<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با شما هستیم با معرفی فیلتر کربن فعال یا اکتیو

فیلتر کربن اکتیو یا زغال فعال شده با نام های متعددی مانند کربن اکتیو شده، زغال فعال شناخته شده است.

برای از بین بردن طعم، بو و کلر باقیمانده در آب، استفاده از کربن اکتیو است، که یکی از کارآمد ترین شیوه ها به حساب می آید. نحوه عملکرد فیلتر کربن این گونه است که آب، مواد آلی خود را به همراه رنگ، بو و کلر با گذشتن از گرانول های کربن از دست می دهد، این موارد به وسیله دانه های کربن فعال جذب می شوند.

می توان جریان معکوس بخار را برای احیای فیلتر کربن فعال به کار برد. به این صورت که جریان بخار در تماس با گرانول ها به مدت ۱۵ الی ۳۰ دقیقه قرار می گیرد. لازم به ذکر است که آب وارد شده به این فیلترها باید عاری از هرگونه مواد کلوییدی و معلق باشد.

از خصوصیت بارز فیلتر کربن فعال می توان به سطح جذب داخلی بالای گازها و مایعات شیمیایی اشاره کرد. دامنه کاربرد فیلتر کربن فعال به دلیل آن که دارای اندازه منافذ و شکل های گوناگونی هستند وسیع تر گردیده است.

شکل و جنس

شکل و جنس فیلتر کربنی شبیه به فیلتر شنی است. فیلتر کربن فعال بخشی بسیار با ارزشی از سیستم های پیش تصویه آب در فرآیند تصویه آب محسوب می شوند، در ابتدا داخل این مخزن یک لایه از سنگ سیلیس میریزیم سپس لایه دیگر را که ازجنس گرانول کربن فعال است روی آن قرار می دهیم.

 

کاربرد های فیلتر کربن فعال

در تصفیه فاضلاب کارخانه ها و پالایشگاه های گاز، در خالص سازی داروها و روغن های خوراکی و صنعتی، صنایع قند، صنایع دفاع و در تصفیه هوا و گازها و… مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین بازیافت حلال ها ومواد شیمیایی هم از کاربردهای عمده فیلتر کربن فعال می باشد.

 

نگاهی کوتاه بر عملکرد فیلتر کربن اکتیو در دستگاه های تصفیه هوا

انواع ناخالصی ها به وسیله گرما، از سطوح کربن حذف می شوند. هنگامی که کربن فعال در دستگاه تصفیه هوا به کار برده می شود، ناخالصی هایی را که به شکل گاز در هوای اتاق وجود دارد را جذب می کند.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *