منو

جداسازی روغن و چربی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

از روش جداسازی روغن و چربی در فاضلاب مهمان خانه ها ،  مکانیکی ها و خشک شویی ها  که داری چربی و روغن می باشند استفاده می شود. یکی از مشکل های  چربی ها و روغن ها ثابت بودن شان است .

برای جدا سازی مخزن ها از روش باز سازی و سرد کردن برای به تله انداختن چربی ها استفاده می شود  و از  باز سازی برای روغن ها استفاده می کنند . مخزن جدا ساز مثل تبدیل کن گرما کار می کند و برای منجمد کردن چربی از روش سرد کردن سیال کمک می گیرد که باید سیال را به مدت ۳۰ دقیقه نگه داشت .

استفاده از مخزن های سپتیک به جای مخزن های جدا ساز موثرتر می باشد . برای جدا کردن فرسوده ها و زباله ها در فاضلاب ها از یک رشته ای به نام آشغالگیر قابل حمل استفاده می کنند .

جداسازی روغن و چربی از آب تاثیر زیادی در حذف کردن سوخت گاز ،روغن چربی و سوخت موتور های خام   و هر گونه روغن  سنگین تر از آب کمک می کنند.

 

روش جداسازی API را شرح دهید ؟

روش API :  یک دستگاه می باشد که برای جدا کردن روغن و ماده های منجمد سرازیر از پساب های فاضلاب ، پالایش های نفتی ، صنعت شیمیایی ، صنعت پتروشیمی ، صنعت پردازش گاز و بقیه صنعت ها طراحی شده است . سرعت تکان قطره های روغن بر حسب چگالی و سایز و خصوصیت های پساب مشخص می شود.

این طرح جداسازی برحسب دگرگون چگالی مخصوص بین روغن و فاضلاب است چون تفاوت خیلی کم تر از تفاوت چگالی مخصوص ماده های منجمد سرازیر و آب می باشد .میکرب زدایی فاضلاب در اکثر پالایش های نفت نخستین و اصلی ترین مرحله ای جدا سازی  می باشد .

مهم ترین معیار های طراحی جدا سازی API  را نام ببرید؟

 • حداقل نسبت طول و عرض باید برای همه ی طرح های جدا ساز API5 باشد .
 • حداقل میزان عمق به عرض ۰٫۳ تا ۰٫۵ پیشنهاد می شود .
 • حداکثر عرض شبکه جدا کننده API مساوی ۶٫۱ متر و حداکثر عمق ۲٫۴۴ می باشد .
 • سرعت افقی کمتر از ۰٫۹۱ متر بر ثانیه برای کمتر کردن پراکندگی و اثر گذاری آن بر دخالت جداسازی روغن از فاضلاب به طور پایدار در نظر گرفته می شود .
 • اغلب ذرات روغن در تعدادی از فاضلاب ها ۱۵۰ میکرون یا بزرگتر هستند .

مراحل جداسازی چربی و روغن مکانیکی ها را شرح دهید؟

۱٫آشغال گیری : آشغال گیری اولین  اعمالی است که در سایت تصفیه فاضلاب با آن رو به رو می شوید . این وسیله  با پنجره هایی که اندازه های برابری دارد برای جمع کردن ماده های منجمد موجود در فاضلاب به کار می رود . برای پاک کردن صفحه های آشغال گیری  از روش مکانیکی و دستی استفاده می شود .

 1. چربی گیر : در این روش روغن های غیرامولسیونی و مواد آلی برای جدا کردن از فاضلاب استفاده می شود . روش ثقلی رایج ترین . راحت ترین وبه صرف ترین روش برای تصفیه کردن فاضلاب های روغنی می باشد . از حباب های گاز که یکی از راه های شیمایی فیزیکی برای جدا کردن مواد خیلی ریز سرازیر در آب استفاده می شود .کام این ذرات همراه با حباب های گاز به علت وزن کم به روی آب حرکت کرده و حذف می شوند .
 2. یکسان سازی فاضلاب : از یکسان سازی جریان برای تسلط بر مشکلات اعمال ناشی از جریان استفاده می شود و همین طور یک مخزن اضطراری برای یکسان سازی پساب فاضلاب در شرایطی که مشکلی در جریان تصفیه اتفاق بیفتد به کار می رود .
مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید