منو

کاهش دور برج خنک کننده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

کاهش دور برج خنک کننده

در این مقاله به بررسی کاهش دور برج خنک کننده می پردازیم. کاهش دور در برج های خنک کننده از انواع رایج منتقل کردن انرژی در سیستم است

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می دهیم

چرا دنبال کاهش دور در برج خنک کننده هستیم؟

سیستم های کاهش دور برج خنک کننده چگونه تقسیم می شوند؟

آیا قادر به انتقال توان در برج های خنک کننده هستیم؟

مزایا استفاده از برج های خنک کننده؟

معایب استفاده از برج های خنک کننده؟

کاهش دور برج خنک کننده
کاهش دور برج خنک کننده

چرا دنبال کاهش دور در برج خنک کننده هستیم؟

الکتروموتور انرژی مورد نیاز این مورد برای چرخاندن فن را تامین می کند. بالا رفتن دور این الکتروموتور در این مورد با ظرفیت بالا باعث آسیب و صدمه به فن بلبرینگ و حتی بدنه برج می شود به همین علت از مکانیزمی برای کاهش دور استفاده می کنیم.

سیستم های کاهش دور برج خنک کننده چگونه تقسیم می شوند؟

کاهش دور تسمه ای در این مورد: در این روش از دو پولی استفاده می منیم که اندازه ای یکسانی ندارند. این دو پولی با تسمه به یک دیگر وصل می شوند. پولی کوچک تر روی محور الکتروموتور و پولی بزرگ تر را روی بخش هاب فن قرار داده می شود. این روش در این مورد با ظرفیت کم و متوسط بسیار کاربردی است.

کاهش دور گیربکسی این مورد: از این روش در این مورد بزرگ که ظرفیت بالایی دارند استفاده می شود. گیربکس های استفاده شده در این روش خود دو نوع هستند.

گیربکس های هلیکال و دنده ای که توان بالایی دارند و رایج تر به حساب می آیند اما گیربکس های مارپیچی کمتر بکار گرفته می شود. برای نتیجه بهینه داشتن بهتر است از دو گیربکس استفاده شود.

آیا قادر به انتقال توان در برج هاب خنک کننده هستیم؟

می توان گفت که اگر به طور مستقیم موتور رابه فن متصل کنیم قادر به این کار هستیم. اما باید توجه کنیم که این روش برای برج های کوچک که در مصارف خانگی ومسکونی استفاده می شوند کاربرد دارند.

مزایا استفادا از برج های خنک کننده؟

برای اینکه به طور کامل با مزیت های برج های خنک کننده آشنا شویم باید در ابتدا نوع برج خنک کننده مورد استفاده را مشخص کنیم برج های خنک کننده به دو نوع مرطوب و خشک تقسیم می شوند که برج های خنک کننده مرطوب هزینه وقیمت کمتری نسبت به برج های خنک کننده خشک دارند.همین طور در برج های خنک کننده مرطوب به دلیل اینکه آب و هوا به طور مستقیم با یک دیگر در تماس هستند شاهد راندمان بالاتری نسبت به برج های خنک کننده خشک هستیم.

معایب استفاده از برج های خنک کننده؟

برج های خنک کننده در کنار مزایایی که دارند معایبی هم دارند که بعضی در بلند مدت نمود پیدا می کنند.از این معایب می توان به آلودگی بیولوژیکی و رسوب و استفاده زیاد از آب اشاره کرد.

آلودگی بیولوژیکی و رسوب:سیستم های خنک کننده همواره در تماس با آب هستند همان طور که می دانیم آب خود منبع مغذی از موادی ست که می توتند باعث رشد وتکثیر باکتری ها شود. باکتری های رشد یافته در این محل هم برای انسان ها که در محل مستقر هستند وهم برای ساختمان برج خنک کننده مضر هستند. حتی لایه نازک از این آلودگی می تواند اثر مخربی در راندمان برج خنک کننده داشته باشد.

استفاده زیاد از آب: در برج های خنک کننده شاهد این هستیم که قسمت اعظم آب به صورت بخار از بالای برج خارج شده همین امر باعث مصرف بالای آب می شود که علاوه بر مصرف الکتریسیته مصرف آب هم اضافه می شود.

معایب استفاده از برج های خنک کننده؟
معایب استفاده از برج های خنک کننده؟

نتیجه گیری:

با توجه به مطالب گفته شده به این نتیجه می رسیم که استفاده از این مورد مزایا و معایب خود را دارند که با کاهش دور این مورد قادر به افزایش راندمان هستیم

(امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد)

ازاینکه سایت ما را انتخاب کردید متشکریم در ادامه توجه شما را به مطالبی همچون ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی و برج خنک کننده فلزی و  طراحی برج خنک کننده و نازل برج خنک کننده و Word برج خنک کننده جلب می کنم

 موضوعات مرتبط یعنی نحوه کار برج خنک کننده و برج خنک کننده خشک و عیب یابی برج خنک کننده و برج خنک کننده مدار بسته و برج خنک کننده pdf  که بیشتر شما را با برج خنک کننده آشنا کند

برج خنک کننده آریا بنیز و همچنین موضوع تعمیرات برج خنک کننده و تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته و سرویس برج خنک کننده و برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک در واقع در راستای موضوع اصلی یعنی برج خنک کننده تنظیم شده اند تا شما استفاده کنید

ما تا آخر در کنار شما هستیم و شما را در تحقیقاتتان در رابطه با برج خنک کننده تنها نمی گذاریم این بار مقالاتی مانند برج خنک کننده frp و انواع برج خنک کننده pdf و ppt برج خنک کننده و برج خنک کننده نیرو گاه برای شما مهیا کرده ایم

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید