منو

گندزدایی الکترونیکی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

از مهمترین مزیت این روش حذف کامل ویروس، باکتری و خزه و جلبک به شکل همزمان است که این اهداف با هیچ یک از روش‌های کنونی قابل اجرا نمی‌باشد.

همانطور که اشاره شد با آزاد سازی یون‌های مس و نقره در آب به علت مثبت بودن بار الکتریکی این یون‌ها و همچنین پلاریته منفی غشاء سلولی میکروار گانیزم‌های موجود در آب توسط یون‌های مثبت احاطه می‌شود، در مورد جلبک‌ها و خزه‌ها نیز یون‌های مس و نقره به آمینو اسیدهای حاوی گوگرد در پروتئین لازم در فرایند فتوسنتز هجوم برده باعث اختلال در فرایند شده و مرگ زود هنگام سلول‌های خزه و جلبک را باعث می‌شود.

یکی دیگر از مزایای گند زدایی به روش الکترونیکی خاصیت ماندگاری اثر عفونی است..که تقریبا هیچ یک از روش‌های معمول چنین خاصیتی ندارد.

با آزاد شدن یون‌ها در آب و تکمیل فرایند گندزدایی، سیستم الکترونیکی همچنان به تولید یون‌های تازه و ارسال آن به آب ادامه می‌دهند که این امر باعث ماندگاری عمل گند زدایی است از دیگر مزایای این روش می‌توان به نگهداری آسان، فاقد هرگونه ضرر برای سلامت و عدم استفاده از سموم و آسانی نصب و راه اندازی و سهولت استفاده از آن در تمامی کاربردهای و مصارف صنعتی و تجاری و مسکونی اشاره کرد.

این روش تقریبا در تمامی مواردی که از کلر استفاده می‌شود قابل جایگزینی است با این تفاوت که قابلیت حذف ویروس‌ها نیز به آن اضافه می‌شود زیرا در روش کلر زنی وی روس‌ها حذف نمی‌شود بنا بر این در استخرها بهتر است از روش گند زدایی الکترونیکی استفاده شود زیرا تمام مزایای کلر زنی را دارد ولی مضرات کلر از جمله سمی بودن حساسیت اعضای بدن انسان مانند پوست و چشم به آن، بوی بد و نگهداری دشوار آن، کنترل میزان آن در آب و .. را ندارد.

در صنعت هر جا نیازی به حذف جلبک و خزه و یا باکتری و ویروس باشد مانند سیستم توزیع و نگهداری آب، سیستم‌های موتورخانه‌ای بخصوص بویلرها، چیلرها و از همه مهمتر برج‌های خنک کن که مشکل خزه و جلبک در آنها حاد است به راحتی قابل استفاده است.

در آب و فاضلاب از آن می‌توان به عنوان یک ضدعفونی کننده بسیار قوی استفاده کرد که کاربرد زیادی در روش‌های پیش تصفیه آب دارد. از انواع کوچک و کم هزینه آن می‌توان به عنوان یک میکروب زدا استفاده کرد. همچنین از این روش می‌توان به عنوان یک راه حل مناسب برای پساب‌های صنعتی و حذف میکروار گانیزهای ناشی از آن استفاده کرد که لزوم آن در آب‌های بیمارستانی بیش از بیش حس می‌شود و تقریبا تنها روش مقابله با آلودگی ناشی از آن است.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید