<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در مقاله امروز قصد داریم به بررسی موضوع روش های تصفیه فاضلاب  Mle بپردازیم.

تهیه و جمع کردن تصفیه ی فاضلاب یک امر برای  استان ها و از قواعد مهم کشور به شمار می رود.

از جریان بازگشت دبی جریان ورودی انجام می گیرد .درصد غلیظی نیترات در عمل خروجی به بین ۷-۴ خواهد بود

در این کار یا این عمل راندمان پاک کردن نیترات زیاد است. و زمان ماندن هیدرولیکی در محدوده انوکیسک ۲ الی ۴ ساعت متغیر خواهد بود و در مدت هایی که انوکسیک به چنه مرحله ای تغییر میابد زمان  ماندن به نصف یا ۶۵%حالت یک مرحله ای پایین  می آید.

در روش مدت زمان ماندن جامدات بین ۷ تا بیست روز بوده است و و ساعت ماندن هیدو لیکی بین ۵ تا ۱۵ ساعت  خواهد بود

مزایای این روش عبارت اند از :

مطابق بودن زیاد این فرآیند با موجود لجن فعال

دسترسی به کل نیتروژن

معایب این فرآیند عبارت هستد از :

در رشدباکتری نوکار دیا مشکل دارد

برای برگشت محلول نیاز دارد به کنترل اکسیژن

 

این شرکت آرگاگستر پیشرفته در صنعت تصفیه ی فاضلاب ، آب و هوا کار برد دارد و با اینکه ده سال تجربه دارد در ساختن پیچ تصفیع ی آب وفاضلاب یکی از قدمی ترین شرکت ها در ایرا محسوب می شود و این شرکت خودش را از راه خدمت به محیط زیست انسانی منحصر می داند .

در ادامه سوالاتی را در این باره پرسیده می شود که به هر کدام از آنها تک به تک پاسخ  می دهیم.

۱٫روش های تصفیه ی فاضلاب عبارت اند از ؟

روش فیزیکی ، روش شیمیایی ، روش بیولوژیکی

 

روش فیزیکی :

در این  روش از کار تصفیه ای فاضلاب  به صورت آشغال گیری ، دانه گیری،فیلترسیون،ته نشینی ،می باشد که در عمل فیزیکی این موارد را شامل می شود.

روش شیمیایی:

در این روش شیمیایی انعقاد، لخته سازی ،تبادل یون، می باشد که این روش یعنی روش شیمیایی از روش های فیزیکی پیچیده تر و سخت تر می باشد و هزینه ی آن نسبت به روشهای فیزیکی گران تر بوده و از این طور که هزینه خرید و نگهداری مواد شیمیایی بهره بردار نیست و تلاش بر این است که برای تصفیف فاضلاب و پاک کردن فرآیندها از این روش استفاده نکنند.

روش بیولوژیکی:

در این روش با در نظر گرفتن چگونگی کیفیت فاضلاب از دو روش زیر اقدام میکنند:

روش هوازی یا بی هوازی استفاده کرده یادر صورت لازم از هردو استفاده می شود. در بحث دیگری که در این باره انجام می شود عملکرد گند انبار ها است که در ادامه  توضیحاتی در این مورد داده خواهد شد:

ای گند انبار ها اسم دیگرهم دارند که به آنه سپتیک تانگ هم گفته می شود که یکی از اجزاء اصلی و کار آمد دستگاه تصفیه ی فاضلاب به شمار می رود در اصل این کا ر برای کسانی که امکان فضایی یا مالی را برای اجرای تصفیه خانه فاضلاب ندارند کار برد خواهد داشت

باید در نظر داشت که برای تصفیه فاضلاب داخل سپتیک تانک ها که برای مدتی فر آیندهای فیزیکی و بیولوژیکی در آنجا تصفیه خواهند شدکه این فرآیند ها شامل ته نشینی ،شناور سازی ،بیهوازی ، و… می باشند،

و با این کار بخش زیادی از آلودگی و ناپاکی فاضلاب کاهش می یابد و برای اینکه سپتیک تانک از کار ننداخته شود بهتر است از مواردی که گفته می شود جلو گیری شود:

مثلا از ورود روغن وچربی جلوگیری شود

یکی از پر کار ترین این روش روش بیولو ژیکی وحذف مواد مغذی به ویژه نیتروژن است، تغیراتی که برروی لجن فعال انجام نیز می شود از این طریق انجام می شود ودر بالای بخش آنوکسیک سیستم هوادهی اضافه می گردد .

درصد حذف نیترات در محدوده آنوکسیک  به میزان جریان ورودی بستگی دارد .

شرکت آبفا صنعت کولاک در همین جهت در حفظ  محیط زیست در زمینه های متفاوتی همچون تصفیه آب ، تصفیه فاضلاب ومدیریت پسماندو همه مواردی که مربوط به آب ،محیط زیست هستند در سراسر کشور ایران مشغول به فعالیت هستند.

روش بیولوژیکی:
روش بیولوژیکی:
مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *