منو

قیمت مخزن grp

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

قیمت مخزن grp

ما قصد داریم در این مقاله در مورد قیمت مخزن و اطلاعاتی دراین باره در اختیار شما بگذاریم:

قیمت مخزن grp
قیمت مخزن grp

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

مخزن GRP چیست؟

مراحل ساخت مخزن GRP را بیان کنید؟

قیمت مخزن GRP چگونه است؟

 

 

مخزن GRP چیست؟

مخزن GRP با توجه به متنوع بودن مخزن های آب، مخزن های آب شرب و مخزن های آتش نشانی گزینه های متفاوتی  در انتخاب مخزن می تواند تاثیر زیادی داشته  باشد.

سه پارامتر پر اهمیت ، حجم مخزن آب ، فضایی که مخزن در آن قرار گرفته و هنگامی که کارفرما برای ایجاد مخزن دارد میباشد. در صورتی که داشتن فضای کافی مخازن پلی اتیلن از جمله  کم هزینه ترین مخزن هاو در دسترس ترین مخازن کاربردی می باشند. مدت عمر مفید این مخزن GRP در حدود ۱۵ سال می باشد.

درایران بیشتر از ۱۰۰ شرکت تولید کننده مخازن پلی اتیلن در حال تولید این مخازن پیش ساخته می باشند. مخازن پلی اتیلن محدودیت درجه حرارت کاری در درجه حرارت های بالاتر از ۵۰ درجه سانتیگراد را دارا می باشند و در صورت بوجود آمدن  هرگونه مشکل فرایند تعمیر خیلی سختی دارند.

 

ساخت مخزن GRP

با وارد شدن  کامپوزیت ها یا رزین های تقویت شده با الیاف شیشه ( GRP) به  ناحیه مخزن های حمل، ذخیره سازی و مخزن های فرایندی کاربردهای گسترده ای تعریف گردیده است. امروزه مخزن GRP به شکل گسترده در صنایع متفاوت برای نگهداری سیالات متفاوت مورد استفاده قرار  گیرد. به طور کلی مخزن کامپوزیت یا مخزن GRP میتوانند جهت نگهداری یا فرایند اسید، قلیا، آب نمک، ترکیبات آلی و مشتقات نفتی مورد استفاده قرار گیرند.

مخزن GRP دارای محدودیت های گسترده ای به خصوص در درجه حرارت های بالای ۱۲۰ درجه سانتیگراد می باشند. مخزن GRP یا مخزن FRP با استفاده از فرایند های متنوعی تولید میگردند.

پر بازده ترین روش برای تولید مخزن

پر بازده ترین روش برای تولید مخزن GRP روش لایه گذاری دستی می باشند. این مخزن ها  با اینکه به نقشه و در اشکال مختلف قابلیت ایجاد را دارند. یکی دیگر از روش های ساخت مخزن GRP استفاده از فرایند رشته پیچی بر ردی قالب می باشد.

رشته های الیاف درون رزین خیس شده و به دور قالب پیچیده میگردند. الیاف ها بسته به فشار کاری مخازن با پیچ خوردن به دور قالب فلزی به ضخامت مورد نظر نزدیک میشوند.

از دیگر روش های تولید مخازن GRP روش قالبگیری به روش گرم ( مخزن SMC) میباشد. مخازن SMC به صورت پنل های پیش ساخته می باشد که در محل قابلیت نصب داشته و با استفاده از پیچ و مهره بر روی فریم و فوندانسیون نصب میگردد. مخازنSMC یا مخازن مادولار به صورت گسترده جهت نگهداری آب شرب یا آب های با TDS پایین مورد استفاده قرار میگیرند.

مخزن GRP در قطرهای بالا میتوانند با استفاده از ترکیبی از روش های متفاوت تولید شوند. مخزن GRP میتوانند به واسطه ی پوشش های فلئوروپلیمر یا پلی پروپیلن یا CPVC لاین گردند. مخزن GRP با استفاده از رزین های پلی استر با وینیل استر قایبلت تولید دارند. بسته به نوع سیال و درجه حرارت کارکردی رزین مورد استفاده و الیاف انتخاب میشود.

قیمت مخزن GRP

قیمت  مخزن GRP به طور کلی بر اساس طراحی، درجه حرارت کارکردی، نوع سیال ، حجم، نوع مخزن و فشار کارکردی تحت تاثیر می گذارد. مخزن GRP یا مخازن FRP به شکل کلی برای ذخیره و یا انتقال آب/ آب نمک، سیالات خورنده و مشتقات نفتی مورد استفاده قرار می گیرند. مخازن GRP بعد از انجام آنالیز های المان محدود طراحی و میزان حجم مواد مصرفی و نحوه فرایند تولید قیمت گذاری می شوند.

مخزن GRP با توجه نوع فرایند تولیدی قیمت های متفاوتی دارند. مخازن GRP تولید شده با استفاده از فرایند رشته پیچی بالاترین قیمت در مقایسه با مخازن GRP تولیدی با استفاده از دیگر روشها (قالبگیری به روش گرم یا لایه گذاری دستی) را دارا می باشند. مخزن GRP تولید شده با استفاده از قالبگیری گرم(مخازن SMC) به صورت عمده جهت نگهداری آب شرب استفاده می گردند.

مخزن SMC

مخزن SMC یا مخازن مدولار به شکل پیش ساخته بوده و در محل پروژه و در ابعاد خاص نصب میگردند. مخازن GRP یکپارچه تولید شده با استفاده از روش رشته پیچی یا فیلامنت وایندینگ به شکل عمده برای نگهداری سیالات تحت فشار به کار گرفته میشوند که به آن مخزن های تحت فشار کامپوزیتی گفته میشود.

ترکیب روش های رشته پیچی و لایه گذاری دستی برای ساخت مخازن نگهداری تا حجم حدود ۶۰ متر مکعب استفاده میباشند. به طورکلی با توجه به اینکه حمل و نقل مخازن با احجام بالاتر از ۲۰۰ متر مکعب امکان پذیر نمیباشد، لذا این مخازن به صورت عمده در محل قابلیت ساخت را دارند.

قیمت مخزن GRP یا مخزن آب FRP برای نگهداری آب به ازای واحد متر مکعب در حدود یک میلیون تومان الی یک میلیون و پانصد هزار تومان در ازای واحد متر مکعب می باشد.

مخزن GRP یا مخازن GRVE که به طور عمده جهت نگهداری سیالات خورنده مورد استفاده قرار میگیرند درارای قیمتی در حدود سه میلیون تومان به ازای واحد متر مکعب می باشند. در صورتیکه حجم خورندگی یا درجه حرارت کارکردی بالا باشد، باید در این مخازن از لاینرهای ترموپلاستیک استفاده شود..

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید