منو

قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. دستگاه آب شیرین کن کشاورزی یکی از روش‌هایی است که می‌توان راندمان محصولات کشاورزی را افزایش داد. به خاطر اینکه آب چاهای کشاورزی به ‌مرور رو به شور شدن است و این شوری باعث کاهش محصولات کشاورزی شده لذا شیرین کردن آب کشاورزی از اهمیت خاصی برخوردار است.

قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی
قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی
 • چه روش‌هایی برای جلوگیری از هدر رفتن آب شیرین وجود دارد؟
 • روش‌هایی که برای شیرین کردن آب وجود دارد؟
 • همه‌چیز در مورد دستگاه آب‌شیرین‌کن اسمز معکوس؟
 • دلایل استفاده دستگاه آب‌شیرین‌کن در کشاورزی چیست؟

 

۱-چه روش‌هایی برای جلوگیری از هدر رفتن آب شیرین وجود دارد؟

بااینکه هرروز جمعیت در حال رشد است کمبود آب شیرین در آینده معضل بزرگی است و تنها راه‌حل برای جلوگیری از کمبود آب شیرین این است که بتوانیم آب‌های شور دریا را با مکانیسمی به آب شیرین تبدیل کرد و یکی از این مکانیسم‌ها شیرین کردن آب‌ها از طریق دستگاه آب‌شیرین‌کن است.

و بیشتر نواحی کشور برای جلوگیری از این مشکل به سمت چنین پروسه‌ای کشیده شده‌اند. از این دستگاه برای شیرین کردن آب‌های چاه که دارای درصد بالای نمک هستند و همچنین آب دریا استفاده می‌شود.

1-چه روش‌هایی برای جلوگیری از هدر رفتن آب شیرین وجود دارد؟
1-چه روش‌هایی برای جلوگیری از هدر رفتن آب شیرین وجود دارد؟

۲-روش‌هایی که برای شیرین کردن آب وجود دارد؟

شیرین کردن و خالص کردن آب از زمان‌های قدیم تاکنون انجام می‌شده بیشترین حالت که در طبیعت انجام می‌شود بارش باران است. از روش‌های ابتدایی که برای شیرین کردن آب توسط انسان انجام‌شده بخار کردن آب بوده که با این روش نمک و سایر مواد آلاینده از بین می‌رود. و به‌مرور از روش‌هایپیشرفته‌تری مانند تبخیر به‌صورتچندمرحله‌ای و سریع و غیره استفاده می‌شود.

این روش‌ها در زمان خود یکی از به‌صرفه‌ترینروش‌هابرای شیرین کردن آب‌ها در تأسیسات و تجهیزات بزرگ مورداستفاده قرار می‌گرفت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شیرین کردن آب‌ها نسبت به قدیم راحت‌تر انجام می‌شود که در این روش نیازی به تبخیر آب نیست و به آن روش تبادل یون میگویند. که می‌توانیم به دستگاه اسمز معکوس اشاره‌کنیم

 

۳-همه‌چیز در مورد دستگاه آب‌شیرین‌کن اسمز معکوس؟

امروزه یکی از بهترین فرایندها برای شیرین کردن آب وجود دارد استفاده از همین دستگاه است دلیل استفاده بیشتر از این دستگاه نسبت به سایر دستگاه‌ها به خاطر این است  هم می‌توانیم انرژی مصرفی را کاهش دهیم و هم می‌توانیم راندمان را پایین بیاوریم. از موارد استفاده این دستگاه می‌توان به شیرین سازی آب دریاها و همچنین جداکردن مواد سمی از پساب‌های صنعتی اشاره کرد.

 

۴-دلایل استفاده دستگاه آب‌شیرین‌کن در کشاورزی چیست؟

با استفاده از آب شیرین در کشاورزی فرایند تکثیر گیاه تقویت می‌شود و دیگر علائمی مانند زردی و پژمردگی که دلیل آن کمبود مواد است رخ نمی‌دهد.

همچنین اگر آب شیرین باشد زمین‌های کشاورزی محصولات را سریع‌تر باور می‌کنند به خاطر اینکه مواد غذایی بهتر به خاک جذب می‌شود و باعث می‌شودریشه‌های گیاه در خاک سریع‌تر رشد می‌کند و جوانه زدن در گیاه سریع‌تر می­شود و همچنین باعث می­شود که شکوفه‌های زیادی بر روی درختان مشاهده کنیم. هرچقدر نمک بر روی خاک کمتر باشد هم آب سریع‌تر به داخل زمین نفوذ خواهد کرد هم مصرف کود و سم‌های شیمیایی کمتر خواهد شد.

هرچقدر آب شورتر باشد بر روی رشد گیاه تأثیر گذاشته و ریشه آن را ضعیف می‌کند و این شوری تا حدی نفوذ می‌کند که باعث سوزاندن برگ‌های گیاه می‌شود و با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته اعلام کرده‌اند که شوری خاک می‌تواند ۵۰درصد محصول را کاهش دهد. پس تصمیم می‌گیریم با هزینه کردن برای این امر موجب می‌شود که محصول موردنظر بهتر رشد کند و تقویت شود و به‌ موجب آن شاهد افزایش محصول در آینده نزدیک باشیم.

در پایان از صبر و تحمل شما عزیزان که برای مطالعه این مطلب نمودید بسیار سپاس گذاریم و امیدواریم که این مقاله موردتوجه شما قرارگرفته باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید