منو

تصفیه فاضلاب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

تصفیه فاضلاب

در این مقاله ما درباره تصفیه فاضلاب مطالبی برای شما آماده کرده ایم.سالانه بسیار پسماند فاضلاب نوع بشر درست می کند برای حفظ محیط زیست یک راه کار اعلام کردند “تصفیه فاضلاب”این کار باعث می شود

که به پاک شدن محیط زیست کمک کنیم چرا که این اب های فاضلاب را به داخل دریا ورودخانه ها می ریختیم و با این عمل به گونه آبزیان ضرر می رساندیم پس چه بهتر که این آب را تصفیه کنیم و از آب تصفیه شده در مصارف کشاورزی وصنعتی استفاده کنیم.

– فاضلاب چگونه شکل می گیرد؟

-چگونه فاضلاب را تصفیه کنیم؟

-آب تصفیه چه کمکی به ما می کند؟

 

تشکیل فاضلاب:

آشغال هایی که ما در منزل مسکونی یا در کارگاه ها ویا کار خانه ها وادارات وبیمارستان تولید می کنیم را فاضلاب می گوییم به طور مثال شست وشو هایی که داریم حمام دستشویی آشپزی مصارف صنعتی برای تولید قطع ای یا شست شو وسایل کارخانه ای و…این ها باعث می شود که ما حجم عظیمی از فاضلاب را تولید کنیم.

تشکیل فاضلاب:
تشکیل فاضلاب:

لازم به ذکر است که بدانید این حجم از فاضلاب وقتی که بارش باران نیز باشد بیشتر می شود.

در کشور های پیشرفته صنعتی کارخانه هایی که تولید فاضلاب آنها بسیار خطر ناک است قبل از خروج فاضلاب های خود عملیات شیمیایی روی فاضلاب خود انجام می دهد که به صورت یک پسماند معمولی وارد فاضلاب شود چرا که پسماندهای صنعتی بسیار سخت تصفیه می شوند نصبت به پسکاندهای خانگی پس باید کارخانه هایی که پسماندهای صنعتی دارند قبل از خروج فاضلاب خود مواد شیمیایی داخل ان را تصفیه کنند.

تصفیه فاضلاب:

در تصفیه فاضلاب های معمولی به این صورت است که آب فاضلاب از آشغالگیر هایی رد میشوند که معمولان به سه دسته درشت  متوسط وریز تقسیم می شود یعنی اول آشغال های درشت را جدا می کنیم بعد آشغال های کوچکتر ودر آخر آشغال های بسیار ریز.

در مرحله بعد در بعضی تصفیه خانه ها دستگاه خورد کن هست ودر بعضی وجود ندارد این خورد کن ها ذرات ریزی که در آب فاضلاب وجود دارند ودر کنار هم تشکیل یک توده بر روی آب می دهد را از بین می برد و بعد از ایت عملیات وارد حوضچه هایی می شوند که طوری ساخته شده که به کمک نیرئی جاذبه زمین وجریان آب ذرات داخل آب در ته حوضجه باقی می ماند وآب از طریقه دریچه ها خارج می شود.

تصفیه فاضلاب:
تصفیه فاضلاب:

سه نوع روش برای تصفیه آب فاضلاب

سه نوع روش برای تصفیه آب فاضلاب وجود دارد یکی فیزیکی ودیگری شیمیایی ودر آخر بیولوژیکی است.به ترتیب این روش ها را بر روی آب فاضلاب انجام می دهیم اول روش فیزیکی را انجام می دهیم که همان جداسازی اجسام از آب فاضلاب است ودر مرحله بعد روش شیمیایی را اعمال می کنیم که برای لخته سازی توی آب از ان استفاده می کنیم روش های شیمیایی از فیزیکی بسیار پیچیده تر است و در آخر از روش بیولوژی برای تصفیه آب استفاده می کنیم.

فایده های آب تصفیه شده فاضلاب:

وقتی که اب فاضلاب در یکجا جمع شود بخاطر گاز هایی که در خود جایی دارد باعث بوی بد وتولید هوای آلوده می کند در داخل این فاضلاب گیاهانی رشد می کنند که بسیار بیماری زا بوده واین عوامل باعث شده که انسان ها برای حفظ محیط زیست وسلامت جامعه به تصفیه فاضلاب بپردازنند.

بعد از تصفیه فاضلاب آب هایی که از این فرایند بدست می آید را در مصارف کشاوزی استفاده می کنیم.این آب های تصفیه شده را در کارخانه های صنعتی وکارگاه های تولیدی نیز استفاده می کنیم.

باید این را بدانید که برای تصفیه بعضی از کارخانه ها که پسماند صنعتی دارند باید اول تصفیه بشوند بعد وارد فاضلاب هایی عادی جامعه بشوند چرا که این پسماند ها صنعتی هستند ونمی شود این پسماندها را با تصفیه خانه عادی تصفیه کرد.

 

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید