<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با شما هستیم با معرفی دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی

امروزه پرورش ماهی به دلیل بالا رفتن سطح تقاضا افراد با روند روبه رشدی مواجه شده است. در گذشته که صنعت پرورش ماهی مرسوم نبود، مردم مجبور بودند برای صید ماهی به دریاها، اقیانوس ها روی بیاورند و ماهی مصرفی مورد نیاز خود را از این طریق تامین کنند. لازم به ذکر است که نوع تصفیه آب برای پرورش ماهی خوراکی با پرورش ماهی زینتی و آکواریومی تفاوت دارد.

برای اینکه بتوانیم تصفیه آب پرورش ماهی را بهتر به تصویر بکشیم باید ابتدا یک تصویر کلی از پرورش ماهی داشته باشیم. رشد ماهی یکی از مهم ترین موضوع هایی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. از دیگر از عوامل مهمی که در بازدهی پرورش ماهی نقش بسزایی ایفا می کند به کار گیری دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی است.

سیستم پرورش ماهی به دو دسته تقسیم می شود

  • دسته اول پرورش با آب شیرین
  • دسته دوم پرورش با آب شور

پرورش در هر دو نوع با به کار گیری دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی انجام می شود، در شهر هایی که آب مصرفی آنها شور می باشد از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند تا به آب شیرین و مناسبی جهت پرورش ماهی دسترسی داشته باشند.

 

ضدعفونی کردن پرورش آب ماهی 

مهم ترین موادی که در تصفیه وضدعفونی کردن آب پرورش ماهی خیلی کاربردی وضروری به شمار میرود ازن است.

چون ازن همان اکسیژن فعالی است که وجود آن حائز اهمیت می باشد. این مواد می تواند در سیستم گند زدایی و البته تولید اکسیژن مورد استفاده قرار گیرد وهم چنین در از بین بردن میکرو ارگانیسم خیلی قوی عمل می کند.

برای میکروب زدایی پرورش آب ماهی به غیر از ازن، از موادهایی نظیر کلرین، کلر آمین استفاده می شود با به کار گیری این موادها انواع ویروس ها و باکتری ها و غیره نابود می گردند.

دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی

هدف از تولید دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی تصفیه آب مورد نیاز پرورش ماهی است به طوری که با به کارگیری دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی شرایط مناسبی برای آبزیان به وجود می آید.

پرورش ماهی توسط انسان به صورت مصنوعی از دیر بازها وجود داشته است. این گونه پرورش ماهی دستخوش تغییرات چشم گیری شده است که با توجه به رشد تکنولوژی و فناوری ها و گسترش عام آن ها باعث به وجود آمدن دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی شده است. نکته مهم در به کار گیری دستگاه تصفیه آب، پرورش و نگهداری ماهی ها و آبزیان جهت استفاده در مصارف خوراکی می باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *