منو

مخازن پلی اتیلن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

مخازن پلی اتیلن

امروز با موضوع مخازن پلی اتیلن با شما هستیم. پلی اتیلن و مشتقات آن قابل استفاده برای ساخت انواع مخازن و منبع هایی هستند. از این مخازن جهت نگهداری و ذخیره سیالاتی نظیر آب و دیگر مایعات استفاده می گردد. برخی از انواع این مخازن که دارای لایه یو وی هستند مانع از بو گرفتن و فساد مایعات می گردند.

در مقاله آتی به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد: 

 1. مخازن پلی اتیلن چه کاربردی دارند؟
 2. موارد استفاده از مخازن پلی اتیلن چیست؟
 3. مزایا مخازن پلی اتیلن یا پلی مری چیست؟
 4. معایب مخازن پلی اتیلن چیست؟
مخازن پلی اتیلن
مخازن پلی اتیلن
 1. مخازن پلی اتیلن چه کاربردی دارند؟

مخازن پلی اتیلن که از جنس پلاستیک می باشند برای ذخیره سازی و نگهداری آب و مایعات سازگار با مواد پلی اتیلن قابل استفاده هستند.

 1. موارد استفاده از مخازن پلی اتیلن چیست؟

از این مخازن در صنعت ساختمان، صنایع شیمیایی، کشاورزی و… برای ذخیره و جابجایی آب و دیگر مایعات استفاده می شود. در عین حال از این مخازن برای بسته بندی و حمل انواع آفت کش و مواد شیمیایی دیگر بهره برده می شود. این مخازن با نام پلی مری نیز متداول هستند.

موارد استفاده از مخازن پلی اتیلن چیست؟
موارد استفاده از مخازن پلی اتیلن چیست؟
 1. مزایا مخازن پلی اتیلن یا پلی مری چیست؟

این مخازن به دلایل بسیاری از محبوبیت برخوردار هستند. از جمله مزایای خازن پلی اتیلن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

* تهیه این مخازن آسان می باشد؛ حتی برخی فروشگاه های اینترنتی این مخازن را به فروش می رسانند

* این مخازن دارای قیمت مناسبی هستند و استفاده از آن ها نسبت به انواع دیگر مقرون به صرفه تر می باشد

*این مخازن با توجه به جنس و کیفیت شان قابل استفاده برای اهداف متفاوتی می باشد. دامنه وسیعی از مایعات قابل ذخیره و حمل و نقل با این مخازن هستند.

* در زمینه طراحی ، میتوان گفت که دست برای طراحان در این زمینه بسیار باز می باشد.این مخازن قابل طراحی به اشکال مختلف و متناسب با فضاهای مختلف می باشند.

* مخازن پلی اتیلن نسبتا سبک بوده و به راحتی قابل جابجایی می باشند

* مخازن پلی اتیلن از عمر بالا و ماندگاری طولانی مدتی برخوردار هستند. این مخازن در برابر خوردگی فوق مقاوم می باشند. برخی از این مخازن دارای مواد آنتی یووی بوده و در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش مخرب آن بسیار مقاوم می باشند.

 1. معایب مخازن پلی اتیلن چیست؟

مخازن پلی اتیلن به موازات مقاوم و مفید بودنشان دارای معایبی نیز می باشند. برخی از معایب این مخازن در بخش آتی ارائه گردیده است:

* مخازن پلی اتیلن در مقابل ضربات محکم مکانیکی، مقاومت چندانی نداشته و به همین دلیل، در مقام قیاس با انواع فلزی بسیار ضعیف می باشند.

* در برخی انواع این مخازن که دارای لایه مقاوم یو وی می باشند، چنانچه به شکل طولانی مدت در برابر نور خورشید قرار بگیرند، مواد یو وی موجود در آن ها از بین می رود. با از بین رفتن مواد یووی موجود در این مخازن ، این مخازن شکل سختی خود را از دست داده و به موادی منعطف و شکننده بدل می گردد.

 1. ضخامت مخازن پلی اتیلن چقدر است؟

می توان گفت که ضخامت دیوار مخزن و طراحی کلی این مخازن از فاکتورهای مهم در تعیین کیفیت این مخازن می باشد. در واقع مخازن پلی اتیلن دارای ضخامت های متفاوتی می باشند که بر حسب مورد استفاده مصرف کننده، قابل انتخاب می باشند.

 

در مجموع می توان گفت که مخازن پلی اتیلن، از دست مخازنی هستند که در صنعت وساختمان بسیار پر کاربرد می باشند. مصرف کننده می تواند بر حسب مورد استفاده، دست به انتخاب و خرید این مخازن بزند.

سپاس از همراهی نگاه مهربانتان.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید