منو

فیلتر صافی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

فیلتر صافی

ما در طراحی این مقاله قصد داریم شما مخاطبان را با فیلتر صافی آشنا کنیم. فیلتر در صنعت امروز جایگاه ویژه ای دارد از جمله در صنایع دارو سازی ،تصفیه هوا،آب و فاضلاب و ساخت خودرو ها. فیلترها وظیفه دارند عملکرد صنایع را بهبود بخشند.

در این مقاله سعی می کنیم به پرسش هایی که برای شما به وجود می آید پاسخ دهیم.

فیلتر صافی چیست؟

کاربرد فیلترها درصنایع چیست؟

چند نوع فیلترصافی وجود دارد؟

چه فیلترهایی بیشترین کاربرد را دارند ؟

نقش فیلتر در تصفیه آب چیست؟

فیلتر صافی
فیلتر صافی

فیلتر صافی چیست؟

فیلتر صافی برای جدا سازی یک ماده از میان مواد دیگر استفاده می شود .اگر این عمل به درستی انجام نشود نتیجه خوبی به دست نمی آید.هر فیلترصافی خصوصیاتی دارد که با کاربرد آن هماهنگی دارد.

کاربرد فیلتر ها در صنایع چیست؟

فیلتر ها در صنایع دارو سازی، صنایع غذایی، تصفیه هوا و آب و گاز نقش اساسی دارند. در بیشتر موارد آبی که در طبیعت وجود دارد دارای آلودگی است و نمی توان با اطمینان آن را مصرف کرد و به همین دلیل باید عمل فیلتر بر روی آن صورت گیرد تا قابل استفاده شود.

در صنایع غذایی استفاده از فیلتر صافی برای تولید محصولات جدید ضروری است. به طور مثال در کارخانه های تولید شیر و پنیر برای پاستوریزه و استرلیزه کردن و همچنین تولید محصولات متنوع مطابق با سلیقه مردم به فیلتر های مختلفی نیاز است.

در صنایع دارو سازی برای خالص کردن مواد دارویی از فیلتر صافی استفاده می کنند. بیشترین هزینه در مصارف دارو سازی صرف فیلتر کردن می شود این در حالی است که هزینه های تولید خیلی کمتر از فیلتراسیون است.

برای تصفیه هوا از فیلتر صافی برای تولید ماسک های دهان استفاده می شود .مانند ماسک هایی که به صورت روزانه برای جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار به دستگاه تنفسی استفاده می شود یا ماسک هایی که در کارگاه های تولید مواد شیمیای برای جلوگیری از نفوذ گاز های سمی به بدن بر روی صورت قرار داده می شود.

کاربرد فیلتر ها در صنایع چیست؟
کاربرد فیلتر ها در صنایع چیست؟

چه فیلتر هایی بیشترین کاربرد را دارند ؟

بیشترین استفاده فیلترصافی در صنعت تولید خودرو و تصفیه آب است.

در دنیای مدرن امروز که استفاده از ماشین ها بیشتر از سال های گذشته شده ضرورت استفاده از فیلتر نمایان است.بیشترین دلیل استفاده از فیلتر ها در ماشین جلو گیری از ورود آلودگی ها  به قسمت های دیگر اتومبیل است. ماشین ها چند نوع فیلتر دارند از جمله فیلتر هوا، فیلتر روغن، فیلتر بنزین و فیلتر تهویه هوای اتاق خودرو

فیلتر تهویه اتاق خودرو در دو مدل معمولی و یکی با لایه کربن است که برای جلوگیری از بوی نامطبوع و ورود میکروب ها به داخل خودرو وجود دارد.

فیلتر هوا برای جلو گیری از ورود گرد و غبار و هوای آلوده به داخل خودرو استفاده می شود در ساخت این فیلتر از نمد و الیاف کاغذی و انواع فیبر ها استفاده می شود .

فیلتر روغن آلودگی های حاصل از گرد و غبار و ذرات فلزی را از روغن جدا میکند ولی قابلیت جدا سازی مایعات از روغن را ندارد.

فیلتر بنزین بر حسب شرایط خودر و نوع آن، باهم متفاوتند.

 

نقش فیلتر در تصفیه آب چیست؟

فیلتر و تصفیه آب عملی ضروری برای دستیابی به آب سالم و تمیز است.با صنعتی شدن جهان میزان آلودگی آب ها بیش از گذشته افزایش یافته و موجب شیوع بیماری در افراد و آلوده شدن محیط زیست و به خطر افتادن زنگی جانداران در سال های اخیر شده استو همین امرموجب شده که آب سالم و تمیز همچون گنجی گران بها برای مردم ارزشمند باشد.فیلتر کردن آب به صورت کلی در تصفیه خانه ها صورت می گیرد.

برای این کار تاسیساتی در تصفیه خانه ها بنا می شود که در آن آب را به مقدار زیاد پالایش و گند زدایی میکنند. عمل تصفیه آب می تواند توسط فیلترهای کوچک خانگی نیز صورت گیرد. برای این کار دستگاه های خانگی تولید شده که این کار را انجام می دهند البته این تصفیه کننده ها قابل مقایسه با تاسیسات تصفیه خانه های بزرگ نیست.

نقش فیلتر در تصفیه آب چیست؟
نقش فیلتر در تصفیه آب چیست؟
مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید