<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

سپتیک تانک پلی اتیلن شرکت کمپ:

سپتیک تانک (septic tank) از عمده روشهای تصفیه و گاها اولین مرحله در تصفیه خانه های بزرگ بخصوص صنعتی میباشد.یکی از مهمترین دلایل استفاده از مخزن سپتیک تانک(septic tank) در تصفیه خانه های بزرگ ، ایجاد ماند و حالت سکون به فاضلاب است.
سپتیک تانک (septic tank) با ایجاد فضایی کارا در ابتدای خط مراحل تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه علاوه بر ایجاد سکون و تبدیل جریان تند به جریان آرام میتواند با نگهداری مواد فاضلابی نقش بسزایی در تسریع تصفیه فاضلاب داشته باشد.
سپتیک تانک (septic tank) شرکت کمپ در انواع مختلف در اول فرایند تصفیه فاضلاب با ایجاد یک فرآیند بی هوازی فرآیند تجزیه فاضلاب را شروع نموده و سپس در ادامه با یک فرآیند هوازی فاضلاب را تصفیه مینماید با این تفاوت که حضور سپتیک (septic tank) در اول مسیر روند فرآیند در قسمت هوازی را تسریع می بخشد.

سپتیک (septic tank) از اساسی ترین و موثرترین واحد های تصفیه و یا به عبارت دقیقتر پیش تصفیه انواع فاضلاب خانگی، بهداشتی و صنعتی سپتیک تانک میباشد.

ساختمان عمده سپتیک (septic tank)  از یک انباره (مخزن ذخیره) تشکیل شده است که عمل تصفیه در این قسمت صورت میگیرد.همچنین این مخزن دارای یک ورودی به داخل سپتیک (septic tank) و یک خروجی بسمت شبکه فاضلاب میباشد. مکانیسم سپتیک (septic tank) بگونه ایست هنگام ورود فاضلاب بداخل انباره از سرعت آن کاسته شده در نتیجه لجن ها و مواد معلق ته نشین میشوند و بوسیله باکتری های بی هوازی و هاضم لجن تجزیه و در نتیجه تبدیل به مایع و گاز میشود و در نهایت از مخزن خارج میگردد.

سپتیک (septik tank) در فرایند تجزیه فاضلاب به صورت یک مخزن متعادلساز عمل نموده که علاوه بر جلوگیری از جریان توربلات و تبدیل این جریان به جریان آرام و لامینار باعث تغییر رنگ فاضلاب میگردد.رنگ لجن حاصل از انباره سپتیک تانک سیاه می باشد.به جهت گازهایی مانند سولفید هیدروژن بویی تولید میشود که با طراحی کارشناسان شرکت کمپ و تعبیه ونت خروجی به سایز استاندارد ۴ اینچ این بو از محیط خارج گردیده و حتی در صورت باز نمودن درب مخزن بویی بسیار شدیدی احساس نمیگردد و با گذشت زمان و کهنه شده لجن داخل سپتیک تانک این بو به کمترین میزان خود میرسد.

در محل ها و پروژه های دفع فاضلاب که در آنها،مشکلات جذب فاضلاب در داخل چاه جذبی و یا صرف هزینه کمتر، شاخص ها و پارامترهای اصلی در انتخاب نوع سیستم تصفیه فاضلاب می باشد، استفاده از سپتیک به ویژه سپتیک پلی اتیلن از اولویت های هر مشاور و کارشناس طراحی می باشد.

از عمده مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن نسبت به سایر انواع سپتیک تانک حمل ، جابجایی ، نصب و راه اندازی آسان و هزینه کم آن میباشد.همچنین بخاطر امکان ساخت یکتکه این محصول در ظرفیت های بالای ۱۰۰۰۰لیتر قابلیت جایگذاری و دفن بالایی را دارا میباشد.همچنین مخازن سپتیک تانک پلی اتیلنی مقاومت بالایی در برابر خوردگی حاصل از فاضلاب را دارا میباشد.این نوع از سپتیک تانک ها قابل دفن بصورت افقی میباشد و همچنین میتواند بار ترافیکی را متحمل شود.


 

سپتیک تانک (septic tank)

شرکت کمپ اولین تولید کننده سپتیک تانک‌ پلی‌اتیلن را در ظرفیت‌ها و حجم های ۲ الی ۱۰۰ مترمکعب به شکل استوانه افقی و عمودی طراحی و تولید نموده و به کلیه پروژه های داخلی و خارجی حمل و اجرا می نماید.
شرکت کمپ توانایی ساخت این سپتیک  ها با گرید PE80 و PE100 طبق سفارش کارفرمای محترم را دارد ولی بدلیل مقاومت بالای سپتیک  های PE100 و کاهش وزن و نتیجتا کاهش هزینه تمام شده ، این نوع را پیشنهاد میکند که بدون نیاز به دیواره و سقف محافظ قابلیت دفن و تحمل بار را دارد.

مهمترین مزایای سپتیک تانک  پلی اتیلن شرکت کمپ عبارتند از:

– ایزولاسیون کامل و بدون بو
– مقرون به صرفه ترین روش پکیج تصفیه فاضلاب
– استحکام بسیار بالای جداره و امکان مدفون کردن آنها
– مقاومت بسیاربالا در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی
– حمل و نصب آسان
– قابلیت جابجایی محل استقرار
– قابلیت ساخت در ابعاد و احجام مختلف
– دارا بودن پوشش ضد اشعه ماورا بنفش Anti UV
– عمر طولانی
– عدم نیاز به عایقکاری و تعمیر


 

افزودنی های سپتیک تانک:

در سال های اخیر محصولات مختلفی با عناوینی همچون افزایش بازدهی های ، عدم تخلیه مخزن سپتیک تانک، افزایش طول عمر سپتیک تانک و رفع ایرادات سپتیک تانک بنام افزودنی های سپتیک تانک در بازار عرضه میگردد. گروه صنعتی و مهندسی کمپ هرگونه استفاده از اینگونه مواد و افزودنی ها را توصیه نمیکند.

 


 

سوالات متداول پیرامون سپتیک تانک(FAQs about septic tank):

  • سیستم سپتیک (تانک )چیست؟

-این سیستم یک سیستم بسیار کارا، مستقل، قابل دفن و بسیار موثر در سیستم تصفیه فاضلاب میباشد.بدلیل اینکه سیستم قابلیت اجرا در محل(درجا) را دارا میباشد، نسبت به سیستم های تصفیه خانه مرکزی بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی تر میباشد.

  • چه موادی نباید وارد سیستم سپتیک تانک شود؟

– میباست از ورود موادی که موجب گرفتگی جریان فاضلاب در داخل سیستم میشود جلوگیری کرد. از جمله این مواد: روغن ها و چربی ها، الیاف کاغذ، پوشک و نوار بهداشتی و …میباشند. همچنین از ورود موادی همچون حلال ها، اسید ها، رنگ های شیمیایی، سموم کشاورزی و … باید جلوگیری شود

  • زمان تخلیه  هر چند وقت یکبار میباشد؟

– زمان تخلیه سپتیک تانک به عواملی همچون ظرفیت، حجم مصرف و محل استفاده از سپتیک تانک بستگی دارد. ولی در کل بعد از گذشت حدود ۲ تا ۵سال میبایست مواد جامد سپتیک  توسط پمپ های لجن کش تخلیه گردد.

  • در چه محل هایی استفاده از سیستم  الزامی میباشد؟

– در محل ها و پروژه هایی که بدلیل بالا بودن سطح آب های زیر زمینی امکان حفر چاه جذبی وجود ندارد و همچنین در مکان هایی که سازمان ها و ارگان های محیط زیستی محدودیت هایی برای دفع فاضلاب به اجرا در آورده است، استفاده از سیستم سپتیک تانک الزامی میباشد.

 

بمنظور اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص:

نحوه طراحی و محاسبه سپتیک تانک،

ساختمان ،

انتخاب محل و نکاتی که در ساختن سپتیک تانک باید رعایت گردد،

طول انباره و عمق موثر ،

درجه آلودگی فاضلاب خروجی از،

 

و اینکه پلی اتیلن چیست؟ تاریخچه پلی اتیلن، انواع پلی اتیلن و مزایای آنها

لطفا به بخش مقالات تخصصی سایت ما مراجعه فرمائید. 

مقالات-تخصصی/www.Campkrupp.net/category

برای مشاهده محصولات ما به بخش خدمات و محصولات مراجعه بفرمایید

 

 

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *