منو

منهول پلی‌اتیلن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

منهول پلی‌اتیلن

منهول پلی‌اتیلن یکی از جایگزین های مناسب برای منهول های بتنی است که در شبکه‌های زیرزمینی به خصوص درسیستم‌های فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم تا به مهم‌ترین سؤالات پیرامون منهول پلی‌اتیلن پاسخ دهیم.

در ادامه‌ به سوالات زیر پاسخ می دهیم

منهول چیست؟

منهولپلی‌اتیلن در چه مواردی استفاده می‌شود؟

منهول پی اتیلن چه مزیت‌هایی نسبت به سایر انواع منهول دارد؟

قیمت منهول پلی‌اتیلن چقدر است؟

منهول پلی‌اتیلن
منهول پلی‌اتیلن

منهول چیست؟

منهول یا آدم‌رو به تجهیزاتی گفته می‌شود که در صنایع مختلف ساخته می‌شوند تا افراد بتوانند از طریق آن‌ها به زیر زمین و تجهیزات زیرزمینی،رفت و آمد داشته باشند. معمولاً در سیستم‌هایفاضلاب‌های صنعتی و یا خانگی، سیستم‌های انتقال خطوط مخابرات و یا شبکه‌های فاضلاب از منهول استفاده می‌کنند.

در واقع منهولها لوله‌هایی با درپوش و احیاناًپله‌های داخلی هستند که افراد می‌توانند از آن‌ها عبور کنند و در صورت نیاز به تعمیر و یا نصب تجهیزات مختلف در زیر زمین بپردازند.

قطر این لوله‌هامی‌تواند متفاوت باشد اما درهرصورت باید به اندازه‌ای باشد که یک فرد به راحتی بتواند به صورت ایستاده از آن عبور کند. منهولها در سه نوع آجری، بتنی و پلی‌اتیلن وجود دارند. به منهولهای بتنی و آجری، منهولهای سنتی نیز گفته می‌شود. امروزه تقریباً در بیشتر موارد از منهولهای پلی‌اتیلن به جای منهولهای سنتی استفاده می‌شود.

منهول پلی‌اتیلن در چه مواردی استفاده می‌شود؟

مهم‌ترین استفاده از منهول پلی‌اتیلن در سیستم‌های فاضلاب است. این منهولها باید بتوانند برای برطرف کردن گرفتگی‌های مختلف، امکان دسترسی متخصصین را به شبکه‌هایفاضلاب، فراهم کنند. در مواردی نیز که چندین ورودی و یا خروجی در سیستم شبکه ایجاد می‌شود، از یک منهول در نقطه‌ی تماس این ورودی و خروجی‌هااستفادهمی‌شود.

منهول پی اتیلن چه مزیت‌هایی نسبت به سایر انواع منهول دارد؟

منهول پلی‌اتیلن بسیار سبک است و در مقایسه با منهولهای سنتی، حمل و نقل و نصب راحت‌تری دارد. علاوه بر این جنس پلی‌اتیلنمقاومت بالایی در مقابل فرسایش و فشار دارد. بنابراین طول عمر بیشتری دارد. منهول های پلی اتیلن در مقابل حوادث طبیعی مانند زلزله نیز مقاومت بالایی دارند.هزینه‌ی ساخت منهول پلی‌اتیلن بسیار پایین‌تر از سایر انواع بوده و حتی در زمان نصب نیز نیاز به تجهیزاتی مانند جرثقیل ندارد.

بنابراین به طرق مختلف می‌تواند باعث کاهش هزینه‌ها شود. منهولهای پلی‌اتیلن به دلیل جنسی که دارند، در مقابل انواع مختلف مواد شیمیایی مقاومت کرده و واکنش‌پذیری از خود نشان نمی‌دهند؛ بنابراین بهترین گزینه برای سیستم‌های فاضلاب صنعتی و شهری محسوب می‌شوند. این منهولها هیچ‌گونه نشتی ندارند و نصب آن‌ها نیز در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. با ورود منهول های پیش‌ساخته به بازار نیز، کار نصب و استفاده از این منهو لها با سرعتی بسیار بالا انجام می‌شود.

منهول پی اتیلن چه مزیت‌هایی نسبت به سایر انواع منهول دارد؟
منهول پی اتیلن چه مزیت‌هایی نسبت به سایر انواع منهول دارد؟

قیمت منهول پلی‌اتیلن چقدر است؟

همان‌طور که گفتیم منهولها در قطرها و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند. قطر منهول یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن است. معمولاً منهولها قطری بین ۰٫۶ متر تا ۲٫۵ متر دارند. ارتفاع منهول مورد نظر نیز می‌تواند در قیمت آن تأثیر مستقیم داشته باشد. هرچه تعداد ورودی و خروجی‌های منهول بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. وجود یا عدم وجود پله در منهول نیز در قیمت آنتأثیرگذار است.

بنابراین اگر قصد خرید منهول پلی‌اتیلن دارید، ابتدا باید ابعاد و اندازه‌های دقیق مورد نظر خود را به دست آورده و امکانات مد نظر خود را نیز بررسی کنید. آیا به پله برای منهول خود نیاز دارید؟ چه تعداد ورودی و خروجی برای پروژه‌ی شما مناسب است؟ آیا ورودی و خروجی‌های شما به فلنج نیاز دارند؟ بعد از بررسی همه‌ی این موارد، می‌توانید مشخصات دقیق سفارش خود را به شرکت‌هایتولیدکننده‌ی منهول پلی‌اتیلن اطلاع بدهید تا شما را از قیمت دقیق آن مطلع کنند.

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید