<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با موضوع فیلتر کربنی هود، در خدمت شما هستیم.امروزه، فیلتر کربنی موارد استفاده بسیاریدر امر تصفیه دارد. این تصفیه خواه بر هوا  یا آب می باشد. فیلتر مورد نظر ، به نوعی فیلتر تصفیه هوا محسوب می گردد. فیلتر کربنی هود ، قطعات مولکول های گاز و بخارات موجود در هوا را جذب می کند.

در مقاله آتی به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد:

 1. فیلتر کربنی هود چیست؟
 2. چرا کربن پرکاربردترین ماده در فیلتر به حساب می آید؟
 3. چه مواد فعالسازی در این نوع فیلتر استفاده می شود؟
 4. فیلتر کربنی هود مناسب چه نوع اشپزخانه هایی است؟
 5. ویژگی های این فیلتر چیست؟
 6. مزایا و معایب فیلتر های مورد نظر چیست؟
 7. فیلتر کربنی هود چیست؟

فیلترهایی که دارای قطعات کربن فعال می باشند درون قاب هایی که ساختار اصلی فیلتر را تشکیل می دهند، قرار گرفته اند. این فیلترها برای جداسازی بو های ناخوشایند از هوای دال آشپزخانه طراحی و تولید می شود.

 1. چرا کربن پرکاربردترین ماده در فیلتر به حساب می آید؟

از قدیم کربن به عنوان بوگیر به کار برده می شده است. بعنوان مثال یک تکه ذغال در داخل یخچال ها قرار می دادند که نقش بوگیر برای یخچال را بازی می کرده است. هر از گاهی جهت فعال سازی کربن موجود در ذغال آنرا در زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار می دادند .گرمای خورشید عناصر کربن موجود در ذغال را که بخاطر قرارگیری در سرما غیرفعال شده بودند، فعال می نمود.

از انجا که کربن فعال به عنوان متداول ترین و کار آمدترین ماده جاذب شناخته شده است؛ از این  ماده در ساخت انواع فیلتر ها از جمله فیلترهای مورد نظر استفاده می گردد.

 1. چه مواد فعالسازی در این نوع فیلتر استفاده می شود؟

از جمله مهمترین موادی که به عنوان عامل فعال ساز مورد استفاده قرار می گیرندمی توان به ترکیبات فلزات قلیایی یا قلیایی خاکی نظیر هیدروکسید پتاسیم، کربنات پتاسیم، کربنات سدیم، کلرید منیزیم و برخی اسید ها نظیر اسید فسفریک، اسید سولفوریک، کلرید آلومینیوم و کلرید روی اشاره نمود.

 1. فیلتر کربنی هود مناسب چه نوع اشپزخانه هایی است؟

انواع اشکال فیلتر های کربنی هود مناسب محیط های هستند که محدودیت فیزیکی وجود دارد و امکان لوله کشی نیست. در واقع فیلتر کربنی هود به این دلیل که در بالای خروجی موتور هود نصب می شود، بدون نیاز به لوله کشی کار می کند. ویژگی فوق، مهمترین ویژگی فیلتر های کربنی هود می باشد.

 1. ویژگی های این فیلتر چیست؟

فیلتر های کربنی هود دارای قطر ۱۵ سانتی متر می باشند. یکبار مصرف هستند و پس از استفاده بایستی تعویض شوند. مناسب هود هایی نسل جدید هستند که قابلیت نصب این نوع فیلترها بر روی آنها وجود دارد. هر چند که اغلب هودهای امروزی قابلیت نصب فیلتر کربنی را دارا هستند. عمر مفید فیلترهای مورد نظر ۶ ماه تا یکسال پس از نصب می باشد.

این فیلترها در دو رنگ سیاه و سفید در بازار عرضه می گردند.

ویژگی های این فیلتر چیست؟
ویژگی های این فیلتر چیست؟
 1. مزایا و معایب فیلتر های مورد نظر چیست؟

* حاوی کربن سیاه

* سهولت تعویض

* مناسب فضا های بسته  و محدود

* جذب بوهای نامطبوع محیط

* عدم نیاز به لوله کشی

* دارای عمرمفید حداقل ۶ ماهه

*  قابلیت نصب بر روی انواع هود ها

* دارای قطر ۱۵ سانتی متر

مطبوع تنفس کنید

با روند رو به رشد آپارتمان نشینی و گاها طراحی های داخلی غیر اصولی، نیاز به استفاده از سیستم های تهویه ضروری می باشد. هود های مورد استفاده در آشپزخانه ها یکی از راهکار های مناسب حذف بوهای نامطبوع از آشپزخانه هستند.

این فیلترها مناسبترین گزینه انتخابی برای زندگی امروزه می باشند. عدم نیاز به لوله کشی و اینکه کربن فعال داخل فیلترهای کربنی هود جاذب های بسیار قوی می باشند از مزایای این محصول پر کاربرد به حساب می آید.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *