<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

نقشه مدار فرمان چیلر تراکمی

در مقاله امروز می خواهیم راجع به موضوع نقشه مدار فرمان چیلر تراکمی صحبت کنیم. در چیلر های تراکمی هوای فشرده برای خنک سازی یا تهویه مطبوع استفاده می شود. هوا فشرده سرد تولید شده با این خنک کننده ها باعث سرعت بخشیدن به فرایندهای خنک کاری و افزایش بهره وری در هزینه می شود.

خنک کننده مطلوب موجب کاهش زمان چرخه و افزایش تولید می شود. چیلر تراکمی اغلب در فرایندهای تشکیل دهنده حرارتی استفاده می شود، جایی که انتقال از مایع به جامد به اجرا در می آید .در ادامه مطالب این مقاله با همراه باشید تا اطلاعاتی درباره نقشه مدار فرمان چیلر تراکمی به دست آورید.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود:

  • خصوصیات چیلر تراکمی چیست؟
  • مدار فرمان در چیلر تراکمی چگونه است؟
  • مدار فرمان تبرید چگونه عمل می کند؟
نقشه مدار فرمان چیلر تراکمی
نقشه مدار فرمان چیلر تراکمی

خصوصیات چیلر تراکمی چیست؟

استفاده از تکنولوژی خنک کننده با عملکرد بالا به این معنی است که هوای فشرده به طور قابل اعتماد تا دمای ۵ درجه سانتیگراد خنک می شود. کل سیستم به سمت کاهش قابل توجه فشار، تلفات هوا فشرده و مصرف انرژی هدف قرار می گیرد، بدین معنا که هزینه های عملیاتی به طور قابل توجهی در دوره های استهلاک کاهش می یابد.

استفاده از مبدلهای حرارتی و صفحات فولادی ضدزنگ بدون خوردگی نتایج بسیار طولانی مدت خنک کننده را در طول سالها تأمین می کند. چرخه ی تبرید با سوئیچ فشار با کیفیت بالا طراحی شده تا عملیات طولانی مدت و بدون دردسر را تضمین کند. خنک سازی در چیلر تراکمی بسیار مقرون به صرفه و بدون استفاده از CO2 یا N2 اجرا می شود.

مدار فرمان در چیلر تراکمی چگونه است؟

مدار خنک کننده فنی ترین قسمت چیلر است. چرخه خنک کننده با استفاده از اصول ترمودینامیک برای انتقال موثر گرما عمل می کنند. در مورد چیلرها، حرارت از مایع سرد می شود و به هوا منتقل می شود. سیستم های چیلر تراکمی دارای دو مدار اصلی هستند: یک مدار تبرید و یک مدار مایع.

مدار تبرید از چهار بخش: کمپرسور، کندانسور، شیر توسعه و تبخیر کنند تشکیل شده است .مدار رطوبت گرما را از مایعات فرایند حذف می کند. مدار مایع به طور معمول شامل یک مخزن مایع فرایند، یک پمپ، فیلترها و یک مبدل حرارتی است. مدار مایع فرآیند را در اطراف جسم خنک می کند.

مدار فرمان در چیلر تراکمی چگونه است؟
مدار فرمان در چیلر تراکمی چگونه است؟

مدار فرمان تبرید چگونه عمل می کند؟  

کمپرسور

چرخه خنک کننده با کمپرسور شروع می شود. کمپرسور در دمای پایین یخچال کم فشاراست  و گاز را فشار می دهد و آن را به یک گاز با درجه حرارت بالا تبدیل می کند.

 

کندانسور

كندانسور چیلر، جایی است كه گرمای ناخواسته قبل از فرستادن به برج های خنك كننده جمع آوری می شود. یک مبرد در بین تبخیر کننده و کندانسور عبور می کند تا تمام گرمای ناخواسته را حرکت دهد. حلقه دیگری از آب، به نام “آب کندانس”، در یک حلقه بین کندانسور و برج خنک کننده عبور می کند. این مبرد ، حرارت حلقه ی “آب سرد” در اواپراتور را جمع آوری می کند و به حلقه آب “کندانسور” در خازن می برد.

آب كندانسور و مبرد هرگز مخلوط نمی شوند، آنها همیشه توسط دیوار لوله جدا می شوند، گرما فقط از طریق دیوار انتقال می یابد. هنگامی که آب کندانسور از طریق کندانسور عبور می کند و گرمای ناخواسته را برداشته است، به برج های خنک کننده هدایت می شود تا این گرما را خنک کند و خنک کننده را برای جمع آوری گرما بیشتر آماده می کند.

کندانسور
کندانسور

شیر گسترش

پس از خروج از خازن، مایع از طریق شیر گسترش خروج می یابد. شیر توسعه، جریان مبرد را محدود می کند. هنگامی که مایع با فشار بالا از طریق شیر گسترش می یابد، وارد اواپراتور می شود.

 اواپراتور

اواپراتور چیلر جایی است که آب سرد تولید می شود. آب سرد، اواپراتور را در حدود ۶ درجه سانتیگراد (۴۲٫۸ درجه فارنهایت) قرار می دهد و توسط پمپ آب سرد در اطراف ساختمان قرار می گیرد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *