<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

با موضوع تصفیه آب کشاورزی با شما هستیم.

آبی که در تمام قسمت های کشاورزی اعم از داشت و برداشت و بسته بندی استفاده می شود. همانند آبی که برای آبیاری استفاده می شود و یا آبی که برای کود ها یا آفت کش محلول یا برای جلوگیری از سرمازدگی مورد استفاده قرار می گیرد باید از آب تصفیه استفاده شود.

منابع طبیعی آب کشاورزی

آب کشاورزی از سه منبع تامین می شود که عبارت اند از آب چاه ، آب کشاورزی و آب سطحی که هر کدام از آن ها از منابع مختلفی تامین می شوند.

هر دولت وظیفه دارد آب شهری را تامین کند. ولی این آب به طور کامل در دسترس کشاورزی روستایی نیست. اما آب جزء لاینفک کشاورزی است که از آب های زیرزمینی و سطحی تامین می شود. خطرات استفاده از آب های سطحی زیاد است و حتما باید تصفیه شوند. عوامل زیادی می تواند بر کیفیت این آب تاثیر می گذارد که از مهم ترین آن ها راکد بودن یا جاری بودن آن است.

آب تصفیه در نگه داری محصولات کشاورزی

بعد از آن که محصولات کشاورزی مانند سبزیجات و میوه ها برداشت شوند، بسیار مهم است که شرایط نگه داری آن مانند رطوبت و دما مناسب باشد. همچنین خیلی از سبزیجات باید در محیط مرطوب نگه داشته شود. استفاده از  آب تصفیه باعث می شود که دفعات کمتری برای تمیز کردن لازم باشد و هزینه نگهداری محصول را کاهش می دهد.

آب تصفیه شده در کشت محصولات کشاورزی

خلوص آب استفاده در کشت بسیاری از محصولات مانند کشت بعضی از گیاهان دارویی که صنعتی رو به رشد است، بسیار مهم است و آب تصفیه سهم مهمی در تولید آن دارد، به طوری که آب استفاده شده در این بخش می تواند باعث گسترش یا جلوگیری از شیوع بیماری شود. البته وجود مواد معدنی باعث می شود مزه، خواص دارویی وکیفیت آب بالا برود. به همین دلیل می شود آب را تا حد زیادی خالص کرد و بعد مقدار کنترل شده ای مواد معدنی به آن اضافه کرد.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *