منو

سختی گیر آب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با معرفی سختی گیر آب

شاید برایتان پیش آمده باشد که بعد از شست وشوی لباس ها و ظروف آشپرخانه متوجه لکه هایی بر روی آن ها شوید یا درون سماور یا کتری آب جوش، جرم بیشتر از حد معمول دیده میشود، تمامی این موارد نشانه های  وجود سختی آب می باشد. اگر چه سختی آب نمی تواند برای سلامتی مضر واقع گردد اما زندگی روزانه را دچار مشکل خواهد کرد.

سختی گیر آب

برای حل این مشکل سختی آب از سختی گیر آب استفاده کرد که انواع گوناگون آن به راحتی قابل دسترس است. قابل ذکر است که تمامی سختی گیر ها بر اساس تعویض یون عمل می کنند به این صورت که یون های کلسیم و پتاسیم، جای خود را با یون های کلسیم و منیزیم در آب عوض می کنند.

این دستگاه از دو مخرن تشکیل شده است که در یکی از آن ها ماده ای به نام رزین که اشباع از سدیم می باشد قرار دارد.هنگامی که آب ازاین مخرن می گذرد یون های کلسیم و منیزیم جای خود را با آن عوض می کند در نتیجه دیگر سختی در آب دیده نمی شود.

انعطاف پذیری سختی گیر

نکته آن جاست که دستگاه سختی گیر آب بسیار انعطاف پذیر می باشد به این صورت که آب خارج شده از این دستگاه حاوی مقدار یونی است که برای سلامتی مناسب است. حال اگر بنا به دلایلی نیاز باشد که سدیم کم تری به بدن برسد، استفاده از دستگاه هایی پیشنهاد می شود که سختی گیرهایی مورد ایتفاده قرار گیرد که در رزین پتاسیم جایگزین سدیم شود.

با گذشت زمان ممکن است کارایی رزین کاهش یابد به همین جهت دوباره باید احیا شود. این احیا می تواند بسته به پیشرفته بودن دستگاه سختی گیر آب به دو صورت دستی و اتوماتیک انجام گیرد.

عوامل زیادی می تواند بر قیمت دستگاه سختی گیر تاثیر گذار باشد که می توان به: مقدار پیچیدگی و پیشرفته بودن و اندازه دستگاه اشاره کرد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید