منو

فیلتر شنی پرورش ماهی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

فیلتر شنی پرورش ماهی

در این مقاله قصد داریم درباره ی نقش فیلتر شنی  پرورش ماهی صحبت کنیم.

فیلتر شنی به دلیل ضد زنگ بودن کارایی بالایی در استخر های پرورش ماهی دارند.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود

فیلتر شنی چیست؟

کاربرد فیلتر شنی در پرورش ماهی؟

عوامل موثر در زندگی ماهی؟

خصوصیات فیلتر شنی استفاده شده برای پرورش ماهی؟

اساس کار فیلتر شنی؟

فیلتر شنی پرورش ماهی
فیلتر شنی پرورش ماهی

فیلتر شنی چیست؟

از این فیلتر برای پاک سازی آب و جدا کردن املاح معلق در آب استفاده می شود شایان ذکر است که فیلتر های شنی به دلیل داشتن لایه پلی اتلین خاصیت ضد زنگ دارند و این خاصیت کارایی و راندمان آن ها را برای استفاده بیشتر مهیا می کند و این ضد زنگ بودن تمایل مصرف کننده را برای انتخاب این نوع فیلتر بیشتر می کند.

کاربرد فیلتر شنی در پرورش ماهی؟

برای پرورش ماهی آب قابل زیست لازم است که به اصطلاح به آن آب زنده می گوییند. اما باید به این نکته توجه کنیم که آب برداشت شده از چاه آب زنده نیست زیرا املاح معدنی دارد.

عوامل متعددی در زندگی ماهی تاثیر دارند که با فیلتر شنی می توان محیطی بهینه برای زندگی ماهی فراهم کرد. از جمله این عوامل میتوان به شفافیت آب اشاره کرد.

عوامل موثر در زندگی ماهی؟

از این عوامل می توان به شفافیت آب و رنگ آب اشاره کرد رنگ آب مناسب برای پرورش ماهی رنگ زرد است اگر زرد متمایل به سبز باشد بهتر است.

گاز هیدروژن نباید در استخر ماهی باشد گاز هیدروژن برای ماهی مضر وکشنده ست در صورتی که گاز هیدروژن در استخر مشاهده شود علت آن رسوب کف استخر است و باید لجن روبی شود. میزان شوری و شیرینی آب استخر بستگی به نوع ماهی دارد که در آب شیرین پرورش می یابد یا آب شور اگر ماهی آب شیرین باشد نباید شوری آب از حد مجاز بیشتر شود.

همینطور میزان آهن موجود در آب نباید بیشتر از حد مجاز باشد.

میزان اکسیژن در آب از عوامل مهم دیگر است که باید چک شود زیرا مقدار زیاد اکسیژن باعث افزایش پلانکتون ها می شود و همین عامل باعث می شود که پلانکتون ها در شب اکسیژن زیادی را جذب کنند و در طول روز ماهی ها با کمبود اکسیژن مواجه شوند.

خصوصیات فیلتر شنی استفاده شده برای پرورش ماهی؟

فیلتر های شنی خاصیت ضد زنگ زدگی دارند همینطور این فیلتر ها باید توانایی تحمل فشار بالا را داشته باشند. در این نوع فیلتر ها از سه لایه سنگ سیلیس با اندازه های غیر یکسان استفاده می شود که این خود راندمان فیلتر شنی را بالا می برد.

این فیلتر ها قابلیت این را دارن که مصرف کننده روش شستشو آن را انتخاب می کند لازم به ذکر است که روش شستشو خودکار,نیمه خودکار یا دستی است که مصف کننده با توجه به امکانات و شرایط روش مناسب خود را انتخاب می کند. در این مورد باید توجه کرد که در صورت استفاده از روش خودکار آب باید به صورت معکوس وارد مخزن شود که قدرت پاک کنندگی داشته باشد.

اساس کار فیلتر شنی؟

از عوامل اساسی فیلتر شنی می توان از سرعت آب ورودی نام برد. سرعت آب به میزان کدورت آب بستگی دارد و میزان آب وارد شده به مخزن آب و آب تصفیه شده در فیلتر شنی چه قدر است.

اساس کار فیلتر شنی؟
اساس کار فیلتر شنی؟

ما همیشه در کنار شما هستیم تا شما را با انواع فیلتر شنی همانند فیلتر شنی رضوان و قیمت فیلتر شنی و فیلتر شنی P500 و فیلتر شنی roma شرکت میر اب باقطر ۴۰۰ میلیمتر و فیلتر شنی استخر پارس سنتر شما را بیشتر از پیش آشنا کنیم تا در این زمینه ها اطلاعات کافی بدست بیاورید

نتیجه گیری:

با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان این نتیجه را گرفت که استفاده از فیلتر های شنی در استخر های پرورش ماهی اهمیت به سزایی دارند. زیرا شفافیت آب و میزان  مواد معدنی موجود در آب از عوامل موثر در زندگی ماهی هستند.

( امیدواریم مطالبی همچون فیلتر شنی ۲۵ متر مکعب فاضلاب و قیمت فیلتر شنی ۲۰ اینچ afsp و فیلتر شنی استخر ایمکس و فیلتر شنی تحت فشار برای شما مفید بوده باشد.)

از اینکه سایت ما را برای مطالعه در مورد فیلتر شنی از جمله فیلتر شنی آب تدبیر و فیلتر شنی HIWATER و فیلتر شنی frp و فیلتر شنی pentair  انتخاب کردید کمال تشکر را داریم

کسب اطلاعات ارزشمند در رابطه با فیلترها همیشه مهم بوده و هست این بار ما شما را با عناوینی همچون فیلتر شنی آکوا و عملکرد فیلتر شنی و فیلتر شنی آبیاری قطره ای و فیلتر شنی ایمکس آشنا می کنیم

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید