منو

تعمیرات برج خنک کننده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با موضوع تعمیرات برج خنک کننده در خدمت شما هستیم .

تعمیرات برج خنک کننده متشکل از فرایند هایی است که برای بروز رسانی- باز سازی و بهسازی این دستگاه  صورت می گیرد.

این دستگاه ازمجموعه دستگاه ها و وسیله هایی تشکیل شده است که به شدت در معرض آب و رطوبت قرار دارد به همین دلیل به سرعت فرسوده ، و دچار خوردگی می شود.

 تعمیرات برج خنک کننده
تعمیرات برج خنک کننده

در ادامه ی این مقاله قرار است به سوالات زیر پاسخ دهیم:

۱_  برج خنک کننده شامل چه قطعاتی است ؟

۲_ تعمیرات برج خنک کننده شامل چه مواردی می شود؟

۳_ کدام یک از قطعات برج خنک کننده باید به صورت دوره ای تعویض شود؟

۴ _ مهمترین عامل در بررسی و سرویس برج خنک کننده ، چه عاملی است؟

 

 

۱ _ برج خنک کننده شامل چه قطعاتی است ؟

کولیینگ تاور از قطعات زیر تشکیل شده است :

۱ . الکتروموتور

۲ . پروانه

۳ . گیربکس

  1. قطعات نگه دارنده سیستم متحرک
  2. نازل

۶ . لوله های توضیع آب

۷ . قطره گیر

۸ . نگه دارنده های پکینگ

۹ . تشت و بدنه

۱۰ . فلنج های ورود و خروج

۱۱ . دریچه های هوا

۲ -تعمیرات برج خنک کننده شامل چه مواردی می شود؟

گاهی شامل تعویض یک قطعه کوچک است و در بعضی از موارد شامل تعمیر یا تعویض کلی از یک بخش می باشد.

نکته:تعمیرات این دستگاه (کولیینگ تاور )  باید به صورت دوره ای و در زمان مشخص انجام شود.(به دلیل اینکه این دستگاه در معرض رطوبت قرار دارد و به سرعت فرسوده می شود.)

 ۳ – کدام یک از قطعات برج خنک کننده باید به صورت دوره ای تعویض شود؟

قطعه هایی که مصرفی هستند به عنوان نمونه : پکینگ کولینگ تاوراز انواع قطعاتی است که باید در بازه زمانی مشخص تعویض شود. پکینگ یا ( پرکننده ) از قطعات مهم و کاربردی برج های خنک کننده یا کولیینگ تاور ها به حساب می آید.از این قطعه برای جا به جایی حرارت در بین جریان آب و هوای داخل برج خنک کننده ( کولیینگ تاور) استفاده می شود.این قطعه در خنک سازی دستگاه مورد نظر نقش بسزایی دارد.

از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید متشکریم و برای شما کاربران همیشگی سایت ما مقالاتی دیگر در همین زمینه آماده کرده ایم مقالاتی مانند  Word برج خنک کننده و طراحی برج خنک کننده و تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته و عیب یابی برج خنک کننده و برج خنک کننده نیرو گاه

آشنا شدن با مقالاتی همچونبرج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک و برج خنک کننده pdf و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی و ppt برج خنک کننده و برج خنک کننده frp نیاز هرکسی به حساب می آید که با برجهای خنک کننده سر و کار دارد

۴ – مهمترین عامل در بررسی و سرویس برج خنک کننده ، چه عاملی است؟

مهمترین عامل در بررسی برج خنک کننده یا کولیینگ تاورها ، بررسی دمایی برج خنک کننده است؛ به طور مثال اگر در پروسه ی ساخت و طراحی کولیینگ تاور دمای ورودی آب آن را ۳۹ درجه سانتی گراد و دمای خروجی آن را ۳۱ درجه سانتی گراد در نظر گرفته باشند.

در زمان تعمیرات باید در این مورد اطمینان خاطر پیدا کرد که کولینگ تاور (برج خنک کننده ) آب را هنگام دریافت در دمای مورد نظر دریافت کرده و بعد همان آب را به دمای مورد نظر در پروسه ی طراحی برساند. اگر کولیینگ تاور (برج خنک کننده ) آب را که در دمای مورد نظر دریافت کرده است. در دمای مشخص شده تحویل ندهد. یعنی دچار مشکل شده و باید سرویس ها و تعمیرات برای تعمیر و یا تعویض قطعات بر روی آن انجام شود.

4 – مهمترین عامل در بررسی و سرویس برج خنک کننده ، چه عاملی است؟
4 – مهمترین عامل در بررسی و سرویس برج خنک کننده ، چه عاملی است؟

به طور کلی دستگاه نام برده را باید در فواصل زمانی منظم ، مورد سرویس قرار داد ، و قطعات آن را پس از بررسی تعمیر و یا به طور کلی تعویض کرد. قطعات مصرفی دستگاه به عنوان مثال پکینگ را  باید در مدت زمان مشخص مورد بررسی قرار داد. چون این قطعه در این دستگاه وظیفه ی مهم و قابل توجهی بر عهده دارد (همانطور که در پاراگراف های قبلی ذکر شده ) و یا به عبارتی دیگر قلب برج خنک کننده است.

انواع برج خنک کننده pdf و برج خنک کننده مدار بسته و نحوه کار برج خنک کننده و برج خنک کننده آریا بنیز این مواردی که نام برده شد لازمه ی آشنایی شما با برج خنک کننده می باشد

به موضوعات کاهش دور برج خنک کننده و برج خنک کننده فلزی و نازل برج خنک کننده و برج خنک کننده خشک و سرویس برج خنک کننده توجه کافی کنید تا بر بحث برج خنک کننده مسلط شوید

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید