<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با موضوع تصفیه آب پرورش ماهی (بخش اول) با شما هستیم.

تصفیه آب در پرورش ماهی

در آمار های نشان داده شده ۴۷ درصد ماهی که انسان  به عنوان غذا مصرف می کند از صنعت پرورش ماهی تهیه می شود. این پرورش و رشد ماهی در آب انجام می شود و سلامت آب نقش مهمی در آن دارد وتاثیر زیادی بر کیفیت پرورش ماهی می گذارد. برای این که بتوان روی کیفیت آب و خواص آن کنترل داشت و آن را بالاتر برد و بهبود بخشید باید از سیستم تصفیه آب استفاده کرد.

کیفیت آب مورد نیاز

برای پرورش ماهی کنترل هایی روی آب صورت می گیرد از جمله دمای آب، PH، شوری آب ، سختی آب، غلظت اکسیژن و .. که لازمه تولید‌مثل و رشد ماهی است. و برای پرورش دهندگان بهینه سازی شرایط آب ضرورت دارد. اگر آب کیفیت پایینی داشته باشد باعث ایجاد بیماری می شود و ممکن است باعث مرگ آبزیان شود.

دمای آب

ماهی ها به عنوان یک موجود خونسرد تاثیر بسیار زیادی از دمای آب می گیرند به این صورت که دمای آب یعنی دمای بدن آن ها بسیار بر رشد و تولید مثل آن ها تاثیر می گذارد و حتی ممکن است دمای خارج از دمای بهینه به مرگ آن ها بینجامد.

کدورت آب

چیزی که باعث کدورت آب می شود ذرات معلق در آب مانند پلانکتون یا خاک است. کدورت ناشی از خاک برای ماهی ها خطرناک است و می تواند بر تولید آن ها اثر منفی بگذارد. از اقداماتی که برای حذف کدورت می شود انجام داد اضافه کردن آهک کشاورزی و یا کود حیوانی به آب به منظور بهبود بخشیدن  به PH  آب است.

مقدار پلانکتون ها به عنوان اولین حلقه زنجیره غذایی در زیست آبی که ذرات معلق در آب به حساب می‌آیند باید بهینه باشد چراکه اگر مقدار آن زیاد باشد جلوی نفوذ نور خورشید گرفته می شود و موجب مرگ جلبک ها می‌شود و اگر کم باشد باعث می شود غذا و اکسیژن ماهی‌ها کم شود.

با ادامه مطلب در مقاله بعدی با ما همراه باشید و امیدوارم که این مطلب برای شما مفید باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *