منو

تصفیه فاضلاب بیمارستان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با شما هستیم با معرفی تصفیه فاضلاب بیمارستان امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع بشود

در ساختار سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستانی طراحی یک سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستانی ابتدا باید آب ده فاضلاب مورد نیاز است به عنوان مثال برای یک بیمارستان سیصد تخت و خوابی میزان آب ده چه رقمی باید باشد تا پس از اجرای کار تصفیه اگر بیمارستان بیماران کمی را پذیرش نمود.

فاضلاب رسوب نکرده و تاسیسات عظیم تصفیه خانه بیکار نباشد  ویا در برهه ای اززمان ظرفیت پذیرش بیماران بالا رودتصفیه خانه سریز نکند پس بنابراین برای تاسیس تصفیه خانه فاضلاب در بیمارستان توجه به دو نکته فوق الذکر ضروری است .

تا بتوانیم براساس آن از کیفیت فاضلاب آگاهی داشته باشیم .

روش غلط

یکی از روش های مردود در بعضی از بیمارستان هاروش وجود چاه جذبی که خود به خود باعث آلوده کردن آبهای زیرزمینی می شود و یا این که فاضلاب خود را به نهر هایی در در سطح شهر تخلیه می کنند  .

که مجددا باعث آلودگی آب های سطحی خواهد گردید هر دو روش فوق الذکر هزینه سنگین برای پالایش این آب های آلوده به فاضلاب متحمل خواهند شد که اصلا مقرون به صرفه و اقتصادی نیست .

نکته مهم

لازم به ذکر است مواردی در آلاینده های فاضلاب بیمارستانی وجود دارد که ضرورت تصفیه آن را بیشتر از فاضلاب شهری می کند فاضلاب بیمارستانی دارای مواد و ترکیبات بالقوه و عفونی می باشد که سلامت محیط  و کارکنان  شاغل در بخش بهداشت و درمان و کل جامعه رابه خطر می اندازد

مهمترین آلاینده های فاضلاب بیمارستانی شامل ویروس ها و باکتری ها و مولوکول های ناشی از مواد دارویی متابولیزه نشده هستند که ضرورت تصفیه فاضلاب بیمارستانی را بهتر روشن می کند پس لازم و مبرهن است به مسولیت وزارت بهداشت و درمان به این امر خطیر و حیاتی اهتمام ورزند تا محیط زیست ما آلوده نگردد .

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید