<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با شما هستیم با معرفی فیلتر ممبران

اولین فیلتر ممبران توسط فردی به نام لوئب  در سال ۱۹۶۰ساخته شد.

ممبران در اصل ازغشا نیمه تراوا تشکیل شده که اصلی ترین بخش در این سازه محسوب میشود. این سازه جهت استفاده در دستگاه های تصفیه آب صنعتی و خانگی می باشد، همچنین در دستگاه های تصفیه آبی که وظیفه نمک زدایی و شیرین سازی آب دریا با کمک روش اسمز معکوس را به عهده دارند نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

بافت غشا به صورتی است که تنها ذرات ۰۰۰۱/۰ میکرونی میتوانند از آن عبور کنند و ذرات بزرگتر در پشت آن انباشته شده و وارد فاضلاب میشوند، درآخر آب خالص به استفاده ما درمی آید.

فیلتر ممبران

فیلتر ممبران متشکل از یک سری لایه های بسیار نازک موازی است که در مرکز این لایه ها یک لایه تو خالی قرار دارد که آب با عبور از آن تصیفه شده و بعد وارد فیلتر ممبران می شود که املاح و ناخالصی ها از سمت دیگر فیلتر خارج میشوند.

فیلتر ممبران در یک محفظه به نام پرشروسل قرار دارد که آب خالص به واسطه پمپ وارد میشود و پس از عبور از فیلتر ممبران آبی سالم و بدون میکروب در اختیار ما قرار داده می شود. آب در دو قسمت پشت این وسیله قرار می گیرد:

  1. آب تصفیه شده
  2. پساب

 

انواع فیلتر ممبران

فیلتر ممبران انواع مختلفی دارد که در این مقاله از آنها نام برده میشود:

  • میکروفیلتراسیون
  • اولترافیلتراسیون
  • نانو فیلتراسیون

مدت زمانی که برای تعویض فیلتر در نظر گرفته میشود به موارد زیر بستگی دارد:

  • مقدار TDS آب
  • مقدار پیش تصفیه
  • نوع آلودگی آب

فیلتر ممبران پس از گذشت مدتی به دلیل جرم گیری نیاز به تعویض دارند.چنانچه درتعویض فیلترها کوتاهی کنید بجای تصفیه آب سالم، آلودگی را بیشتر میکنید و موجب بیماری خواهید شد.

شما میتوانید با مطالعه چگونگی تعویض فیلترها این کار را انجام دهید اما بهتر است این کار را به افرادی که در این زمینه متخصص هستند بسپارید.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *