<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز در خدمت شما هستیم با موضوع محاسبه ظرفیت سیتیک تانک یا مخزن سیتیک

محاسبه حجم و ظرفیت سپیتیک تانک ابعاد سپیتیک تانک:

کارشناسان ما در حال انجام محاسبه سپتیک تانک می باشند که آن را طراحی کنند و به زودی در وب سایت قرار دهند. به همین دلیل بعد از شروع کار شما می توانید به آسانی حجم سپتیک تانک را بدست آوردید یا حتی با حجم سپتیک تانک مشخص شده، ابعاد استاندارد سپتیک تانک را دریافت کنید.

به همین دلیل در این مقاله سعی داریم که یک  معرف از خلاصه ابعاد مقیاسی سپتیک تانک را به شما معرفی می کنیم. سپتیک تانک به صورت ریاضی در قالب استوانه است که برای حساب کردن حجم سپتیک تانک از فرمول محاسبه حجم استوانه استفاده می کند.

 

ابعاد استاندارد سپتیک تانک:

در طراحی و ساخت سپیتیک تانک نمی توان از هر اندازه ای استفاده کرد یعنی اینکه  مثلا قطر سپتیک تانک  ۱ متر باشد و طول آن ۱۳ متر،  با این ابعاد نمی شود طراحی کرد و باید اندازه مشخصی برای آن معلوم کند.

پس به همین دلیل در طراحی سپتیک  تانک  یک تعداد ابعاد استاندارد داریم که از آنها ستفاده می کنیم.

این ابعاد استاندارد ممکن است با توجه به شرکت طراحی سپتیک تانک فرق داشته باشد.

تعیین ظرفیت تعیین حجم سپتیک تانک از طریق محاسبه پساب خروجی از منبع فاضلاب:

به دلیل تعیین ظرفیت سپتیک تانک یک فرمول اولیه و کلی داریم که در کتاب های مهندسی فاضلاب معرفی شده است. این فرمول  برای محاسبه ظرفیت مجتمع مسکونی سپتیک تایم  بسیار کاربرد دارد.

بر طبق فرمول داده شده حجم سپتیک تایم با تعداد واحد های مسکونی مجتمع برابر است که باید ضربدر جمع تعداد خانوار و ضربدر سرانه مصرف آب در خانوار شود در آخر آن را تقسیم بر ۱۰۰۰ می کنیم.

در محاسبه ظرفیت سپتیک تانک در خصوص تصفیه فاضلاب باید تجربه لازم در این زمینه را داشته باشید. مثلا سپتیک تانک محل استراحتگاه میان راهی است که تعداد نامشخصی مسافر را درخواست کرده بود برای اینکه بداند چقدر ظرفیت دارد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *