<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در این مقاله قصد داریم مواردی را درباره سیستم های تهویه و البته سیستم تهویه مطبوع تمام آب  را برای شما عزیزان بیان نماییم.

۱) انواع سیستم های تهویه مطبوع کدامند؟

۲) سیستم تهویه مطبوع تمام آب را به طور کامل شرح دهید؟

۳) مزایای سیستم های تهویه مطبوع تمام آب چیست؟

۴) معایب سیستم های تهویه مطبوع تمام آب را بیان کنید؟

 

 انواع سیستم های تهویه مطبوع کدامند؟

۱) سیستم های انبساط مستقیم

۲)سیستم های تمام آب

۳)سیستم های تمام هوا

۴)سیستم های هوا آب

۵ )سیستم های پمپ حرارتی

 

 سیستم تهویه مطبوع تمام آب را شرح دهید؟

در این سیستم ها با توجه به باد بزن هایی که با سرعت از روی کویل های از قبل تعبیه شده آب سرد یا گرم عبور می کنند و با این عمل، سردی و گرمی آب را نیز مورد بررسی قرار خواهند داد.

نحوه کار در این سیستم کاملا مرتبط با آب می باشد این گونه که منابع آب سرد یا گرم به‌طوری از داخل منافذ جداگانه عبور خواهند کرد و باعث ایجاد و تبادل حرارت گرم و سرد بسته به نوع آب می شوند

مانند فن کویل ها، همان‌طور که درباره فن کویل ها می دانید لوله هایی در آن تعبیه شده است که باعث رد و بدل شدن آب های گرم و سرد به داخل مخازن خواهد شد که با انجام این عمل باعث خنک شدن آب و یا گرم شدن آن در اثر ارتباطی که با هوای اتمسفر و خواسته ما دارند ایجاد می کنند.

مزایای سیستم های تهویه مطبوع تمام آب چیست؟

  • سیستم های تغذیه سیال سرد. این گونه که با تعبیه لوله کشی هایی مرتبط با آب گرم و سرد نسبت به کانال ها هوای سرد و گرم کمتر خواهد شد.
  • با قرار دادن فن کویل ها در جای جای مختلف ساختمان اندازه دستگاه های هواساز نیز به طبع کوچکتر خواهند شد. چرا که تنها از یک یا شاید چند دانه هواساز با اندازه های کوچک تر برای تامین و برطرف کردن هوای تازه و البته که تنظیم رطوبت هوا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
  • امکان تغییر در اندازه دور موتور فن و البته تغییر در میزان آب ورودی به داخل هر کویل این امکان به ما داده می شود که دستگاه های فن کویل و هواساز را بتوانیم توسط سیستم کنترل اتوماتیک کنترل نماییم و امکان تنظیم دقیق هوای داخل هر دستگاه را به طور مستقیم به ما میدهد.

معایب سیستم های تهویه مطبوع تمام آب را بیان کنید؟

یکی از بزرگترین مشکلات و معایب سیستم های تهویه مطبوع تمام آب می تواند عمل تعمیرات و تمیز کردن کویل های آن باشد. البته این موضوع در مقایسه با سیستم های تمام هوا می باشد.

از این جهت که فیلترهایی که در سیستم‌های تمام هوا تعبیه می‌شود به نسبت کوچکتر از سیستم‌ها و فیلترهایی است که در سیستم های تمام آب تعبیه می‌شوند و در کل بازدهی کمتری نسبت به سیستم های تمام آب دارند.این تفاوت در این دو نوع سیستم باعث شده است که هزینه ها و …در سیستم های تهویه مطبوع تمام آب به نسبت بیشتر باشد و این موضوع میتواند از چشمگیر ترین معایب این سیستم به شمار رود.

در کل از سیستم های تهویه مطبوع تمام آب میتوان به خوبی یاد کرد چرا که با توجه به نحوه کار  و مراحل انجام فعالیت آن به عنوان یک سیستم مطبوع و کار آمد میتوان نام برد .اینگونه که مزایای آن بسیار چشمگیر تر و کار آمد تر از معایب آن میباشد.

چرا که در این سیستم سیال ناقل حرارت در محیطی کاملا مجزا طراحی شده اند و این موضوع تاثیر مثبتی در گردش آب سرد و گرم در هنگام فعالیت سیستم به جای میگذارد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *