منو

عملکرد سپتیک تانک فاضلاب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز در خدمت شما هستیم با عملکرد سپتیک تانک فاضلاب

هدف ما در این مقاله این است که شما مخاطبان محترم را با عملکرد سپتیک تانک فاضلاب آشنا کنیم. همان طور که در مقاله های قبل گفته شد سپتیک تانک ها یکی ازعوامل مهم در تصفیه فاضلاب های خانگی و بهداشتی شناخته شده است.  درعین حال این نوع سیستم ها انواع مختلفی دارند که با قیمت های مناسبی توسط شرکت های سازنده عرضه می گردند.

حال در این مقاله می خواهیم عملکرد های سیستم را به شما بشناسانیم، یکی از عملکرد های این سیستم از طریق روش های هوازی و روش های بی هوازی انجام می گیرد.

عملکرد

به طور کلی گفته می شود که در ابتدا فاضلاب ها به وسیله لوله های ورودی به سمت سپتیک تانک ها هدایت می شوند اگر بخواهیم این سیستم را به چند بخش تبدیل کنیم اینگونه بیان می کنیم که در بخش اول سیستم به وسیله یک جدارکننده نسبت به بخش دوم متمایز شده است که حدودا ۲سوم حجم این بخش را به خود اختصاص داده اند.

بعد از اینکه فاضلاب ها وارد سیتم سپتیک تانک ها شدند تمامی ذره ها و مواد های معلق خارجی به طرف پایین کشیده می شود، علت پایین رفتن این ذرات به دلیل برخوردار بودن از وزن های سنگین می باشد .

اما سایر موادها مانند روغن ها و  چربی ها به دلیل داشتن وزن کمتری نسبت به سایر ذرات به صورت شناور درمی آیند.این موضوع را باید بدانید که موادهای مانده شده در مخزن موجب پدید آمدن لجن ها، میکروارگانیسم ها و باکتری های زیادی می شوند.

با توجه به وجود آمدن این شرایط کنش هایی توسط بیولوژیک ها شکل می گیرد که باعث می شود تمامی مواد های نامربوط و اضافه تجزیه شود و سپس باعث تصفیه کلی فاضلاب ها می شود.

این کنش های به وجود آمده موجب می شود حجم زیادی از لجن ها به بیوگازها تبدیل شود و از حجم لجن ها بکاهد، درنهایت بیوگاز ها به وسیله لوله های خارجی  به سمت بیرون رانده می شوند.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید