<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع امروز در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع چیلر هوا خنک کن چیست؟بپردازیم.

چیلر هوا خنک کن سیستم کنترل سرما در ساختمان است که هم در ساختمان های تجاری مسکونی اداری و غیره از ۀن استفاده می کنند جهت خنک کردن آب و پمپاژ آن به هوا و در شرکت های صنعتی برای خنک کردن آب سرکن ها و دیگر دستگاه های الکترونیکی کاربرد دارد. که قسمت های اصلی آن را کمپرسور و موتور الکتریکی کندانسور هوا خنک کن،شیر انبساط، اواپراتور، مبرد و انتقال دهنده مبرد آب را در بر می گیرد.

تعداد سوال برای ما در رابطه با چیلر هوا خنک کن چیست پیش آمده است که به آنها در ادامه مقاله پاسخ میدهیم.

 

  • چیلر چیست؟
  • چیلر هوا خنک کن چیست؟
  • چیلر هوا خنک کن چگونه کار میکند؟
  • کمپرسور چیست؟
  • چیلر هوا خنک کن در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
  • کلیه چیلر هوا خنک کن از چه اجزایی تشکیل شدند؟
  • عمر مفید چیلر آب خنک کن در مقایسه با چیلر هوا خنک کن چیست؟
  • تفاوت چیلر آب خنک کن و چیلر هوا خنک کن در چیست؟

 

چیلر چیست؟

ماشینی است که از طریق یکی از سیکل های تبرید مبدلهای حرارتی گرما را از یک مایع می زداید و برای خنک کردن تجهیزات و یا جریان های فرایندی استفاده می کند.

چیلر هوا خنک کن چگونه کار میکند؟

وظیفه چیلر هوا خنک کن گرفتن گرمای ناشی از آب سرد نگه داشتن آب در لوله های آب اواپراتور می باشد.

کمپرسور چیست؟

بخار را از آواپراتور مکیده و دما و فشار آن را به حدی افزایش می‌دهد که بتواند با عامل تقطیر معمولی تقطیر شود چیلر هوا خنک کن در چرخه تبدیل کانکی جهت تولید آب سرد شده و یا آب سرد مخلوط ضد یخ به کار می رود هوا خنک کن با نمک های یک کل در کنداسنور هوا خنک کن حرارت را از ساختمان زدوده و به هوای بیرون انتقال می دهد

سیال سرد شده توسط پمپ ها و لوله ها انتقال می یابد که می توان دقیقا با صدها محفظه خنک و ترمینال ها در ارتباط باشد بنابراین این ویژگی در چیلر هوایی سبب می شود هوای مورد نیاز چندین ناحیه کنترل در تجهیزات را تامین کند.

چیلر هوا خنک در سیستم‌های پیشرفته معمول و رایج می باشد و از سال ۱۹۸۰ نزدیک به بیش از ۳۰ سال محدودیت استفاده از آن رو به رشد بوده است امروزه چیلر تراکمی هوا خنک در فعالیت‌های تجاری بزرگ و کوچک بسیار پر کاربرد می باشد.

 

چیلر هوا خنک کن در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

معمولاً در مدارس بیمارستان ها و ادارات مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر این چیلر هوا خنک کن در فرایند سرد سازی با عملیات ساخت نیز پرکاربرد و رایج است.

کلیه چیلر هوا خنک کن از چه اجزایی تشکیل شدند؟

اواپراتور- چیلر کندانسور- هوایی کمپرسور- شیر انبساط

عمر مفید چیلر آب خنک کن در مقایسه با چیلر هوا خنک کن چیست؟

چیلر هوایی در حدود ۲۰ سال و چیلر آبی در حدود ۲۳ سال یا بیشتر عمر می کند عمر طولانی چیلر آب خنک کن را می توان به این حقیقت قابل استناد دانست که چیلرهای آبی در یک فضای داخلی و بسته راه اندازی می شوند

تفاوت چیلر آب خنک کن و چیلر هوا خنک کن در چیست؟

امروزه با توجه به شرایط که در کل جهان وجود دارد همه دولت ها با کم آبی روبه رو هستند و تلاش می‌کنند این مشکل را رفع کند و کمبود این مایع حیاتی توانسته تبدیل به بزرگترین مشکل جامعه جهانی شوند بانک جهانی اعلام کرده است که خطر کم آبی را متوجه ۲ میلیارد نفر است و این مسئله باعث شده است که از شیلر آب خنک کن یا چیلر های هوا خنک کن استفاده کنیم.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *