منو

تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته

در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته آشنا کنیم. برج ختک کننده برای گردش آب و خنک کردن در مکان های متفاوتی همچون کارخانه شیمیایی سیستم تهویه مطبوع و نیروگاه حرارتی  استفاده می شود. هر دو مدار باز و بسته بسیار می توانند موثر باشند و حالت عملکرد آن ها متفاوت می باشد.

تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته
تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته

برج خنک کننده مدار باز:

می توان گفت جزو شناخته شده ترین برج های خنک کننده در جهان است. در این سیستم آب  برای خنک کردن به صورت اسپری به برج پاشیده می شود به همیم دلیل است که قسمتی از آب تبخیر می شود که این امر موجب شده دمای کلی پایین بیاید.

برج خنک کننده مدار باز:
برج خنک کننده مدار باز:

برج خنک کننده مدار بسته:

هیچ ارتباطی در این برج بین آب و هوا وجود ندارد.این سیستم دارای ۲ مدار مایع که از هم جدا هستند می باشد. آب داغ در این سیستم از مدار دوم لوله می گذرد، هوا هم بدنبال آب کشیده می شود و خنک سازی انجام می شود. آب خنک شده به هیچ وجه با هوا ارتباط مستقیمی پیدا نمی کند.

مواردی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند:

 1. مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر رسوب
 2. مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر مصرف آب
 3. مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر مصرف انرژی
 4. مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر تعمیرات

مقایسه و بررسی برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر رسوب:

در برج خنک کننده مدار بسته آب از سیستم وارد کوئل می شود، هیچ گونه ارتباطی بین هوا و آب وجود ندارد که به همین دلیل تبخیری هم صورت نمی پذیرد. پس نه اندازه آب تغییر میکند و کم می شود و نه هیچ گونه املاحی به آب اضافه می شود. از طریق جداره لوله انتقال حرارت صورت می پذیرد پس می توان گفت هیچ گونه رسوبی در سیستم مصرف کننده و قسمت داخلی کوئل ها به وجود نخواهد آمد.

اما آب در مدار دوم که به کوئل ها پاشیده می شوند چون در تماس مستقیم با آب است پس از مدتی به خود رسوب می گیرند. پس در مقایسه برج های خنک کننده باز و بسته مهم ترین تفاوت عمده را می توان رسوب پذیری برج باز دانست که این خود باعث افزایش هزینه ها می شود چون باید آبی که به سیستم می رود رسوب زدایی شود.

مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر مصرف آب:

مصرف آب در هر دو مورد به یک اندازه است، قانون بقای انژی دلیلی بسیار ساده و منطقی برای مصرف آب در خنک کننده های باز و بسته می باشد. در برج ها دفع حرارت از راه از دست دادن گرمای نهان صورت می گیرد. در برج خنک کننده بسته تبخیر آب روی کوئل ها و در برج خنک کننده باز تبخیر روی پکینگ ها اتفاق می افتد.

مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر مصرف انرژی:

در برج خنک کننده بسته، در مسیر های طولانی کوئل ها به پمپ قوی تری نسبت به برج خنک کننده باز به دلیل نیاز به جریان انداختن آب وجود دارد و در این برج به دلیل احساس نیاز به پمپ دوم برای پاشیدن آب روی کوئل ها مصرف انرژی بیشتر از برج خنک کننده مدار باز است.

مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر تعمیرات:

در برج خنک کننده مدار بسته ابزارهای مختلفی همچون پمپ، کوئل و.. وجود دارد که بعد از گذشت زمان طولانی تعمیرات با میزان هزینه بالایی برخوردار می شوند.

مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر تعمیرات:
مقایسه برج خنک کننده مدار باز و بسته از نظر تعمیرات:

پس در نگاهی کلی به این نتیجه می رسیم که برج خنک کننده مدار بسته باتوجه به مصرف بالای انرژی و تعمیرات سختتر و هزینه اولیه بالا نسبت به برج خنک کننده مدار باز مقرون به صرفه نیست.

طراحی برج خنک کننده و برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی و نحوه کار برج خنک کننده و برج خنک کننده آریا بنیز از آن دسته موضوعات هستند که برای آشنایی بیشتر با برج خنک کننده باید آنها را خواند

از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی کردید سپاس گزاریم و توجه شما را به مقالاتی چون برج خنک کننده خشک و  برج خنک کننده فلزی و  کاهش دور برج خنک کننده و نازل برج خنک کننده و سرویس برج خنک کننده جلب می کنیم

دانستن و کسب آگاهی در رابطه با برج های خنک کننده برای کسانی که در این زمینه کار می کنند بسیار مهم و ضروری است از این جهت خواندن مقالاتی چون Word برج خنک کننده و  و تعمیرات برج خنک کننده و برج خنک کننده frp و عیب یابی برج خنک کننده و برج خنک کننده نیرو گاه خالی از لطف نیست

اگر در رابطه با برج خنک کننده مدار بسته و برج خنک کننده pdf و انواع برج خنک کننده pdf و ppt برج خنک کننده و  اطلاعاتی ندارید ما به شما پیشنهاد می کنیم با کلیک بر روی هر کدام از موضوعات آن را مطالعه کنید

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید