<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

تصفیه خانه ی فاضلاب گروه صنعتی زرنام

تصفیه خانه ی فاضلاب گروه صنعتی زرنامدر این مقاله همراه ما باشید تا به معرفی گروه صنعتی زرنام و عملکرد این شرکت درباره ی تصفیه خانه های فاضلاب بپردازیم ، در این مقاله با موارد زیر آشنا خواهیم شد :

  • درباره ی گروه صنعتی زرنام
  • کارکرد تصفیه خانه ی فاضلاب گروه صنعتی زرنام
  • بیوماس چیست ؟
  • انواع مختلف بیوماس ها
  • نقش بیوماس سلولزی گرانول در تصفیه خانه های فاضلاب

 

درباره ی گروه صنعتی زرنام :

این گروه صنعتی و پژوهشی تشکیل شده از فرهیختگان می باشد ، این شرکت وارد کننده ی کالا های مجاز بازرگانی به ایران می باشد . از جمله ی وارداتی که انجام می دهد به مواردی چون واردات مواد اولیه در صنایع غذایی و بیوماس ها می باشد . مدیر عامل این شرکت مرتضی سلطانی می باشد . نوع این شرکت سهامی خاص است .

 

کارکرد تصفیه خانه ی فاضلاب گروه صنعتی زرنام :

این شرکت دانش بنیان اقدام به وارد کردن بیوماس سلولزی گرانول به ایران نمود . گروه صنعتی زرنام تصفیه خانه ی صنعتی دانش بنیان پیشرفته را که نظیرش قبل از این در ایران وجود نداشت را برای بار اول در ایران ایجاد نمود، که برای مواد اولیه ی این تصفیه خانه بیورآکتورها موجود احتیاج به بیوماس سلولزی گرانول داشتند .

ابتدا این شرکت درخواست وارد کردن این محصول از کشور ترکیه به اندازه ی دویست و چهل تن را داشتند که از این میزان صد و هشتاد تن آن به ایران وارد شد .

در حال حاضر ایران خود تولید بیوماس گرانول باکتری را انجام می دهد و این شرکت تصفیه خانه های استان های دیگر در سراسر کشور را تامین می نماید ، هم چنین به کشورهای دیگر نیز بیوماس گرانول باکتری صادر می نماید .

 

بیوماس چیست ؟

بیوماس همان زیست توده می باشد که از منابعی به وجود می آید که تجدید پذیر می باشند ، به طور کلی به هر گونه موجودی گفته می شود که توانایی رشد کردن داشته باشد . انواعی از بیوماس ها مانند : برگهای درختان و اجزای گیاهان ، کودهای حیوانی ، آبزیان موجود در دریاها و اقیانوس ها ، ضایعات غذایی و شهری را نام برد .

موادی که در بالا نام بردیم توانایی اینکه انرژی را درون خود ذخیره کنند را دارند . با استفاده از بیوماس ها می توان انرژی هایی مانند برق ، حرارت و گرما ، سوخت های مایع و گاز و هم چنین سایر کاربرد هایی برای اعمال شیمیایی را تامین نمود.

 

انواع مختلف بیوماس ها :

کود ها و فاضلاب های دامی

زباله های شهری

فاضلاب های شهری

اجزای درختان ، چوب ها ، گیاهان و ضایعات کارخانه های صنعتی

انواع مختلف بیوماس ها :
انواع مختلف بیوماس ها :

نقش بیوماس سلولزی گرانول در تصفیه خانه های فاضلاب :

درسیستم های تصفیه ی فاضلاب با استفاده از بیوماس سلولزی سرعت تصفیه ی آب فاضلاب زیاد میگردد . این سرعت زیاد به دلیل به وجود آمدن باکتری هایی که درهنگام تماس فاضلاب با بیوماس سلولزی صورت می گیرد .

با استفاده از بیوماس سلولزی راندمان و کارکرد تصفیه خانه های فاضلاب بالاتر میرود . با استفاده از این روش می توان در مدت زمان کم تری و با کیفیت بیشتری آب فاضلاب ها را تصفیه نمود به همین خاطر با عنوان محرک هایی برای تصفیه ی آب فاضلاب شناخته می شوند .

در شرکت زرنام علاوه بر تصفیه فاضلاب محصولات و مواد دیگری به وجود می آیند که می توان به بیو گاز ( گاز زیستی ) و گرانول باکتری اشاره نمود .

با استفاده از بیو گاز حاصله می توان انرژی های حرارتی و برق را تولید نمود . همچنین با استفاده از راکتورEGSB که مهمترین قسمت تصفیه ی بی هوازی می باشد که در آن میزان آلودگی  بر اساس  COD تبدیل به بیو گاز می شود ،میزان آلودگی های فاضلاب را کاهش می دهد .

گروه صنعتی زرنام به عنوان صنعت سبز انتخاب شده است ؛ زیرا با وارد کردن باکتری های گرانول (بیوماس ) و استفاده از آن ها در تصفیه خانه های فاضلاب از بوی بد فاضلاب ها جلوگیری کرده و بوی بد را تبدیل به بیو گاز نموده و به زودی بیوگاز را تبدیل به برق و نیرو می کند . با استفاده از تولید مثل در گرانول باکتری ها می توان ایران را به قطبی برای صادر کردن گرانول ها به کشورهای دیگر تبدیل کرد .

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *