<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز ما در این مقاله شما را با  تصفیه ی مکانیکی فاضلاب آشنا می کنیم و درادامه خواهیم داشت که تصفیه ی مکانیکی چه فرایند هایی را به دنبال خواهد داشت .

تصفیه ی مکانیکی فاضلاب

این دستگاه یعنی دستگاه تصفیه ی مکانیکی  از یک رشته تشیکل شده و از این دستگاه در امور خود برای جدا ساز ی مواد خارج و معلق در آب استفاده می کنند و روش های مهمی از تصفیه ی آبی که از تصفیه خانه ها رد می شود را دارند که به مواردی از آنها نیز اشاره خواهیم داشت.

الف:گرفتن مواد جامد ، کثیف ، معلق از آب ، که آب سالمی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

ب: این دستگاه با قطعاتی که در اختیار دارد مواد معلق در آب را ته نشین و و مواد معلق از فاضلاب را جدا می کند .

پ:دستگاه مکانیکی مواد معلق و جامد را به سطح آب شناور و بالا می آورد و این مواد را از آب جدا می کند.

با اینکه این موارد نام برده شده اما بیشتر تصفیه ی آب به روش خود به خود (بیولوژیکی ) است  که همزمان با دستگاه تصفیه ی مکانیکی کار خود را انجام  می دهد  اما این دستگاه (بیولوژیکی )  در مقدار اینکه چقد آب را تصفیه می کند نسبت به تصفیه ی مکانیکی خیلی کم تر است، اما به هر حال باید این کار هم صورت گیرد. هنگامی که تصفیه ی مکانیکی با تصفیه

شیمایی به صورت تمام وکمال صورت می گیرد که از مواد شیمایی برای تسریع و تشدید و پدیده های مکانیکی استفاده شود …………..

تصفیه ی مکانیکی فاضلاب
تصفیه ی مکانیکی فاضلاب

۱-در بین کار دستگاه تصفیه مکانیکی  آشغال گیری وجو دارد، عملکرد آن را بنویسید ؟

۲-چگونگی جدا سازی مواد معلق در فاضلاب صنعتی توسط دستگاه مکانیکی را توضیح دهید؟

۳-شناور سازی مواد در آب را بنویسد؟

در بین کار دستگاه تصفیه مکانیکی آشغال گیرهای وجود دارد ،عملکرد آنهارا بنویسید؟

 

۱-در بین کار دستگاه تصفیه مکانیکی  آشغال گیری وجو دارد، عملکرد آن را بنویسید ؟

هنگامی که دستگاه مکانیکی در حال انجام کار است آشغال گیر نیز فعال است و در حین حال این قطعه باعث می شود که فشار به تور متوسط پایین بیاید و انرژی نیز به میزان کم

شود  و در هر دو سوی آشغال گیر اختلاف سطح ایجاد می شود.

این آشغال گیر سبب می شود که آلودگی ونا پاکی وهر جور کثیفی را از آب جدا کند  و این دستگاه شکلش به صورت سوراخ های بزرگی و با فاصله کم از هم هستند که در میزان مصرف انرژی و فشار تاثیر نمی گذارند و در شکلی دیگر در این دستگاه سوراخ های ریزی وجود دارد که موجب افت فشار و افزایش انژری نیز می شود.

 

چگونگی جدا سازی مواد معلق در فاضلاب صنعتی توسط دستگاه مکانیکی را توضیح دهید؟

فاضلاب هایی از کشتار گاه ها یا رستوران های پیشرفته راهی می شوند که اغلب آنها دارای چربی هستند که در فاضلاب صنعتی مهار می شوند.

در یک روش دیگر با استفاده از هوا  و خشک کردن آن فاضلاب ، چربی زود تر جدا می شود.

برا طراحی این استخر ها  که مواد معلق از آب را بگیرند عبارت اند از ، شناور سازی ، ته نشینی و.. باید از پارامتر های سطحی استفاده شود تا این کار عملی شود.

 

شناور سازی مواد در آب را بنویسد؟

در امور شهری که مردم باعث ایجاد فاضلاب می شوند بعضی از این مواد هستند که وزن مخصوص کم تری از فاضلاب هستند که با استفاده از روش شناور سازی آنهارا تا سطح بالای  آب فاضلاب بالا می آورند.

در شناور سازی مواد ته   نشین با استفاده از نیروی بزرگی استفاده می شود که آن را بالا  می آورند.

بنا براین قوانینی برای شناور کردن مواد سبک تر از فاضلاب وجود دارد .

مواد سبکی که می توان از فاضلاب ها یافت کرد می توان نام برد که از جمله آنها چربی های حیوانی ،ترکیبات نفتی ،روغن نباتی و….هستند این مقدار ها که گفته شد یک لیتر از هرکدام در طول شبانه روز برای هزار نفر است .

در تصفیه خانه های شهری دیگر به جداسازی چربی  در استخر های چرب گیر نیست و برای جدا کردن این مواد یعنی چربی ها از استخر های ته نشین استفاد می شود. اگر بخواهیم که استخر های ته نشین را از عهده ی این کار بر نیامد ند نیاز است که شناورسازی مواد استفاده کنیم.

این چنین است که سرعت مواد چرب بیشتر از ته نشینی مواد معلق در  فاضلاب شهری است دیگر لازم به کنترل شناور سازی لازم نیست و کافی است که در  استخر های ته نشین  تصفیه خانه های دستگاه های کفابگیر نصب و راه اندازی شود.

 

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *