<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با موضوع دستگاه تصفیه آب صنعتی با شما هستیم.

نکات مهم در رابطه با دستگاه تصفیه آب صنعتی

  • دستگاه تصفیه آب صنعتی چه کمکی به صرفه جویی در آب شیرین می کند؟
  • مبنای کار دستگاه تصفیه چیست؟
  • آیا با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی میتوان آب دریا و اب چاه را تصفیه کرد؟

 

کمک به صرفه جویی در آب شیرین

امروزه دغدغه اصلی همه کشور ها و مردم جهان مایه ی حیات بشر یعنی آب است. حذف استفاده از آب شیرین در صنعت یکی از راه کار هایی ست که میتوان در مصرف اب شیرین صرفه جویی کرد و از این مایه ی ارزشمند به صورت بهتری استفاده کرد.

با استفاده از دستگاه  تصفیه آب صنعتی میتوان آب دریا و آب چاه را تصفیه کرد. این دستگاه براساس کاربرد و  خروجی مورد نظر  انتخاب و طرح می شود .از این دستگاه در صنایع مختلف اعم از تهیه آب کشاورزی، گلخانه ها، شیشه سازی، صنایع خوراکی و بسته بندی غذایی، کارخانه ها محصولات لبنی، آب دارویی و حتی آب آشامیدنی استفاده می شود .

مبنای کار دستگاه تصفیه

مبنای کار این دستگاه اسمز معکوس است، که بر اساس آن بین محل های با غلظت متفاوت یک غشاء قرار گرفته و  حلال از یک طرف آن به طرف دیگر حرکت می کند و محلول غلیظ کم کم رقیق می شود. کار اصلی این دستگاه تهیه آب شیرین از آب شور است که این عمل با فشار اسمزی معکوس انجام میشود و نمک آب را از آن جدا میکند.

در صنایعی که نیاز به آب تصفیه در حجم زیاد دارند بیشتر از دستگاه تصفیه آب استفاده می شود که با توجه به حجم مورد نیاز ما ظرفیت دستگاه تغییر می کند و میتواند از حجم ۵۰۰۰ لیتر تا ۱۰۰۰۰۰۰ لیتر در روز متفاوت باشد. در کشور هایی مانند عربستان از این دستگاه به جهت شیرین کردن اب دریا استفاده می شود چرا که منابع اب شیرین این کشور کم است ولی این کار به صورت کسترده هزینه ی بالایی دارد.

دستگاه تصفیه اب صنعتی از  قطعات مختلفی از جمله مخازن شن یا سیلیس ، فیلتر ممبران، فلومتر، سیستم backwash  وگیج هایی برای اندازه گیری فشار استفاده می شود.

امیدوارم این مطالبی که در رابطه با دستگاه تصفیه آب صنعتی گفته شد برای شما مفید باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *