<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

فیلتر شنی استخر چیست ؟

این مقاله در زمینه ی فیلتر شنی استخر چیست ؟ است که برای تصفیه آب استخر کاربرد مهمی دارد . برای دریافت اطلاعات در زمینه ی فیلتر شنی استخر به پاسخ سوالات زیر توجه بفرمایید :

– فیلتر شنی استخر چیست ؟

– انواع فیلترهای شنی را نام ببرید ؟

– مزایای فیلتر شنی استخر ( فیلتر شنی تحت فشار ) را توضیح دهید ؟

– شرایط نگهداری فیلتر شنی استخر را توضیح دهید ؟

 

فیلتر شنی استخر چیست ؟

فیلتر شنی استخر یا فیلتر شنی تحت فشار ،دستگاهی است که باعث عمل خالص سازی و تصفیه ی آب می شود . این فرآیند ذرات  کوچک شن وماسه موجود در  آب را جداسازی و تصفیه می کند و در آخر آب تصفیه شده وارد مخزن فیلتر شنی می شود .

فیلتر شنی استخر می تواند رسوبات ،هیدروکربن ها و همچنین فلزات و بسیاری از مواد مضر دیگر را از آب جدا کند و آب را خالص کند .

فیلتر شنی استخر چیست ؟
فیلتر شنی استخر چیست ؟

انواع فیلترهای شنی را نام ببرید ؟

انواع مختلفی از فیلتر شنی وجود دارند که در دسته های مختلفی قرار میگیرند . شرایط  دسته بندی فیلترهای شنی به این گونه است که ، بر اساس شکل کارایی فیلتراسیون و میزان فشار کاری آن به چند دسته تقسیم می شوند :

۱- فیلتر شنی تحت فشار یا فیلترهای شنی استخر

۲- فیلتر شنی های آرام

۳- فیلتر شنی های حوضچه ایی

۴- bottomless sand filter

۵- biosand filter

کارایی فیلترهای ذکر شده بیشتر در جهت تصفیه آب هایی است که ،در حال جریان دربسترهای ماسه ایی و آب های کدر که دارای لجن هستند وجود دارند .

در کشور ایران از یک نوع فیلتر شنی  رایج به نام  فیلتر شنی تحت فشار یا همان فیلتر شنی استخری استفاده می کند . در بعضی از ایستگاه های تصفیه آب که در شهر قرار گرفته اند ،از فیلتر شنی آرام استفاده می کنند . نکته قابل توجه این است زمانی که ،آب به وسیله ی  فیلتر شنی تصفیه می شود ،بدون اینکه  مواد شیمیای دیگری به آن اضافه شود کاملا زلال باقی می ماند .

مزایای فیلتر شنی استخر ( فیلتر شنی تحت فشار ) را توضیح دهید ؟

۱ – یکی از پرکاربرد ترین  فیلتر شنی ،فیلتر شنی تحت فشار برای استخر ها می باشد ،زیرا به دلیل سرعت بالای آن برای فیلتراسیون ،یک عمل تصفیه مناسب و ایده آل را ایجاد می کند .

۲- به دلیل فشار موجود در پمپ و همچنین نیروی جاذبه ،آب موجود را از درون شن به سمت پایین حرکت می دهد وآب را ازهر گونه ذرات شیمیای ،ریز شن و ماسه  جدا می سازد .

۳- نازل ها و سوراخ های بسیار ریز موجود در پایین فیلترهای شنی باعث جلوگیری از ماسه ها و ذرات ریز می شود . در نتیجه آب به راحتی از این قسمت ها عبور می کند واز لوله تصفیه در زیر مخزن خارج می شود .

۴-  فیلتر شنی در زمینه صنایع کاربرد بسیار مهمی دارد ،از جمله جدا سازی ذرات و املاح به اندازه ۱۰۰میکرون و همچنین به عنوان یک پیش تصفیه کن مطمئن شناخته شده است .

۵- در هر قسمت که بتوانیم ذرات فیزیکی و ذرات درشت را از آب فیلتر کنیم ،از فیلتر شنی استفاده می کنیم .

 

۶- یکی از چشم گیر ترین کاربردهای فیلتر شنی استفاده آن در سیستم آبیاری تحت فشار در کشاورزی می باشد .در این قسمت از فیلتر های سیکلون استفاده می شود ،که باعث جلوگیری از گرفتگی قطره چکان ها و انواع دیپرها می شود و در نتیجه ذرات درشت وارد سیستم آبیاری نمی شوند .

 

– شرایط نگهداری فیلتر شنی استخر را توضیح دهید ؟

۱- برای از بین بردن آلودگی و گرد و خاک از قسمت خارجی فیلتر و پمپ استخر ،باید از مواد شوینده ملایم و حلال های ضعیف استفاده شود .

۲- به هیچ عنوان نباید زمانی که پمپ در حال کارکردن است آن را تعمیر کرد ،زیرا پمپ  تحت فشار است .

۳- صافی موجود در داخل فیلتر باید دو بار در هفته تمیز شود .

- شرایط نگهداری فیلتر شنی استخر را توضیح دهید ؟
– شرایط نگهداری فیلتر شنی استخر را توضیح دهید ؟
مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *