<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با شما هستیم با معرفی فیلتر پست کربن

درباره این فیلتر نقد های بسیاری شده که تعدادی درست و تعدادی غلط می باشد.اینکه فیلتر پست کربن چیست را با هم مرور میکنیم.

فیلتر پست کربن، در دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده می شود و فیلتر پنجم در این دستگاه ها می باشد پودری از نوع کربن اکتیو در آن وجود دارد.

 

وظایف فیلتر پست کربن

وظایفی که فیلتر پست کربن بر عهده دارد به این ترتیب می باشد:

  • بر اثر واکشنی که این فیلتر با عوامل تشکیل دهنده کلر و مواد شوینده دارد، در طی یک فرآیند شیمیایی ناخالصی ها را از آب جدا می کند.
  • از آنجایی که هر آبی ممکن است دارای بو باشد، این فیلتر با پودر کربن اکتیوی که در آن استفاده شده باعث از نابودی بوی آب میشد لذا فیلتر پست کربن در این مورد نقش مهمی دارد.

برخی از باور های غلط درباره فیلتر پست کربن:

عده زیادی از مردم بر این باورند که فیلتر پست کربن در انتهای اسمز معکوس است اما این چنین نیست و یک باور غلط می باشد که برای عده ای جا افتاده است.

اسمز معکوس

نکته ی قابل توجه اینجاست که اسمز معکوس روشی برای تفصیه آب  است که به تازگی در جهان معرفی شده است. نه اینکه نام یک پکیجی باشد که اب را تصفیه می کند.

یک باور دیگر درباره فیلتر پست کربن وجود دارد که این هم به نوع خود میتواند غلط باشد.

عده ای بر این عقیده هستند که این دستگاه ها فقط و فقط دارای پنج مرحله هستند و فیلتر پست کربن در مرحله ی آخر قرار دارد و جالب اینجاست که با کمال شگفتی بعضی از متخصصین هم این گفته را تایید می کنند.

نکته آخر

به عنوان نکته آخر می توان گفت که:

دستگاه های تصفیه آب در تمام مراحل دائما در حال جداسازی رسوبات و ذرات معلق می باشند و فیلتر پست کربن هم در این امر دخالت دارد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *