<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با شما هستیم با معرفی تصفیه آب کشاورزی

در کشاورزی از منابع متفاوت آبی، برای تامین آب استفاه می شود، از جمله این منابع آب شهری، آب چاه و آب های سطحی (آب زیر زمینی) می باشد.

به کار گیری هر یک از این منابع آب می تواند بحران های زیادی  را به همراه داشته باشد.

همان طور که می دانید در کشاورزی تولید و رشد محصولات وابسته به آب می باشد. از طرفی چون دست یابی به  آب شهری در زمین های کشاورزی امکان پذیر نیست  لذا به ناچار باید به سمت آب های زیر زمینی و آب های سطحی روی آورند که استفاده از این آب ها در برخی شرایط میتواند بحران ساز باشد و آسیب های جدی به بار آورد.

به کار گیری تصفیه آب کشاورزی در تمامی فرآیند رشد، این امکان را می دهد تا از ایجاد آفت کش ها، میکروارگانیزم های مضر جلوگیری شده و خاک های موجود بر روی سطح محصولات  به راحتی از بین بروند.

آب چاه

آب چاه در صورتی که با رعایت اصول ایمنی حفر شود استفاده از آن مطمئنن تر از آب های سطحی می باشد زیرا که موارد مختلفی مانند نزدیکی به سیستم فاضلاب و محل قرار گیری آن بر کیفیت و کارایی آب چاه اثر گذار است. همچنین یکی از خطرناک ترین انواع آب در کشاورزی استفاده از آب سطحی می باشد در صورتی که قصد دارید از این آب استفاده کنید باید عملیات مختلفی روی آن انجام گیرد.

پس از اتمام مرحله کاشت وارد مرحله برداشت محصول می شوید که در این مرحله باید مراقبت از محصولات کشاورزی در شرایط مطلوبی مانند دما و رطوبت صورت پذیرد.

مزایا

هدف از تصفیه آب کشاورزی کم کردن دفعات شست وشوی محصولات کشاورزی و به حداقل رساندن مواد شیمیایی می باشد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از تصفیه آب کشاورزی که می توان به آن اشاره کرد کاهش مخارج نگهداری محصولات، هوادهی، تنظیم PH و تغییرات دما می باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *