منو

فیلتر شنی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

فیلتر شنی

امروز در این مقاله قصد داریم درباره ی موضوع فیلتر شنی صحبت کنیم .

تصفیه ی آب با استفاده از شن ، یکی از روش های قدیمی تصفیه ی آب می باشد . مکانیزم این نوع فیلتر ها نیز ساختاری دارد ، که آب را از شن عبور داده تا تصفیه شود .

برای تصفیه ی آب ، آب کثیف وارد لوله های بالایی فیلتر شده و تحت اثر فشار پمپ فیلتر به پایین کشیده می شود و از بین شن که مانع عبور گل و لای می باشد ، عبور می کند . در نهایت آب از مخزن زیر شن و از سوراخ های ریز عبور کرده و در مخزن زیر فیلتر جمع می شود .

فیلتر شنی
فیلتر شنی

در ادامه ی ضمن پرداختن به موضوع به سوالاتی در این باره پاسخ خواهیم داد .

 • نحوه ی کار فیلتر مورد نظر چگونه می باشد ؟
 • شن های فیلتر تا چه مدت قابل استفاده می باشند ؟
 • مزیت این نوع فیلتر ها چه می باشد ؟
 • کاربرد این فیلتر ها در چه محیط هایی می باشد ؟
 • ویژگی این نوع فیلتر ها چه می باشد ؟

 

 

 1. نحوه ی کار فیلتر مورد نظر چگونه می باشد ؟

از صافی های مورد نظر در مرحله ی اول تصفیه ی آب استفاده می شود . از این فیلتر به منظور تصفیه ی آلودگی های موجود در آب به قطر ۵۰ میکرون ، استفاده می شود . این نوع فیلتر بیشتر برای تصفیه ی آب آلوده ی استخر ، به کار می رود .

شن های موجود در این فیلتر مانع عبور ذرات معلق و آلودگی موجود در آب می شوند و در نهایت آب تصفیه شده تحت فشار از نازل هایی در زیر فیلتر ، که شن نمی تواند از سوراخ این نازل ها عبور کند ، خارج شده و در مخزن زیر فیلتر مورد نظر جمع شده و با استفاده از لوله به بیرون فیلتر هدایت می شوند .

 1. شن های فیلتر تا چه مدت قابل استفاده می باشند ؟

طبق تخمین مهندسین و متخصصان ، طول عمر شن های فیلتر ، بازه ی ۵ تا ۱۰ سال می باشد . اما تجربه و بررسی ها نشان داده است که پس از گذشت ۵ سال کارایی فیلتر کم شده و آب به طور کامل تمیز نمی شود . به این ترتیب فیلتر باید بیشتر کار کند تا آب تمیز شود و راندمان قبلی را داشته باشد . ممکن است تا ۱۵ سال شن ها تغییری نکنند ، اما بازدهی آن ها کم شده است !

 1. مزیت این نوع فیلتر ها چه می باشد ؟

این نوع فیلتر ها با دارا بودن سرعتی بالا در انجام عمل تصفیه و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری پایین و مکانیزم ساده و عملکرد آسان و مقرون به صرفه بودن در هزینه ها ، دارای مزیت هستند . همچنین این نوع فیلتر ها به فضای زیادی برای نصب احتیاج ندارند و در فضاهای کم قابلیت بهره برداری دارند .

فیلترهای مورد نظر تنوع زیادی دارند انواع مختلفی همچون قیمت فیلتر شنی ۲۰ اینچ afsp و فیلتر شنی ۲۵ متر مکعب فاضلاب و فیلتر شنی pentair و فیلتر شنی آب تدبیر

 1. کاربرد این فیلتر ها در چه محیط هایی می باشد ؟

در محیط هایی که دارای استخر بوده و یا آب به صورت چرخه در صنایع وجود داشته باشد ، یک نیاز است . پس می توان گفت که در صنایع غذایی ، نساجی ، رنگ ، پتروشیمی ، نیروگاه ها ، صنایع کاغذ سازی ، رنگ ، استخر های شنا و تصفیه خانه آب و فاضلاب ، از این نوع فیلتر ها می توان استفاده کرد . البته با توجه به محیط و صنایع مورد نظر ، از انواع مختلفی از این نوع فیلتر استفاده می شود .

 

 1. کاربرد این فیلتر ها در چه محیط هایی می باشد ؟
  کاربرد این فیلتر ها در چه محیط هایی می باشد ؟

  ویژگی این نوع فیلتر ها چه می باشد ؟

این فیلتر ها با دارا بودن ۴ لایه ی شن بر روی یکدیگر در فیلتر که جنس سنگ های استفاده شده سیلیس کی باشد ، دارای کارکرد بهتر می باشد . همچنین وجود تجهیز فشار سنج بر روی بدنه و قدرت تحمل فشار در این فیلتر تا ۱۰ بار از ویژگی های این فیلتر می باشد .

ضمن تشکر از توجه شما ، امیدواریم مطالب برای شما کاربردی باشد .

با ما همراه شوید تا شما را با فیلتر شنی P500 و فیلتر شنی آبیاری قطره ای و فیلتر شنی پرورش ماهی و قیمت فیلتر شنی آشنا کنیم

کسانی که در زمینه فیلترهای مورد نظر مطالعه می کنند باید به اطلاعات خود این مطالب مانند: فیلتر شنی HIWATER و فیلتر شنی استخر پارس سنتر و فیلتر شنی roma شرکت میر اب باقطر ۴۰۰ میلیمتر را هم اضافه کنند

همیشه دانستن مطالبی همچون عملکرد فیلتر شنی و فیلتر شنی ایمکس و فیلتر شنی frp برای علاقه مندان در این زمینه مفید به نظر می رسد

کسانی که در رابطه با فیلتر ها تحقیق میکنند باید این نکته را گوشزد کنیم که باید این مطالبی همچون فیلتر شنی رضوان و فیلتر شنی تحت فشار و فیلتر شنی استخر ایمکس و فیلتر شنی آکوا را هم مطالعه کنند

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید