منو

منبع کویل دار

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

منبع کویل دار

با سلام امروزبا شما هستیم که در مورد موضوع منبع کویل دار ، انواع آن ها ، کارایی های آن ها و … با شما صحبت کنیم و شما را با آن آشنا کنیم.

منبع های کویل دار وسایلی برای گرم کردن آب ها هستند کویل ها دارای مزایا و معایبی هستند. منبع های کویل دار در مصارف های صنعتی (سبک ، نیمه سنگین) ، تجاری و مسکونی کاربرد دارند. این نوع منبع کویل دار را می توان نوع ساده تری از مبدل های حرارتی دانست که عملکردی تقریبا مشابه به آن دارد.

 

ما بدلیل اینکه شما موضوع را به راحتی و به طور کامل درک کنید سوال هایی طراحی کرده ایم که در ادامه به این سوال ها پاسخ داده میشود.

 

۱٫منبع کویل دار را توضیح دهید؟

 1. نوعی منبع کویل دار را نام ببرید و درباره ان توضیحاتی دهید؟

۳٫انتخاب کردن نوع کویل به چه چیزی بستگی دارد؟

۴٫ویژگی های از منبع کویل دار را شرح دهید؟

۵٫منبع های کویل دار دارای معایب هایی هستند آن ها را نام ببرید؟

۶٫کویل ها از چه اجزایی تشکیل شده اند؟

۷٫بدنه کویل ها از چه چیزی بدست آمده است؟

۸٫قیمت کویل ها به چه عواملی بستگی دارد؟

 

۱٫منبع کویل دار را توضیح دهید؟

منبع های کویل دار برای تامین کردن آب گرم بهداشت و سالم برای شهر استفاده میشود.

آب گرم در داخل کویل حرارتی توسط چند لوله (شاخه) رفت و برگشت انجام میشود و بعد از تبادل های لازم توسط لوله های کویل خارج میشود.

 

 1. نوعی منبع کویل دار را نام ببرید و درباره ان توضیحاتی دهید؟

نوعی از منبع های کویل دار ایستاده است.

کویل ها نسبت به دستگاه های حرارتی دیگر برتری هایی دارند برای مثال در این کویل ها  تنها از یک بدنه استفاده شده و هنگام خراب شدن ، ترکیدگی ، پوسیدگی به راحتی میتوان آن را تعمیر کرد و همین طور بدلیل قرار داشتن منبع اصلی حرارت در داخل کویل دارای افت بسیار کمی است.

نوعی منبع کویل دار را نام ببرید و درباره ان توضیحاتی دهید؟
نوعی منبع کویل دار را نام ببرید و درباره ان توضیحاتی دهید؟

۳٫انتخاب کردن نوع کویل به چه چیزی بستگی دارد؟

بعضی از منبع کویل دار، دارای یک کویل و بعضی دارای دو کویل حرارتی هستند. برای خرید کویل فضایی که در موتور خانه است بسیار مهم است یعنی میتوان گفت مهم ترین عامل در انتخاب کویل است.

نکته: برای خرید یک منبع کویل دار خوب میتوان از شرکت های راهنمای خرید کویل مشاوره بگیرید و با استفاده از ان کویل مناسبی را خریداری کنید.

 

۴٫ویژگی هایی از منبع کویل دار را شرح دهید؟

 • بخاطر وجود کویل ها در داخل مخزن افت حرارتی کمتری دارد یعنی آبی که در اطراف کویل قرار دارد در مقایسه با منبع دوجداره با سطح بیشتری در تماس است و همین طور دارای انتقال حرارت بیشتری است.
 • با توجه به این که منبع کویل دار توسط یک بدنه طراحی شده است زمانی که کویل مشکلاتی مانند: پوسیدگی ، رسوب گرفتگی و یا بروز مشکلات دیگری شود به راحتی میتوان آن را تعمیر و بازسازی کرد.

 

۵٫منبع های کویل دار دارای معایبی هستند ان ها را نام ببرید؟

 • کویل ها دارای مصرف بالای انرژی هستند.
 • با توجه به ابعاد آن فضای بیشتری را در موتور خانه اشغال میکند.
 • منبع کویل دار در مقایسه با منبع دوجداره نیاز به هد بالاتری دارد.

 

۶٫کویل ها از چه اجزایی تشکیل شده اند؟

کویل ها از یک بدنه تمام فلزی درست شده اند که به شکل استوانه است که این استوانه یا به صورت افقی است یا به صورت عمودی که دو سر آن (بالا و پایین مخزن)  به شکل گرد است و همچنین یک تا چند تا از رشته های کویل از جنس مس و سایر فلزات است و کویل ها دارای قطعاتی چون پایه ، شیر قابل اطمینان و… است.

 

۷٫بدنه کویل ها از چه چیزی بدست آمده است؟

بدنه منبع کویل دار در حالت عادی و متد اول از ورق های گالوانیزه (ورق خیلی محکم

فولادی) ساخته میشود. ضخامت این ورق گالوانیزه از ۴ میلی متر تا ۱۲ میلی متر است البته بستگی به ظرفیت کویل هم دارد یعنی کویل ۳۰۰ لیتری با کویل۱۵۰۰ لیتری خیلی تفاوت دارد و میتوان گفت کویل ۱۵۰۰ لیتری قطعا ضخامت بیشتری دارد زیر فشار بیشتر نسبت به کویل ۳۰۰ لیتری را تحمل میکند.

7.بدنه کویل ها از چه چیزی بدست آمده است؟
7.بدنه کویل ها از چه چیزی بدست آمده است؟

۸٫قیمت کویل ها به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مهمی در خرید منبع کویل دار وجود دارد برای مثال:

یکی از عوامل مهم ابعاد ان است یعنی کویلی که دارای مخزن ۱۵۰۰ لیتری است با کویلی که دارای مخزن ۳۰۰ لیتری است کاملا فرق دارد و همین طور قیمت ان ها باهم تفاوت زیادی دارد.

یکی دیگر از عوامل: فضایی است که در داخل موتور خانه وجود دارد یعنی شما منبع کویل دار را باید نسبت به فضایی که در داخل موتور خانه است خریداری کنید.

 

نتیجه گیری

منبع کویل دار دارای نوع های مختلفی چون بزرگی و کوچکی و باری که تحمل میکنند است که به دو شکل افقی و عمودی وجود دارد که ضخامت ان ها از ۴ میلی متر به ۱۲ میلی متر میرسد و مواد سازنده ان از گالوانیزه (ورق خیلی محکم فولادی) و موادهای دیگری است.

و خوبی هایی چون تعمیر ان دارد و ضررهایی چون مصرف کردن انرژی زیاد است و همین طور برای تهیه آب گرم بهداشتی از ان استفاده میشود که توسط رشته های حرارتی که در داخل ان است صورت میگیرد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید