<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

چربیگیری
شاید بعضی از کارفرمایان فکر کنند که تهیه و نصب چربیگیر یک هزینه اضافی و غیر ضروری بوده و لزومی بر تهیه و استفاده از آن در شبکه فاضلاب نمی باشد، ولی اینطور نیست.
چربی ها و روغن ها از آلاینده های اصلی فاضلاب رستوران ها، فست فودها و واحد های صنفی می باشند.در چنین واحد هایی با گذشت زمان در صورت عدم استفاده از چربیگیر، چربی ها و روغن ها با توجه به خاصیت چسبندگی که دارند در لوله ها و شبکه فاضلاب به دیواره ها چسبیده و باعث گرفتگی لوله ها و طغیان آب به داخل واحد کاری می شود و علاوه بر بار آوردن خسارات مالی، خساراتی خیلی مهم و پرهزینه را در شبکه فاضلاب ساختمان ایجاد می کند. حتی در بعضی موارد دیده می شود که جمع شدن چربی ها در لوله ها موجب ایجاد فضایی مناسب جهت رشد و تکثیر انواع حشرات و حیوانات ناقل ویروس نظیر سوسک و موش میشود که موجب بروز انواع بیماری ها و مسمومیت های غیر قابل پیش بینی در محیط آشپزخانه میشود که نتیجه چنین کاری پلمپ از سوی اداره بهداشت میباشد.
چربیگیر ها واحد های کوچکی میباشند که در مسیر شبکه انتقال فاضلاب و زیر سینک ها نصب میشنود و از ورود چربی و ذرات ریزی که موجب گرفتگی لوله ها می شود جلوگیری میکند. چربیگیر از قسمت های مختلفی چون (فلنج ورودی – سبد آشغالگیر – پکینگ – فلنج خروجی) تشکیل شده میباشد.
طریقه کار چربیگیر نیز چنین میباشد که فاضلاب خروجی از سینک ها وارد چربیگیر شده و پس از رد شدن از آشغالگیر تمامی عوامل ریز و درشت از آن جدا شده و سپس توسط مکانیزمی وارد سیستم پکینگ میشنود که طی آن از سرعت پساب کاسته شده و چربی ها به صورت ورقه ای روی آب شناور می شوند. چربی های جمع شده را نیز باید از طریق خروجی مخصوص چربی و یا به صورت دستی از داخل چربیگیر خارج نمود. در ادامه پساب بدون چربی از چربیگیر خارج شده تا وارد فرآیند های تصفیه فاضلاب گردد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با قسمت فنی تماس حاصل فرمایید و یا به قسمت محصولات مراجعه نمایید.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *