منو

چربی گیر. زیر سینکی رستوران و اشپزخانه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

چربی گیر. زیر سینکی رستوران و اشپزخانه ، دستگاهی جهت تجمع چربی ها می باشد.این دستگاه سیستم پیچیده ای ندارد و بسیار کم هزینه و حتی قابل حمل می باشد و بهره گیری از آن برای رستوران ها و سینک آشپزخانه منزل توصیه می شود. مواد داخل چربی گیر زیر سینکی رستوران و آشپزخانه ها را هر چند وقت یک بار میتوان از راه تخلیه آن خالی و در مکان خاصی مدفون کرد.

استفاده از این دستگاه مانع مسدود شدن لوله های فاضلاب گشته و به حفظ محیط زیست کمک میکند. در ادامه مطالب ما را همراهی کنید تا پاسخ برخی سوالات را به شما ارائه دهیم.

 • منشأ چربی آشپزخانه ها کجاست؟
 • بهترین چربی گیر برای رستوران کدام است؟
 • نحوه نصب چربی گیر زیر سینکی رستوران و آشپزخانه چگونه است؟
 • ویژگی های چربی گیر زیر سینکی رستوران و آشپزخانه چیست؟

 

منشأ چربی آشپزخانه ها کجاست؟

معمولاً فاضلاب ناشی از  آشپز خانه خانگی و یا آشپزخانه های بزرگ صنعتی به وسیله سینک های مخصوص شست شوی ظروف، ماشین ظرف شویی، واحد شستشوی مواد غذایی و… ایجاد می شود.

این نوع فاضلاب که شامل مواد چرب و روغن و باقی مانده غذا است، در رده فاضلاب انسانی چرپ دسته بندی می شوند. در صورتی که این مواد به چاه های فاضلاب راه پیدا کنند، در قسمت انتهایی چاه ته نشین می شوند و تخلیه چاه را با دردسر مواجه می کند.

بهترین چربی گیر برای رستوران کدام است؟

کاربردی ترین و بهترین چربی گیر برای رستوران ها، چربی گیر فایبر گلاس است. طرز به کار گیری چربی گیر فایبر گلاس رستوران بسیار ساده است و تقریبا همه رستوران هایی که چربی گیر دارند از این مدل استفاده می کنند.

رایج ترین مدل کاربردی این چربی گیر، چربی گیر ۵ متر مکعب است. این چربی گیر: ۲,۵متر طول ۱,۵متر عرض و ۱,۳۵ متر ارتفاع دارد. این دستگاه چربی را ب شکل ثقلی از فاضلاب خروجی تفکیک می کند.

خروجی این چربی گیر با مسیر چاه جذبی فاضلاب آشپزخانه  هم سو میشود. یک سبد آشغالگیر در چربی گیر وجود دارد که آلاینده های بزرگتر را جدا می کند.

نحوه نصب چربی گیر زیر سینکی رستوران و آشپزخانه چگونه است؟

در ادامه نحوه نصب چربی گیر زیر سینکی رستوران و آشپزخانه خانگی را، هرکدام به طور جداگانه توضیح میدهیم.

نحوه نصب چربی گیر خانگی:

این چربی گیر ها که معمولا از جنس استیل یا پلی اتیلن هستند از یک سمت به لوله ورودی فاضلاب سینک  و از سمت دیگر به لوله خروجی سینک اتصال پیدا می کند و بسته به مدل آنها یا از بالا یا از راه یک خروجی دیگر تخلیه خواهد شد. این چربی گیر در زیر سینک یا کنار آن قابل نصب است.

 

نحوه نصب چربی گیر در رستوران ها:

این چربی گیرها معمولا از جنس فایبر گلاس یا پلی اتیلن هستند. با توجه به جنس آنها نحوه نصب نیز متفاوت است، چربی گیر پلی اتیلن را اگر قرار باشد دفن کنیم به سازه نگهبان نیاز ندارد اما در فایبر گلاس این قضیه برعکس است.

چربی گیر پلی اتیلن از این جهت که سبد آشغالگیر ندارد می تواند در زیر خاک نصب شود اما شرایط دسترسی به مخزن جهت تخلیه باید وجود داشته باشد.

چربی گیر فایبر گلاس در یک محیط بسته قرار میگیرد و چون در ساخت آن از صفحات لاملا استفاده شده هر ۳ ماه یک بار باید تخلیه شود. ورودی چربی گیر ها از خروجی آنها بالاتر است و از این طریق می توان ورودی و خروجی چربی گیرها را در هر جنسی تشخیص داد.

ویژگی های چربی گیر زیر سینکی رستوران و آشپزخانه چیست؟

 • شرایط نگهداری ساده و هزینه تعمیر کم
 • بازدهی مفید و بالای ۹۸درصد
 • مازاد بر چربی های معلق، چربی های نامحلول را نیز جدا می کند
 • دهنه ی لوله ورود و خروج به صورت دستی قابل تنظیم است
 • دستگاه چربی گیر، بی بو است
 • نصب آن به خاطر سهولت ، توسط خریدار هم امکان پذیر است.
 • داری سبد آشغالگیر

برای تفکیک ذرات چرب و روغن و جلوگیری از مسدود شدن لوله ها از چربی گیر بهره ببرید. گفتنی است که هزینه باز کردن لوله ها و تعمیر آنها بسیار گران تر و زیان آورتر از خرید یک چربی گیر است.

از اینکه تا انتهای مقاله چربی گیر. زیر سینکی رستوران و اشپزخانه ما را همراهی کردید سپاس گزاریم

چربی گیر صنعتی و خرید فیلتر چربی گیر و چربی گیر پلی اتیلن و قیمت انواع چربی گیر و فروش فیلترچربی گیر و چربی گیر ۳ مرحله اي فايبرگالس FRP ما به شما کاربران و همراهان همیشگی سایت مان پیشنهاد می کنیم که مقالات فوق را هم برای درک بهتر در زمینه چربی گیرها مطالعه کنید

مطالب زیر با زحمت فراوان برای شما آماده شده اند از این رو حتما با خواندن آنها مطالب جدیدی در رابطه با چربی گیرها یاد می گیرید مراکز تهیه غذا ملزم به نصب چربی گیر هستند و قیمت انواع چربی گیر های فاضلاب های صنعتی و آشنایی با چربی گیر و چربی گیر فاضلاب  و چربی گیر رستوران

اگر به دنبال یادگیری انواع و نحوه ی کار و قیمت چربی گیرها هستید حتما مطالب زیر را مطالعه کنید چربی گیر صنعتی DAF مهاب و چربی گیر فایبرگلاس آلمانی و تولید فیلتر چربی گیر و انواع چربی گیر ها از نظر ساختاری و قیمت فیلتر چربی گیر و لزوم نصب چربی گیر در مراکز تهیه ی غذا

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید