<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با شما هستیم با معرفی دستگاه سختی گیر

سختی گیر نوعی دستگاهی می باشد که برای کاهش رسوبات آب استفاده می شود. شرکتbwt از طریق تکنولوژی alcyo توانسته است سختی گیری های از نوع ۶۰۰۰ ,۷۰۰۰,۹۰۰۰, compo 8000 تولید کند.

دستگاه سختی گیر از ماخذی تشکیل شده، که درون آن سیلیس و رزین های تبدیل یون جای گرفته است. لوله کشی های دستگاه سختی گیر شامل گذرگاه های ورودی، خروجی، مسیر آب نمک، تخلیه شستشو، بک واش و… می باشد.

امکان وصول داشتن به بخش سخت گیری رزینی از طریق دو دریچه امکان پذیر است که یکی از آن دریچه ها در بالای دستگاه و دیگری در پایین دستگاه سخت گیری واقع شده است. در حاشیه دستگاه سختی گیر یک جایگاه نمک وجود دارد، که کاربرد آن برای تهجد سختی گیری می باشد.

این جایگاه نمک به وسیله لوله آب نمک به ماخذ اصلی وصل شده است. در بخش بالایی دستگاه سختی گیر یک ابزاری به نام گیج وجود دارد که فشار آب درون سختی گیر را نشان می دهد و حتی کم شدن فشار آب را نیز محاسبه می کند.

سلویید

سختی گیر از شیرآبی تشکیل شده است که شیرآب سلویید نام دارد که بخش بزرگ این دستگاه محسوب می شود، مسولیتی که این شیر آب دارد برای تغییر مسیر آب در لوله های دستگاه استفاده می شود. علاوه برشیرآب بزرگ سلویید، دارای شیرآب های کوچکی می باشد که اگر بخواهیم به آن اشاره کنیم این گونه بیان می شوند: شیر هواگیری در قسمت بالایی دستگاه سختی گیر، شیر ورودی، شیر خروجی و شیر نمونه برداری.

انواع سختی گیر :

فیلتر کربن، اسمز معکوس، سختی گیر مغناطیسی، سختی گیر الکترونیکی.

نوعی دیگر سختی گیر وجود دارد که مربوط به موتورخانه ها و سختی گیری ساختمان ها و منازل مسکونی است. هدف اصلی سختی گیری موتورخانه ها ایجاد آب گرم برای بخش های مختلف مسکونی می باشد.

آب های سخت که از سختی بالایی برخوردار هستند باید از سختی گیر رزینی بگذرند. در قسمت های مختلف کشور آب دارای سختی می باشد که استفاده از دستگاه سختی گیر از امر مهمی برخوردار است. آب های سخت ضررهای زیادی را بدن انسان وارد می کند. معایب استفاده نکردن از دستگاه سختی گیری :

  • پایین آمدن توانایی شویندگی.
  • از نظر پزشکی برای بدن بسیار مضراست.
  • باعث به وجود آمدن رسوبات.
  • افت کیفیت.

درنتیجه سختی گیر آب نقش مهمی را ایفا می کند و تاثیر بسیار زیادی برای سالم سازی آب دارد.که از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاه سختی گیر آب با توجه به طراحی های گوناگون و انواع مختلفی که دارد قیمت گذاری شده اند و به فروش می رسند.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *