<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

سپتیک تانک بتنی شرکت کمپ

 در جوامعی که موضوع هزینه بیشتر از تمامی مشخصات و مزایای سپتیک تانکهای پیش ساخته مدنظر باشد می توان از سپتیک تانکهای پیش ساخته بتنی شرکت کمپ به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان  سفارشات تمامی شرکتهای موجود در بازار ایران استفاده نمود.

سپتیک تانک (ایمهاف تانک) ساده ترین نوع تصفیه خانه کوچک است که تصفیه مکانیکی (ته نشینی) و تصفیه زیستی به کمک باکتری های بی هوازی در آنجا انجام میگیرد.

این دستگاه به شکل استوانه سرپوشیده ای است که معمولا با بتن مسلح و در ابعاد و احجام مختلف ساخته میشود.

عملکرد این دستگاه بدین شرح است که فاضلاب از قسمت ورودی دستگاه که در بالای این استوانه قرار دارد، وارد شده و با برخورد به پره های دستگاه به قسمت پایین که انباره نامیده میشود هدایت میگردد.

فاضلاب بدلیل کاهش سرعت جریان و زمان ماند در نظر گرفته شده مواد جامد و  معلق خود را بصورت ته نشینی از دست می دهد و مواد ته نشین شده به صورت لجن در کف انباره جمع میشوند.

این لجنها حاوی ارگانیسمهای زنده و مفیدی می باشند که جهت بقاء از فاضلاب ورودی بعنوان غذا استفاده نموده و آنرا تجزیه و تخمیر می کنند که در این فعل و انفعال، لجنها تبدیل به نیتراتها – سولفیتها – سولفاتها – دی اکسید کربن و متان میگردد به همین دلیل حجم لجن در این سیستم تقریبا ثابت و یکسان بوده و تا ۱۰سال نیازی به تخلیه لجن ندارند.

گاز متان نیز به نوبه خود با تجزیه میکروبها و باکتری های مضر موجود در سپتیک تانک باعث کاهش بار آلودگی پساب حاصله میگردد و با هر مقدار ورود فاضلاب جدید به سپتیک تانک طبق قانون ظروف مرتبطه به همان میزان پساب تصفیه شده از لوله خروجی که آن هم در قسمت بالای دستگاه قرار دارد خارج که قابل دفع به چاه و آبهای زیرزمینی می باشد.

از آنجائیکه تولید وساخت این دستگاه ها در کارگاه انجام می پذیرد لذا کنترل کیفیت و اختلاط درصد شن و ماسه و فولاد مصرفی از نوع نرم و صاف شبکه MESH با فاصله ۲۵cmو با حداقل گسیختگی کاملا فراهم بوده و مقاومت مورد نیاز قطعات تامین میگردد.

همچنین به علت استفاده از قالبهای فلزی در تولید و ساخت این قطعات، شکل هندسی آنها کاملا دقیق بوده و از نظر هیدرولیکی از کیفیت بالایی برخوردار است.

بتن به تنهایی در برابر خورندگی های گوناگون مقاومتی ندارد و در صورتیکه مناسب پوشش نشود براحتی از بین می رود لذا  تدابیری از سوی این شرکت بشرح زیر جهت حفاظت از آن درنظر گرفته شده است:

  ۱- استفاده از سیمان ضد سولفات حاوی میکرو سیلیس در پوشش داخلی تولیدات که باعث بالا بردن مقاومت فشاری و کششی بتن گردیده و نفوذ پذیری بتن را کم و آن را در مقابل حملات شیمیایی محافظت می کند. ضمنا خواص الکتریکی بتن را تغییر داده مانع از خوردگی آرماتور می شود.

  ۲- استفاده از انواع مواد شیمیایی مانند: زودگیر بتن، دیرگیر، ضدیخ و مواد مصنوعی و ماستیک های درزبند در محل بدنه، فاق  میانی و زبانه و همچنین استفاده از چسب بتون SA12 و…..

  ۳- استفاده از فاصله گذار SPEACER CIRCULER در شبکه مش ایجاد شده هم موجب پوشش مناسب بتن در اطراف میلگرد و هم جلوگیری از چسبندگی میلگرد به دیواره قالب خواهد بود.

در جدول زیر تمامی مشخصات مدلهای موجود این نوع سپتیک تانکها ارائه گردیده است.

لازم به ذکر است در این حالت بسته به نوع طرح می توان با ترکیب مدلهای مختلف و آبندی در محل به حجم های بالاتر دست یافت.
بطور مثال چنانچه بخواهیم در پروژه ای از سپتیک تانک ۱۵ مترمکعب استفاده کنیم این شرکت نسبت به ساخت و حمل دو دستگاه سپتیک تانک ۵ و ۱۰ مترمکعب به پروژه اقدام نموده و اکیپ اجرا در محل با کنار هم قرار دادن این دستگاهها و آبندی دو دستگاه نسبت به موضوع اقدام خواهند نمود.

 

قابلیتارتفاع (cm)قطر (cm)حجم (m3)مدل
نفرواحد مسکونی
۱۵۳۲۰۰۱۶۰۳CSC3
۲۰۴۲۳۰۱۶۰۴CSC4
۲۵۵۲۸۰۱۶۰۵CSC5
۳۰۶۳۳۰۱۶۰۶CSC6
۳۵۷۳۸۰۱۶۰۷CSC7
۴۰۸۴۳۰۱۶۰۸CSC8
۴۵۹۴۸۰۱۶۰۹CSC9
۵۰۱۰۵۳۰۱۶۰۱۰CSC10
۵۵۱۱۵۸۰۱۶۰۱۱CSC11
مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *