<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با موضوع مخازن FRP با شما هستم، امیدوارم این مطلب این مطلب برای شما مفید باشد.

امروزه در صنایع مختلفی ازFRP  که به معنی فیبر پلیمری تقویت شده است استفاده می شود.

علت استفاده از این مواد چیست

FRP  ها قابلیت انعطاف پذیری زیاد، وزن پایین، حمل و نقل آسان، سرعت زیاد در برش و اجرا و مستحکم کردن آن به وسیله تقویت خارجی را دارندکه باعث شده از این ماده بسیار در صنایع مختلف استفاده شود.

میتوان گفت از این مواد بسیار زیاد در ساخت مخازن برای فیلتر کربنی، شنی و سختی گیر استفاده می شود، که به این نوع از مخازن ، مخازن FRP  میگوییم. این مخزن ساخته شده از فایبرگلاس است که میتوانند فشار بسیاری را تحمل کند به همین دلیل دهانه آن از شیشه ساخته می شود.

کاربرد مخازن FRP چیست

از مخازن FRP برای تمیز کردن و از بین بردن عوامل نامطلوب یعنی تصفیه آب و همچنین فاضلاب و پساب استفاده میشود. به صورت کلی این مخزن ها در ساختن فیلتر کربنی ، شنی و سختی گیر به کار می رود.

فیلتر شنی

مکانیزم دستگاه  فیلتر شنی به این صورت است که با فیلتراسیون آب باعث می شود ذرات معلق در آب مانند باکتری ها ، مواد آلی ، گل و دیگر مواد مضر با عبور کردن از لایه ی سیلیس یا شن حذف شده و به این ترتیب آب چاه ، دریا ، استخر و آب های سطحی را تصفیه می  کند. برای کاهش اثرات نامطلوب ذرات در آب خوراکی در سیستم RO به کار بردن فیلتر شنی ضروری است.

فیلترر شنی در قسمت هایی مانند پیش تصفیه آب رودخانه برای تهیه اب بهداشتی ، تصفیه نهایی فاضلاب‌ها، زلال سازی آب استخرها و تصفیه برج های خنک کننده استفاده می شود.

فیلتر کربی

این فیلتر برای از بین بردن رنگ ، طمع ، بو ،کلر و مواد آلی آب استفاده می شود .مبنای کار آن جذب است که با توجه به بالا بودن سطح فعال کربن در این مخازن استفاده می شود.

سختی گیر

مواد یا فلزات محلول در آب که قابلیت رسوب کردن را دارند، سختی میگویند و از ترکیبات آن میتوان به منگنز ، آهن ، استرانسیوم ، آلمینیوم ،منیزیم و کلسیم اشاره کرد.سختی زیاد برای سلامتی کلیه و مثانه بسیار مضر است و همینطور باعث خرابی و مشکل در سیستم تاسیساتی میشود.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *