منو

سرویس برج خنک کننده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

سرویس برج خنک کننده

ما در طراحی این مقاله سعی داریم شما مخاطبان محترم را با سرویس برج خنک کننده آشنا کنیم.

در ادامه برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم حتما مقاله مارا پی گیری کنید.

 • برج خنک کننده چیست؟
 • انواع برج خنک کننده
 • روش های اجرا برج خنک کننده
 • روشهای نگهداری از برج خنک کننده
 • عیب یابی برج خنک کننده
سرویس برج خنک کننده
سرویس برج خنک کننده

برج خنک کننده چیست؟

برج خنک کننده را می توانیم یک دستگاه جهت از بین بردن حرارات آب به حساب آوریم برج های خنک کن با تبخیر آب ، دمایی که در یک واحد شیمیای به وجود آمده است را از بین می برد و سیل سرویس را تا دمای حباب مرطوب هوا کاهش می دهد.

برج های خنک کننده به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های تولید سرما که کارکرد آن دفع دما از بخش  خنک کن می باشد،تعمیر و نگهداری آن جهت عملکرد درست و مناسب چیلرهای جذبی و چیلرهای تراکمی لازم و ضروری بشمار می آید.

برج های خنک کننده علاوه بر اینکه در پالایشگاه ها و نیروگاه ها و کارخانجات مورد استفاده هستند برای منازل مسکونی هم قابلیت استفاده دارند که البته دارای ابعاد بسیار کوچکتری نسبت به برج ها ی خنک کننده صنعتی دارند.

برج خنک کننده چیست؟
برج خنک کننده چیست؟

انواع برج خنک کننده

برج خنک کننده دارای انواع مختلفی است و از نقطه نظر  آب و هوا یی به دو گروه برج خنک کننده مدار باز و برج خنک کننده مدار بسته رده بندی می شوند. همچنین از نظرجهت  حرکت هوا به برج خنک کن با مکش طبیعی و برج خنک کن با مکش احباری تقسیم می گردند.

روش های اجرا برج خنک کننده

این برج ها دارای دو عملکرد مدار باز و یا مدار بسته می باشند که با توجه به نیاز سامانه سرمایش اعمال می شوند، خوب است که بدانید معمولا برای واحدهای صنعتی از سیستم مدار باز و برای منازل از سیستم مدار بسته که اتلاف انرژی بسیار کمی دارند بکار گرفته می شود.

 

روشهای نگهداری از برج خنک کننده

برای سرویس کردن برج های خنک کننده باید یک سری عملیات انجام شود که در زیر به بخشی از آن اشاره می کنیم:

 • طول دوره های بازرسی

روزانه : باید مدام به صداهای منتشره از دستگاه گوش داده و در اطراف آن  قدم بزنید که با صدا و سطح ارتعاشات برج کاملا آشنا شوید.

هفتگی : به اجزای مهم دستگاه مانند موتور ،شفت انتقال قدرت ، فن ،جعبه دنده وتسمه ها نگاه انداخته و سطح روغن را بررسی کنید.

ماهانه: میزان انباشته شدن لایه رسوب روی بخش هایی مانند چاهک را بررسی کنید و به عملکرد شیر شناور توجه داشته باشید و روغن جعبه دنده هم نمونه گیری نمایید.

سالانه : برج را کامل مورد بررسی قرار داده و از راهنما و دستورالعمل نگهداری و راهبری استفاده کنید.

 • معیار تعمیر

چون هوا به درون مسیر ورودی آب برج کشیده می شود ، پس از مدتی خاک و لجن در برج جمع خواهد شد،این مواد زاید می تواند بر روی تمامی تجهیزات جمع شده و بصورت یک لایه عایق عمل کرده و در نتیجه ظرفیت انتقال حرارت را پایین می آورد که باید پاکسازی شود.

مورد بعدی توجه به تصفیه آب این دستگاه است ، و باید فاقد باکتری

باشد.

عیب یابی برج خنک کننده

برج خنک کننده می تواند با مشکلات مختلفی روبرو شود که در زیر به تعدادی از این عیب ها اشاره می کنیم :

 • پرتاب ذرات آب به بیرون که بعلت پمپاژ بیش از حد دستگاه یا کم بودن انرژی به موتور باشد.
 • استارت نخوردن موتور که می تواند به علت وجود مداری باز در سیم پیچی یا از کار نکردن محرک فن یا موتور می باشد.
 • صدای غیرعادی موتور که به دلایل متعددی می تواند ایجاد شود مانند مشکل در جریان برق ، عدم تعادل در روتور موتور ، ولتاژ متعادل نیست و همچنین مناسب نبودن دور موتور و…

اگر در پی دانستن نازل برج خنک کننده و تعمیرات برج خنک کننده  و برج خنک کننده frp و برج خنک کننده فلزی و  طراحی برج خنک کننده  هستید پس ما را همراهی کنید

 شما بر روی هر موضوعی که تمرکز کنید و وقت بگذارید می توانید به طور کامل بر روی آن بحث مسلط شوید نحوه کار برج خنک کننده و عیب یابی برج خنک کننده و برج خنک کننده مدار بسته و برج خنک کننده نیرو گاه و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی

 یاد آوری موضوعاتی نظیر برج خنک کننده خشک و برج خنک کننده pdf و تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته و کاهش دور برج خنک کننده و برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک برای شما مفید خواهد بود

آیا برای آشنایی با برج خنک کننده اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ نگران نباشید ما برای شما مقالاتی در نظر گرفته ایم Word برج خنک کننده و ppt برج خنک کننده و برج خنک کننده آریا بنیز و انواع برج خنک کننده pdf

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید