منو

دوره آموزشی اسمز معکوس

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

دوره آموزشی اسمز معکوس

ما در طراحی این مقاله قصد داریم شما مخاطبان را با دوره آموزشی اسمز معکوس آشنا کنیم.

در حال حاضر فقدان آب شیرین و نیاز بیشتر بشر به آب می توان از تصفیه آب های غیر قابل شرب استفاده کرد. تصفیه آب با استفاده از روش اسمز معکوس ، یکی روش جدید و به صرفه است .

این روش حدود ۹۰ درصد ناخالص هایی که در آب وجود دارند را می گیرد. این مقاله می خواهد در مورد دوره های آموزشی اسمزمعکوس صحبت کند.امیدواریم بعد از خواندن این مقاله بتوانید اطلاعات کافی را بدست آورید.

 

در ادامه قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

ـ اسمز معکوس چیست؟

ـ اسمز معکوس چه کاربردی دارد؟

ـ دورهای آموزشی اسمز چیست؟

 

۱ـ اسمز معکوس چیست؟

اسمز معکوس  یا همان RO جزء فرآیند های فیزیکی شناخته شده است كه دربرگیرنده ترکیباتی حلال و ناخالصی ها می باشد ، با استفاده از یك غشاء نیمه تراوا، با حذف حداکثر ناخالصی یک محلول سالم تولید کرد. می توان از روش اسمز معکوس از آب شور، آب آشامیدنی سالم تهیه کرد.

اسمز معکوس توانایی این را دارد که  حدود ۹۸% از مواد حل شده در آب مانند مواد کلوئیدی و مواد آلی را تصفیه نماید.

در دهه های اخیر با تولید انواع جدید غشا استفاده از فناوری اسمز معکوس افزایش یافته است.اسمز معکوس می تواند در حدود ۱۰ لیتر در روز تا ۴۰ متر مکعب در دقیقه آب را تصفیه نماید.

 

۲ـ اسمز معکوس چه کاربردهایی دارد؟

تعویض بونی از عمومی ترین کاربردهای اسمز معکوس می باشد.  نحوه کار تعویض یونی به این صورت می باشد که با استفاده از سدیم آب را برای خالص سازی  آب مصرفی مورد نیاز برای بویلرهای با فشار کم تا متوسط ،نرم می کنند.

با بکارگیری سیستم اسمزمعکوس می توان ،قبل از اینکه سیستم ها به حالت یونی درآیند  به مقدارزیادی زمان تناوب احیای رزینی را کمتر می کند. همین طور باعث کاهش  مقدار اسید، باز و پساب ناشی از عملیات احیا که این پساب باید ذخیره شود و دوباره مورد استفاده قرار گیرد، را کم می کند. در برخی موارد برای تولید آب خالص بیشتر به جای استفاده از سیستم تعویض یونی از اسمز معکوس ثانویه می توان استفاده کرد.

2ـ اسمز معکوس چه کاربردهایی دارد؟
2ـ اسمز معکوس چه کاربردهایی دارد؟

از دیگر کابردهای عمومی اسمز معکوس عبارتند از:

ـ تولید آب خالص از فاضلاب شهری وصنعتی

ـ برای صنایع محصولات آشامیدنی و لبنی آب فرایندی تولید کرد.

ـ تولید کردن  آب بیش از خالص برای صنایع میکروالکترونیک

ـ یرای صنایع داروسازی آب با خالصی زیاد تولید کرد.

ـ تصفیه پساب های صنعتی که دوباره استفاده می شوند ، مانند فلزات و رنگ ها در صنایع فلزی و پارچه بافی

ـ تصیفه آب دریاها و نمک زدایی آنها با استفاده از روش معکوس که این روش بیشتر در ساحل دریا رواج دارد.

۳ـ دوره آموزشی اسمز معکوس چیست؟

این سیستم یک روش تصفیه آب است، که در آن آب آلوده بر اساس دستور کار اسمز به آن وارد شده و پس از جداسازی مواد محلول در آن، آب خالص می تواند خارج شود ، بنابراین برای حفظ و نگهداری سیستم ، جهت بهتر کار کردن دستگاه عملکرد افراد موثر می باشد.

3ـ دوره آموزشی اسمز معکوس چیست؟
3ـ دوره آموزشی اسمز معکوس چیست؟

 

از اینکه سایت ما را برای خواندن مقاله دوره آموزشی اسمز معکوس انتخاب کردید از شما کاربران گرامی سپاس گزاریم و امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و ما برای شما مقالاتی مرتبط با همین موضوع آماده کرده ایم که شما را به خواندن آنها دعوت می کنیم مطالبی مانند عملکرد اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب و تصفیه آب به روش اسمز معکوس و اسمز مستقیم در تصفیه فاضلاب شهری و خرید پکیج تصفیه آب خانگی اسمز معکوس

مسائلی که اپراتور باید به آن توجه کند عبارتند از:

قمست راه اندازی سیستم

عملکرد صحیح در زمان راه اندازی سیستم یکی از بخش های مهم شروع کار است. همین طور باید از عملکرد قسمت پیش تصفیه با توجه به پروتوکل ها مطمئن شد.

بخش خاموش کردن یا  Sleep سیستم

اگر سیستم به درستی خاموش نشود، هنگام را اندازی مجدد، سیستم با مشکل مواجه می شود

بخش نگهداری از ممبران دستگاه

اگر می خواهید دستگاه تا ۲۴ ساعت خاموش بماند باید ممبران تمیز شوند وبرای تمیزی باید از پاک کننده های مرغوب استفاده کنید و طبق اصول مربوط به سیستم این کار انجام شود.که این کار توسط یک پمپ قوی انجام می شود.

اگر این کار به درستی انجام نگیرد اماکن دارد باعث رشد باکتری ومیکروب ها بر روی ممبران شود. و فشار و جریان ورودی را کاهش می دهد.

دو بخش دیگر نیز وجود دارد که یکی از آنها جمع آوری اطلاعات و نظارت بر عملکرد دستگاه و دیگری بخش تمیز کردن ممبران است.

با توجه به مشکلات احتمالی پیش آمده، آموزش اپراتور، شناخت کافی از قسمت های گوناگون سیستم و جواب گویی درست می تواند در نگهداری از دستگاه سودمند واقع شود.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم را کسب نمایید.

کسب اطلاعات در رابطه با اسمز بسیار راهبردی به نظر می رسد در همین راستا ما برای شما چندین مقاله مانند اسمز در تصفیه فاضلاب شهری و آب شیرین کن اسمز معکوس و چگونگی کار اسمز معکوس و دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس Ro آماده کرده ایم که خواندنشان خالی از لطف نیست.

مشاوره
2.00 avg. rating (67% score) - 1 vote
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید