<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در این مقاله می خواهیم به مخزن آب GRP بپردازیم :

 • مخزن های GRP به چه صورت هستند ؟
 • چند نمونه از کاربرد های مختلف GRP را بنویسید .
 • ساخت مخازن GRP به چه صورت است ؟
 • قیمت مخازن GRP به چه صورت است ؟

مخزن های GRPیا همان کامپوزیت ترکیبی از حداقل دو یا چند ماده می باشد .که یکی برای بخش تقویت کننده استفاده می شود و به شکل الیاف یا همان شیشه شبیه به ورقه یا ذرات است .و در بخش دیگر که ماتریس که به رزین هم معروف است ، ترکیبی از استحکام تقویت کننده و چغرمگی ماتریس است .

طراحی و ساخت این مخازن کامپوزیت (مخزن جی آر پی) طبق قانون های بین المللی شکل می گیرد  و طبق محاسبه های مربوط به خود به عواملی مثل : نیروهای جانبی و زلزله ، انواع فشارهای داخلی و خارجی ، تاثیرات آب وهوا،تاثیرات ناشی از ارتفاع  و ارتفاع از سطح دریا بستگی دارد.

برای مشخص کردن نوع ضخیم بودن لایه های گوناگون وجنس الیاف و رزین شیشه تعیین می شود . با در نظر گرفتن اینکه شاخصه های مکانیکی لوله های GRP یا همان مخزن GRP گروه به ساختار لوله ها بستگی دارد . با توجه به نوع لوله های تولید شده با اقطار، فشار کار و سفتی حلقوی متنوع خاصیت مکانیکی زیادی دارد .

اگر شما به اطلاعات دقیق تری درباره هرکدام از انواع لوله احتیاج داشتید می توانید با کارشناسان فنی شرکت ها تماس حاصل فرمایید .تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما بگذارند .

لوله های فایبر گلاس دارای مزیت های زیادی می باشد مانند : مقاوم بودن زیاد در مقابل هرگونه خوردگی ، ظرفیت بالای هیدرولیکی ، طول عمر بالا ، هزینه های کم برای نگهداری و نصب ، آسان بودن حمل و نصب آن به دلیل وزن کم و….

 

 • مخزن های GRP به چه صورت هستند ؟

خط تولید مخزن های آب کامپوزیت یا همان مخازن GRP به مدرن ترین پرس های جنس هیدرولیک مجهز هستند . که برای پرسکاری پلن ها ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی ویژه  برای گرم کاری قالب های مدرن استفاده می شود . که با تولید قطعه های کامپوزیت GRP/SMC مدعی هستند قطعات با کیفیت بین المللی در داخل کشور تولید می کنند .

مخزن های GRP به چه صورت هستند ؟
مخزن های GRP به چه صورت هستند ؟
 • چند نمونه از کاربرد های مختلف GRP را بنویسید .

 

 • خط انتقال و شبکه های پخش آب خام و قابل شرب
 • سیستم های سرمایشی و گرمایشی و سیستم اطفا حریق
 • انواع مختلف سیستم های آب شیرین کن
 • انواع تصفیه خانه های آب و فاضلاب
 • تعمیر کردن و همچنین تعویض خطوط لوله های قدیمی

 

 • ساخت مخازن GRP به چه صورت است ؟

در جهان امروز مخازن GRP به صورت گسترده تری در صنعت های مختلف برای سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند .نحوه ساخت آن ها نیز به این صورت است که : رشته های الیاف داخل رزین خیس می شوند و سپس به دور قالب پیچیده می شوند.

این الیاف ها با فشار کارن مخزن و با پیچیده شدن به دور یک قالب فلزی  به ضخامت تعیین شده می رسند . یکی دیگر از انواع تولید مخزن های GRP روش قالب گیری به شکل آب گرم می باشد که به مخزن SMCمعروف است . دراین روش پنل های از پیش ساخته شده اند که بعد ازقراردادن  آن ها در جای خود  با استفاده از پیچ و مهره به روی یک فریم و فوندانسیون نصب می شوند .

 • قیمت مخازن GRP به چه صورت است ؟

قیمت گذاری مخزن هایGRP به نوع طراحی آن درجه  حرارت کارکردی، نوع سیال، حجم ،نوع مخزن وحتی فشار کارکردی آن تحت تاثیر قرار می گیرد . این مخزن به طور کلی برای ذخیره و یا انتقال آب و آب نمک و انواع مشقات نفتی کاربرد دارند . مخازن GRP بعداز انجام آنالیز های مربوطه، طراحی و میزان حجم موردمصرف و روش تولید فرایند قیمت گذاری می شوند .

قیمت مخازن GRP به چه صورت است ؟
قیمت مخازن GRP به چه صورت است ؟
مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *