منو

کلرزن خطی استخر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع کلرزن خطی استخر بپردازیم. کلرزنی یکی از فرایند گندزدایی در آب استخر، حوضچه، مخزن­های آب و … می­باشد. این روش باعث حذف آلودگی­هایی چون جلبک­ها، باکتری­ هایی چون پاتوژن و کلیفرم و میکرب زدایی آب خام وگند زدایی آب چاه و هر نوع آلودگی که برای بدن انسان می­تواند مضر باشد از طریق تزریق کلر در آب می­شود.

کلرزن خطی استخر
کلرزن خطی استخر

سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند:

 1. کلرزن خطی چیست
 2. کلرزن خطی اینلاین Inline
 3. کلرزن خطی آفلاین Offline
 4. مشخصات کلرزن خطی
کلرزن خطی استخر
کلرزن خطی استخر

کلرزن خطی چیست:

کلرزن خطی دستگاهی است که عملیات تزریق کلر را برای گندزدایی و زدعفونی کردن در آب استخر، مخازن، حوضچه­ها، جکوزی و دیگر منابع آبی انجام می­دهد. این دستگاه همچون اسمش بر روی خط لوله استخر و حوضچه قابل نصب است. شاید بهترین جایی که بتوان کلرزن­ها را نصب کرد درست بعد از همه وسایل و تجهیزاتی است که برای تصفیه و گرمایش نصب شده اند که با این اوصاف نصب آن قبل از ورودی آب به منبع (استخر، حوضچه) می­باشد.

کلرزن­های خطی به دلیل کوچک بودن ابعاد و سهولت نصب بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این سیستم کلرزنی در اغلب استخرهای کوچک، خصوصی و نیمه عمومی نصب می­شود چون دارای ظرفیت کمی برای کلرزنی هستند و برای استخرهای بزرگ و عمومی خیلی کاربرد ندارند. این کلرزن­ها را می­توان برای استفاده از جکوزی­های با تمام اندازه­ها (کوچک و بزرگ) مورد استفاده قرار داد. در حالت کلی این نوع از کلرزن­ها مناسب استخرهای با حجم ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ لیتر است.

کلرزن خطی چیست:
کلرزن خطی چیست:

کلرزن خطی اینلاین Inline:

محل نصب این کلرزن قبل از ورود آب به استخر بر روی شیر گردش آب می­باشد. اندازه لوله کلرزن خطی اینلاین ۱، ۲/۱، ۲ اینچ است که با مهره ماسوره­ای اتصال می­یابد. مزیت این گونه از اتصال جدا کردن کلرزن از شیر آب زمانی که نیاز به تعمیرات دارد، می­باشد. بهتر است قبل و بعد از دستگاه کلرزن خطی اینلاین از شیر قطع و وصل استفاده شود آب استخر زمان پر کردن کلر خالی نشود تا این کار را بتوان به راحتی انجام داد.

روی قسمت بدنه کلرزن یک پیچ برای تنظیم اندازه کلر طراحی شده که با کم و زیاد کردن آن می­توان اندازه تزریق کلر در آب را به صورت دستی تنظیم کرد.این کلرزن به دلیل نصب به صورت موازی با سیستم تصویه نیازی به تعبیه خط بای پاس ندارد.

زمانی که کاربر قصد پر کردن کلرزن خطی اینلاین را دارد باید اول پمپ تصفیه را خاموش کند یا شیر مسیر بای پس را در صورت وجود باز کند، بعد شیر ورود و خروج کلرزن را ببندد و توسط پیچ هواگیری فشار موجود در آن را کم کند (برای جلوگیری از پاشیدن آب زمان باز کردن درب) کلر را در مخزن آن ریخته و در نهایت عملیات هواگیری را برای کلرزن انجام داده و شیر ورودی را باز کند.

کلرزن خطی اینلاین Inline:
کلرزن خطی اینلاین Inline:

کلرزن خطی آفلاین Offline:

کلرزن خطی آفلاین از نظر شکل ظاهری و عملکرد بسیار به کلر زن اینلاین شباهت دارد. تفاوت آن­ها را می­توان در اندازه لوله مسیر وردو و خروج کلر دانست که در کلرزن خطی آنلاین سایز این لوله تا حدی کم­تر از کلرزن اینلاین بوده و نیازی نیست آن را در مسیر لوله تصفیه آب استخر نصب کرد.

برای نصب کلرزن خطی آفلاین باید دو حفره بر روی خط لوله تصفیه ایجاد و شیلنگ­های پلاستیکی دستگاه با استفاده از یک بست به حفره­های با قطر ۱۰ تا ۱۲ میلیمتر نصب کرد. محل این حفره­ها درست قبل و بعد از آخرین دستگاه خط تصفیه است.

کلرزن خطی آفلاین Offline:
کلرزن خطی آفلاین Offline:

مزیت این دستگاه کلرزنی نصب راحت، سهولت شارژ کلر، عدم نیاز به پای پاس میباشد.

مشخصات کلرزن خطی:

کلرزن­های خطی در هر دو نوع اینلاین و آفلاین متفاوت است و این مشخصات توسط شرکت­هایی که این کلرزن را می­سازند ارائه می­شود.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید