<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

فیلتر زیر شنی

فیلتر زیر شنی
فیلتر زیر شنی

هدف اصلی ما درطراحی این مقاله این است که شما مخاطبان محترم را با عملکرد فیلتر زیرشنی آشنا کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشترپیشنهاد می کنیم که حتما مقاله ما را دنبال کنید.

سوالاتی که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم به صورت زیر می باشد:

 • فیلتر زیرشنی را تعریف کنید؟
 • انواع فیلترها را شرح دهید؟
 • فیلتر زیرشنی از چه نوع ساختاری طراحی شده است؟
 • فیلترهای زیرشنی چگونه نصب می شوند؟

 

فیلتر زیرشنی را تعریف کنید؟

فیلترهای زیرشنی نوعی دستگاهی ساده به حساب می آیند که در تصفیه آب از نقش مهمی برخوردار هستند. این نوع فیلترها آلودگی های آب را ازبین می برند و توسط لوله های تعبیه شده آب ها را هدایت می کنند. فیلترهای زیر شنی درعین سادگی که دارند با کاربرد بالایی طراحی شده اند به همین دلیل باعث شده است از آن استفاده بیشتری شود.

بطور کلی گفته می شود فیلترهای زیرشنی در نوع های متفاوتی با ویژگی های منحصر به فردی تولید شده اند. فیلترهای زیرشنی با توجه به قابلیت هایی که دارند می توانند باکتری های هوازی را به طور چشم گیری افزایش دهند و میزان آمونیاک درون آب را کاهش  دهند.

انواع فیلترها را شرح دهید؟

با توجه به تعاریفی که درباره ی فیلترهای زیرشنی گفته شد،  درپاسخ به این سوال می توانیم بگوییم که فیلترها با نوع های مختلفی عرضه شده اند. این نوع فیلترها شامل موارد زیر می باشند:

 • فیلترهای غیر برقی، این نوع فیلترها شامل موارد زیر می باشند:
 • فیلتر کف
 • فیلترهای ساده
 • فیلترهای بیولوژیک
 • سامپ فیلتر
 • فیلترهای برقی، این نوع فیلترها دربرگیرنده فیلترهای زیر می باشند:
 • فیلترهای داخلی
 • فیلترهای آویز
 • فیلترهای خارجی

لازم بذکر است که بدانید تمامی فیلترهای نام برده شده دارای ویژگی های خاصی   می باشند که در تصفیه آب از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

انواع فیلترها را شرح دهید؟
انواع فیلترها را شرح دهید؟

فیلتر زیرشنی از چه نوع ساختاری طراحی شده است؟

فیلترهای زیرشنی به طور معمول دارای سطحی می باشند که از پلاستیک های شیار داری طراحی شده اند. ساختار این نوع فیلترها به گونه ای می باشد که لوله های هوا در  ۴ طرف آن قرار گرفته است.

در بعضی دیگر از طراحی ها بجای سطح شیار دار از یک سطح سوراخ دار استفاده شده است. در ادامه گفته می شود فعالیت لوله هایی که در این نوع فیلتر بکار رفته است به دو حالت اتصال به پمپ هوا و فیلتر سنگ هوا می باشد.

 

نکته

موضوع مهمی را که باید در نظر داشته باشید این است که این نوع فلیتر با توجه به اینکه عملکرد بالایی را دارد از معایبی هم بهره مند می باشد. یکی از معایب مهم این نوع فیلتر این است که تمامی مواد های اضافی و زاید را در زیر فیلتر جمع  می کند  این موضوع موجب می شود که فیلترها به سختی تمیز شوند.

نکته
نکته

فیلترهای زیرشنی چگونه نصب می شوند؟

این نوع فیلترها در کف آکواریوم ها قرار می گیرند. فیلترهای شنی با توجه به اینکه از ضخمات بالایی برخوردار می باشند حدود ۵ تا ۷ونیم سانتی متر شن بر روی آن ها قرار می گیرد. در این فیلترها نوعی شلنگ وجود دارد که برای پمپ هوا و عمل مکش بکار گرفته می شود.

نتیجه گیری

باتوجه به مطالب گفته شده می توانیم نتیجه بگیریم که فیلترهای زیر شنی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. همچنین می توانیم نتیجه بگریم که این نوع فیلتر از نوع های مختلفی با ویژگی های منحصر به فردی طراحی شده است که نسبت به هر کدام از آن ها قیمت متناسبی داده شده است.

( امیدواریم بخشی از مطالب گفته شده مورد رضایت شما مخاطبان واقع گردیده باشد و از آن ها اطلاعات کافی و سودمندی را کسب کرده باشید)

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *