<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

با سلام خدمت همه دوستان و همراهان عزیز امروز با بررسی موضوع محاسبه ظرفیت برج خنک کن در خدمت شما عزیزان هستیم و قصد داریم در ادامه به سوالات زیر پاسخ دهیم :

 

ظرفیت یک برج خنک کننده را با چه واحدی اندازه گیری می کنند و این واحد چه معنایی برای ما دارد ؟

تعیین ظرفیت برج خنک کننده به چه عواملی بستگی دارد ؟

دبی آب در گردش برج خنک کننده را چطور محاسبه می کنیم ؟

اندازه برج خنک کننده در تعیین ظرفیت برج چقدر اهمیت دارد ؟

چگونه ظرفیت برج خنک کننده را محاسبه می کنیم ؟

هدف از طراحی نرم افزار محاسبه ظرفیت برج خنک کن چیست ؟

 

 

ظرفیت یک برج خنک کننده را با چه واحدی اندازه گیری می کنند و این واحد چه معنایی برای ما دارد ؟

ظرفیت یک برج خنک کن را با واحدی به نام تن تبرید می سنجند که این واحد برابر با نهصد و هفت کیلو گرم یخ که به مدت بیست و چهار ساعت درون مایعی با دمای صفر درجه می باشد .

همچنین برابر با دوازده هزار بی تی یو بر ساعت که سه هزار و بیست و چهار کیلو کالری  و ۳٫۵ کیلو وات ساعت نیز می باشد . پس بسته به نیاز خود وقتی می گوییم یک برج خنک کننده توانی برابر با یکصد تن تبرید دارد که بر اساس نیاز خود می توانیم آن ها را بر حسب هریک از واحد های مورد نظرمان بسنجیم .

 

تعیین ظرفیت برج خنک کننده به چه عواملی بستگی دارد ؟

تعیین ظرفیت یک برج خنک کننده به عوامل مختلفی از قبیل اندازه و ابعاد برج خنک کننده ، دبی ورودی آب به برج و حجم هوای ورودی برج خنک کننده بستگی دارد. همچنین ارتفاع ریزش آب به درون حوضچه ، میزان پکینگ برج و مکانی که برج خنک کننده در آن جا نصب و به کار گرفته شده است نیز در این میان موثر هستند .

اما اگر بخواهیم بر طبق کاتالوگ برج خنک کننده و عوامل استاندارد ثابت در برج ، ظرفیت یک برج خنک کننده را اندازه بگیریم باید چهار عامل دمای آب و هوای ورودی به برج ، دمای آب و هوای خروجی از برج ، حداکثر میزان دمای مرطوب محیط و دبی سیال در گردش برج خنک کننده را نیز در نظر بگیریم .

 

دبی آب در گردش برج خنک کننده را چطور محاسبه می کنیم ؟

این یکی از چهار پارامتر اصلی ما برای اندازه گیری و محاسبه ظرفیت برج خنک کننده می باشد و این مقدار آب بسته به دستگاه ها و سیستم های تهویه مطبوع مانند چیلرهایی دارد که آب را به سمت برج ارسال می کنند و برای اینکه متوجه این شویم که هر دستگاه چند لیتر آب را به برج خنک کن ارسال می کند در کاتالوگ دستگاه ذکر شده است .

 

اندازه برج خنک کننده در تعیین ظرفیت برج چقدر اهمیت دارد ؟

همانطور که در پاراگراف اول توضیح دادیم یکی از مهمترین قسمت ها برای محاسبه ظرفیت یک برج خنک کننده، ابعاد و اندازه برج خنک کننده می باشد که بر اساس approach اندازه گیری می شود که به معنای اختلاف حباب برج با میزان دمای خروجی از برج می باشد که نباید کمتر از دو تا سه درجه باشد و هرچه دمای خروجی از کولتینگ برج خنک کن بیشتر از دمای حباب  باشد ابعاد برج بزرگتر خواهد بود .

 

چگونه ظرفیت برج خنک کننده را محاسبه می کنیم ؟

برای این که بتوانیم ظرفیت یک برج را محاسبه کنیم باید تمام اطلاعات بدست آمده از برج را در نرم افزار های مخصوص به این کار قرار دهیم این نوع نرم افزار ها از نوع نرم افزار های طراحی پایگاه داده محسوب می شوند و با هدف تولید و طراحی برج های خنک کننده و هر نوع سیستم تهویه مانند چیلر های تراکمی و هوا ساز ها طراحی و توسعه داده شده اند .

هدف از طراحی نرم افزار محاسبه ظرفیت برج خنک کن چیست ؟

هدف از طراحی و توسعه این نرم افزار ها راحتی در طراحی سیستم های برج های خنک کننده و طراحی کانال ها و سیستم های تهویه در کارخانه جات و شرکت های صنعتی می باشد زیرا بعد محاسبه ظرفیت، برای تهیه برج خنک کن مورد نیاز باید کانال های تهویه و لوله های رفت و برگشت آب از دستگاه ها به برج خنک کننده در ساختمان را طراحی کرد . همچنین باید میزان توان و ظرفیت مورد نیاز پمپ برای پمپاژ سیالات به برج خنک کننده و سیستم تهویه مطبوع برای ساختمان  را طراحی کرد .

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *