منو

عیب یابی برج خنک کننده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

عیب یابی برج خنک کننده

در این مقاله روش های عیب یابی برج خنک کننده را بررسی می کنیم.برج خنک کننده برجی است که از طریق تماس آب با هوا باعث کاهش دمای سیال می شود.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

مفهوم کلی عیب یابی برج خنک کننده؟

زمان مناسب عیب یابی؟

موارد عیب یابی برج خنک کننده؟

قطعات برج خنک کننده؟

وظیفه الکتروموتور در برج خنک کننده؟

عیب یابی برج خنک کننده
عیب یابی برج خنک کننده

مفهوم کلی عیب یابی برج خنک کننده؟

مجموعه ای از کار ها است که شخصی به نام کاربر برج با آن آشنایی کامل دارد در مواقع لزوم می توتند ایراداتی که به برج وارد شده را بررسی و برطرف کند. لازم به ذکر است که در برج های خنک کننده باید به طور روزانه, هفتگی, ماهانه وسالانه بازرسی انجام شود که در صورت بروز مشکل سریعا یافت شود و مشکل قابل جبران باشد.

زمان مناسب عیب یابی؟

هر یک از کار ها زمان مناسب خود را دارند مثلا هر روز باید چک شود که سطح آب به میزان کافی باشد این در صورتی است که کاری مثل روغن کاری پیچ ها هر زمان که لازم باشد باید انجام گیرد و کاری مثل بررسی علت لرزش و صدای غیر معمول به طور سالانه انجام می شود.

موارد عیب یابی برج خنک کننده؟

صدای غیر معمول در برج خنک کننده: یکی از علت های صدای غیر معمول ممکن است ولتاژ غیر متعادل برق باشد یا لازم باشد که فن را دوباره نصب کرد گاهی ایراد از بلبرینگ است که باید روغن کاری شود و در صورتی که خراب و غیر قابل استفاده     است باید تعویض شوند.

لرزش های غیر معمول: ممکن است ایراد از فن ها باشد که باید مطمئن شد که تیغه ها بدرستی و با فاصله مناسبی از مرکز قرار گرفته باشند. گاهی نیز ایراد از موتور است که باید بالانس بودن محور میله موتور را چک کرد.

گاهی ایراد این است که مسیر دوران جا به جا شده که باید چک شود. گاهی نیز با نرسیدن برق به پایه های الکتروموتور برج خنک کننده کار نمی کند که باید بار اضافی بر مدار را کم کرد.

موتور به سرعت نمی رسد:

در این مورد باید ترانسفورماتور را بررسی کنیم و ولتاژ انرژی بیشتری به پایه های ترانسفورماتور اعمال شود

 قطعات برج خنک کننده؟

برج خنک کننده شامل مجموعه ای از قطعات است که با کنار هم قرار گفتن به طور مناسب و صحیح می توانند وظیفه اصلی خود که خنک کردن سیال است با انجام دهند. هر یک از قطعات وظیفه خاص خود را دارند. لازم به ذکر است که هر یک از این قطعات برای توان بهینه داشتن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

وظیفه الکتروموتور در برج خنک کننده؟

الکتروموتور وسیله ای ست که با انرژی الکتریسیته فعال می شود و این انرژی را انرژی دورانی تبدیل می کند که باعث به حرکت در آمدن پره های فن می شود. می توان گفت که الکتروموتور جزء اصلی یک برج خنک کننده ست که باید در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرد به این منظور و برای بالا بردن مقاومت آن در ابتدا الکتروموتور به طور کامل عایق می شود.

در هنگام اتصال کابل به الکتروموتور باید دقت کرد که از گلند کابل استفاده شود چون این کابل ها باعث می شوند که آب به جعبه الکتروموتور وارد نشوند لازم به ذکر ست که وارد شدن آب به جعبه الکتروموتور باعث می شود که از کار بی افتد.

وظیفه الکتروموتور در برج خنک کننده؟
وظیفه الکتروموتور در برج خنک کننده؟

نتیجه گیری:

برج های خنک کننده نقش مهمی در صنعت ایفا می کنند با دقت در نگه داری و عیب یابی به موقع این برج ها می توان عمر مفید آن را افزایش داد.

(با آرزوی مفید بودن مطلب فوق برای شما)

 همیشه نحوه کار برج خنک کننده و برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی و برج خنک کننده آریا بنیز و  Word برج خنک کننده سایر موضوعاتی که در زمینه برج خنک کننده هستند برای کاربران ارزشمند هستند

 در واقع برج خنک کننده خشک و برج خنک کننده frp و کاهش دور برج خنک کننده و برج خنک کننده pdf و سرویس برج خنک کننده از سری موضوعاتی هستند که برای تکمیل شدن اطلاعات خود باید آنها را خواند

 و طراحی برج خنک کننده و نازل برج خنک کننده و تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته و برج خنک کننده مدار بسته و برج خنک کننده نیرو گاه موضوعات یاد شده بیشتر به این خاطر آماده شده اند تا شما با خواندن آنها اطلاعاتتان را در زمینه برج خنک کننده اطلاعات کافی بدست بیاورید

در مورد تعمیرات برج خنک کننده و انواع برج خنک کننده pdf و ppt برج خنک کننده و برج خنک کننده فلزی اگر اطلاعات ندارید ما را همراهی کنید تا اطلاعات کسب کنید

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید