<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با موضوع فیلتر پست کربن با شما هستیم.

مطالب زیادی راجع به فیلتر پست کربن وجود دارد که بسیاری از آنها صحت دارند و بسیاری دیگر نیز نامعتبر هستند. از فیلتر پست کربن به عنوان یکی از فیلتر های دستگاه تفصیه آب خانگی استفاده می شود که گاها با اسم فیلتر پنجم نیز یاد می شود و محتوای آن شامل پودری از کربن اکتیو است. می خواهیم راجع به این فیلتر توضیحاتی بدهیم تا کسانی که اطلاعات کافی ندارند متوجه کار این فیلتر شوند.

کاربرد

کاربرد این فیلتر به این صورت است که با ایجاد واکنش شیمیایی قادر به حذف شوینده از آب می شود که البته بستگی به این دارد که طرز برخورد کربن های فعال با این نوع املاح چگونه می باشد.

نکته ی دیگر در رابطه با آب این است که هیچ آب بدون بویی وجود ندارد در این موضوع می توانیم مقاله ای راجع به طعم و بوی آب را مورد بررسی قرار دهیم . این فیلتر قابلیت این را دارد که بوی آب را   با خاصیت فعال بودن پودر کربن در دستگاه تصفیه آب حذف کند.

فیلتر پست کربن:

دو مورد از باور های غلط راجع به فیلتر پست کربن به صورت زیر می باشد:

  • در موارد زیادی مشاهده شده است که نظرات راجع به فیلتر پست کربن به این صورت است که مرحله اسمز معکوس، فیلتر پست کربن بوده است. با این وجود که اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب خانگی به صورت روشی برای تصفیه آب مطرح شده است.اسمز معکوس اسمی از پکیجی که با آن روش تصفیه را انجام می دهید نیست، بلکه یک روش است.

 

  • برخی بر این باورند که دستگاه تصفیه آب خانگی باید فقط شامل پنج مرحله باشد و پست کربن فیلتر نهایی آن باشد که این باوری غلط برای متخصصین می باشد. باید در نظر داشت که تصفیه آب خانگی توان املاح به روش هوشمند را دارد.

 

امید است که این مطلب برای شما مفید باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *