منو

نازل برج خنک کننده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

نازل برج خنک کننده

امروز با بررسی نازل برج خنک کننده و نحوه ی عملکرد آن وهمچنین جواب سوالی در مورد اینکه چرا نازل یک قطعه بسیار مهم در برج های خنک کننده محسوب می شود می پردازیم

نکاتی که در این مقاله پاسخ داده می شود :

 • برج خنک کننده چیست ؟
 • این مورد چه کاری انجام می دهد ؟
 • بدنه نازل برج خنک کننده
 • نکته های در مورد نازل خنک کننده
نازل برج خنک کننده
نازل برج خنک کننده

برج خنک کننده چیست ؟

برج خنک کننده سیستمی است برای خنک سازی آبی در روند سردسازی سیستم های تهویه -پالایشگاه ها و نیروگاه ها. وسیله ای برای خارج کردن حرارت زیادی آب مورد استفاده از طریق تبادل حرارت  در یک واحد را دفع می کند تا دمای حباب پایین بیاید

برج خنک کننده چیست ؟
برج خنک کننده چیست ؟

نازل برج خنک کننده چیست و چه کاری انجام می دهد ؟

برای اینکه یک برج خنک کننده بتواند عملکرد مفیدی داشته باشد به یک سری از قطعات نیاز دارد که باعث کارایی بهتر برج خنک کننده می شود .این مورد آب گرم ورودی برج را می گیرد و بر روی سطح پنکیک ها اسپری می کند که این عمل باعث خنک شدن برج می شود نحوه ی کار برج نازل بسیار مهم است چرا که نحوه ی توزیع آب در مناطقی که آب رانش و اسپری می شود در ارزیابی عملکرد برج موثر است .

همان گونه که بیان شد نازل آب گرم برج خنک کننده را روی پنکیک ها اسپری می کند اگر در زمان اسپری روی پنککیک ها آب به صورت یکنواخت روی همه ی قسمت ها و نقاط اسپری نشود و قسمتی خشک بماند کارایی برج خنک کننده پایین می آید ،در واقع هدف اصلی این مورد این است که همه ی نقاط و قسمت ها به طور یکنواخت خیس شوند .

۹۵درصد از برج های خنک کننده که به شکل چهار گوش (مربع و مستطیل ) طراحی شده اند از سیستم نازل استفاده می کنند ،سیستم نازل برای پاشیدن آب طراحی شده است.

برای اسپری آب روی سطح پنکیک ها که به صورت دایره ای می باشد باعث ایجاد فضای خالی می شود و کارایی برج خنک کننده را پایین می آورد واین موضوع هزینه زیادی را برای مصرف کننده بوجود می آورد از جمله در ماه های گرم سال قابلیت خنک کنندگی آن پایین می آید .

این نکته را باید در نظر داشته باشید که چه نازلی برای شما بهتر است

نازل برج خنک کننده چیست و چه کاری انجام می دهد ؟
نازل برج خنک کننده چیست و چه کاری انجام می دهد ؟

بدنه نازل برج خنک کننده :

واشر سیلیکون : از چهار توربولارس و سه سوراخ ورودی مختلف است با توجه به اسپری آب و ظرفیت آب به گونه های مختلف ترکیب می شوند.

دک اسپری ((dek spray : یک سیستم نازل سبک است که در برابر خوردگی ها از خود مقاومت نشان می دهد براحتی نصب می شود و هزینه آن به صرفه می باشد که شامل گزینه های توربو و سوراخ های متعدد برای توزیع بهینه از بارهای آب است .

ما برای هرچه آسان تر شدن کار شما موضوعات مرتبط را یک جا برای شما آماده کرده ایم برج خنک کننده نیرو گاه و برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک و برج خنک کننده frp و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی

در رابطه با موضوعاتی مثل  سرویس برج خنک کننده و نازل برج خنک کننده و برج خنک کننده pdf و عیب یابی برج خنک کننده و برج خنک کننده فلزی پیشنهاد می شود که موارد ذکر شده را مطالعه کنید

نکته های نازل خنک کننده :

۱-هر چقدر این مورد قطرات آب ریزتری را روی سطح پنکیک ها اسپری کند تماس آب و هوا بیشتر شده و باعث ایجاد خنکی حدکثری برج ها می شود پس عملکرد نازل در قطرات ریز آبی است که تولید می کند .

۲-زمانی که نازل قطرات آب ریزتری تولید می کند از طرف دیگر میزان رانش آب بیشتر می شود که این  امر باعث به هدر رفتن انرژی می شود پس باید به وسیله قطره گیر برج خنک کننده مانع از خروج آب شد .

خیس کردن پنکیک ها

۳-اگر سطح پنکیک ها به صورت نامنظم خیس شود و سطوح انتقال حرارت هم به نسبت خیس و خشک شود باعث ایجاد رسوب روی پنکیک های برج خنک کننده می شود علاوه بر کوتاه شدن عمر پنکیک ها عملکرد برج خنک کننده را تحت تاثیر قرار می دهد .

برای اسپری آب روی سطح پنکیک ها به صورت دایره ای می باشد که باعث به وجود آمدن فضای خالی می شود و عملکرد مثبت برجهای خنک کن را کاهش می دهد واین مساله مبالغ زیادی را بر مصرف کننده تحمیل می کند از جمله در ماه های گرم سال قابلیت خنک کنندگی آن پایین می آید .

این نکته را باید در نظر داشته باشید که چه نازلی برای شما بهتر است

داشتن دانش در زمینه برج خنک کننده برای افرادی که در حیطه ی برج خنک کننده فعالیت می کنند ضروری است از این رو ما شما را بخ مطالعه تعمیرات برج خنک کننده و برج خنک کننده مدار بسته و برج خنک کننده خشک و Word برج خنک کننده و برج خنک کننده آریا بنیز دعوت می کنیم

ppt برج خنک کننده و تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته و انواع برج خنک کننده pdf و کاهش دور برج خنک کننده و  طراحی برج خنک کننده نظر شما را به موضوعاتی که ابتدای خط یاد شد جلب می کنم

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید