<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

با موضوع فیلتر کربن اکتیو با شما هستیم.

دومین فیلتر تعبیه شده در دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر کارتریج کربن اکتیو (UDF) است و جنس آن کربن فعال دانه بندی شده یا گرانول است . از نظر شکل و اندازه این فیلتر ها مانند زغال پوسته نارگیل است و آودگی هایی مانند گاز محلول ، رنگ ، مواد آلی و کلر را از طریق جذب سطحی از بین می برد.

کلر موجود در آب موجب از بین رفتن تدریجی سطح فیلتر ممبران می شود و زمانی که به وسیله ی تصفیه حذف شد باعث می شود طول عمر اسمز معکوس افزاش پیدا کند.

مزایای فیلتر کربن فعال چیست

 

– طول عمر زیاد

فیلتر کربن اکتیو به دلیل تخلخل زیاد سطح تماس زیادی برای عمل تصفیه دارد که این امر موجب طول عمر زیاد این فیلتر می شود.

– فیلتر جی ای سی(GAC)

این فیلتر یک فیلتر دانه بندی شده یا گرانول است اندازه ذرات این فیلتر یکسان است که هم کیفیت آب را افزایش می دهد و هم از کانالیزه شدن جریان جلوگیری می کند.

– بالا بردن کیفیت تصفیه

دانه های موجود در این فیلتر به شکلی طراحی شده که زمان ماند در آن بالا باشد و دانه های فعال گرانول در آن معلق شود و به این صورت بیشترین میزان تصفیه را داشته باشد.

– تهیه شده از زغال پوسته نارگیل

این فیلتر ها از مواد شیمیایی ساخته نشده است و همان طور که گفته شد کارتریج کربن فعال از زغال پوسته نارگیل ساخته شده و کاملا گیاهی است.

 

کاربرد فیلتر کربن اکتیو

– تصفیه آب استخر ها

– تصفیه آب آشامیدنی

– برای از بین بردن مواد آلی فاضلاب صنعتی

– بعضی از تصفیه خانه های فاضلاب

امروزه از این فیلتر ها در تصفیه خانه ها به صورت گسترده استفاده می شود. استفاده از فیلتر کربن فعال به دلیل میل زیاد کربن اکتیو در جذب مواد مانند مواد آلی و کلر آزاد استفاده از این دستگاه به عنوان روشی خوب در صنعت تصفیه آب و فاضلاب محسوب می شود.

امیدوارم این مطلب مفید واقع شود.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *